Włosi uzupełnili składy kadr

 • 2018-07-05 22:03

Włoski Związek Sportów Zimowych (FISI), który jako jeden z ostatnich opublikował składy kadr narodowych na sezon 2018/2019, dziś zaprezentował nazwiska juniorów, którzy będą stanowić zaplecze kadr A i B.

W czerwcu oficjalnie potwierdzono, że szkoleniowcem, który przygotuje Włochów do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym będzie Łukasz Kruczek. Do zespołu polskiego trenera trafili trzej skoczkowie, a są to Davide Bresadola (1988), Sebastian Colloredo (1987) oraz Alex Insam (1997). Kadrę B, kierowaną przez Ivana Lunardiego, tworzą Federico Cecon (1994) oraz Daniele Varesco (1995).

Na początku lipca FISI uzupełniła dotychczasowy podział o kolejne grupy szkoleniowe. Do młodzieżowej kadry B trafili Giovanni Bresadola (2001), Francesco Cecon (2001) i Gabriele Zambelli (1999), natomiast status członków kadry C otrzymali Mattia Galiani oraz Daniel Moroder. Obaj urodzili się w 2002 roku.

Warto dodać, że związkowym wsparciem objęci zostali też dwaj inni sportowcy młodego pokolenia. Mowa o Andrei Campregherze (2001) oraz Robinie Runggaldierze (2002).

W czwartek uzupełniono też składy żeńskich kadr. Do Lary Malsiner (2000), Manueli Malsiner (1997) i Eleny Runggaldier (1990) dołączono dwie skoczkinie. Martina Ambrosi (2001) trafiła do grupy B, natomiast jedynaczką w kadrze C będzie Jessica Malsiner (2002).

Odpowiedzialny za szkolenie młodzieży będzie Ivo Pertile. Przypomnijmy, że nowym dyrektorem sportowym włoskiej federacji został Federico Rigoni.

Dla Łukasza Kruczka będzie to już trzeci sezon pracy na Półwyspie Apenińskim. Naszą niedawną rozmowę z byłym trenerem polskiej drużyny przeczytacie >>>TUTAJ<<<.

Dominik Formela, źródło: fisi.org

oglądalność: (3715) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • TRTtrojan bywalec

  A tymczasem Kuttin ma objąć reprezentacje Chin kobiet

 • Wikoland stały bywalec
  @Oreo @Oreo

  Zakończył karierę.

 • Oreo doświadczony

  a co z Zenkiem?

 • Bartt bywalec
  @Shakyor @Shakyor

  Poparcie związku mają ci, którzy albo już coś pokazali (przynajmniej kwalifikowali się do konkursów PŚ, bądź punktowali w COC), albo są jeszcze w wieku juniora i wciąż mają szansę na rozwój. Di Lenardo nie spełnia żadnego z tych kryteriów, więc najprawdopodobniej zakończy karierę, lub będzie startował jedynie w zawodach lokalnych.

  Mało kto zwraca uwagę na to, że tak naprawdę około 90% skoczków których oglądamy w międzynarodowych zawodach kończy swoje kariery jeszcze przed ukończeniem 23 rokiem życia. Z tych którzy przekroczyli ten wiek, ostają się jedynie ci, którzy prezentują poziom pozwalający im na starty w PŚ bądź COC.... takich skoczków jest gdzieś ze 150... pozostali startujący to juniorzy, na których federacje stawiają póki coś sobie po nich obiecują. Bądźmy szczerzy, skoki to nie jest sport, na którego uprawianie można sobie pozwolić do trzydziestki, jeśli nie prezentuje się odpowiedniego poziomu. Tak więc na ogół jeśli do 22-23 roku życia nie pokazałeś że na coś cię stać, powinieneś sobie raczej szukać innego zajęcia...

 • Nowyskoczek5 profesor

  Mam nadzieję że Włosi będą lepiej skakać chodzi mi o wszystkie kadry A B i młodzieżową.

 • Shakyor bywalec
  Zeno

  Wracam z pytaniem odnośnie Zeno DI LENARDO. Czyżby zakończył karierę albo złapał jakąś poważną kontuzję? Bo nie chce mi się wierzyć, żeby zawodnik wożony na zawody PŚ drużynowe był w gorszej formie niż jakieś no name'y, które zostały tu podane, a mają poparcie Związku.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).