Bawarczycy najlepsi w Niemczech

 • 2018-07-14 17:41

W sobotnie popołudnie na Adlerschanze (HS108) w Hinterzarten przeprowadzono drugą część tegorocznych Mistrzostw Niemiec w skokach narciarskich. Składała się ona z rywalizacji drużynowych, a zwycięsko wyszły z niej panie z Turyngii oraz panowie z Bawarii.

W konkursie mężczyzn zmierzyło się dwanaście czteroosobowych ekip, które reprezentowały poszczególne landy. Zawody na igelicie rozstrzygnęły, iż w tym momencie najmocniejszą czwórką dysponuje największy kraj związkowy Niemiec - Bawaria. W składzie złotej drużyny znaleźli się Karl Geiger (105,5 oraz 105 metrów), Max Goller (98,5 oraz 104 metry), Philipp Raimund (94 oraz 96,5 metra) i kapitalnie dysponowany Markus Eisenbichler (109 i 110 metrów). Co ciekawe, wedle nomenklatury z listy startowej, była to druga drużyna złożona z bawarskich zawodników. Pierwsza... zajęła drugą pozycję. Pius Paschke (104 oraz 100 metrów), Moritz Baer (98,5 oraz 100,5 metra), Constantin Schmid (97,5 oraz 105,5 metra) i Andreas Wellinger (101,5 oraz 102 metry) przegrali złoto różnicą 13,5 pkt. Brąz przypadł pierwszemu zespołowi Badenii-Wirtembergii, gdzie rozgrywano tegoroczne mistrzostwa naszych zachodnich sąsiadów. Na jego notę łączną złożyły się skoki Andreasa Wanka (103 i 106 metrów), Dominika Maylaendera (92,5 oraz 102 metry), Luki Rotha (97,5 oraz 100,5 metra) i najlepszego w piątkowych zmaganiach indywidualnych - Davida Siegela (105 i 102 metrów).

W kategorii kobiet w szranki stanęło sześć duetów. Najlepszym okazał się złożony z Pauline Hessler (93,5 oraz 92,5 metra) i Juliane Seyfarth (97 i 101 metrów). Przedstawicielki klubów z Turyngii o 38,5 pkt. pokonały skoczkinie z Bawarii - Gianinę Ernst (92 oraz 89,5 metra) i Katharinę Althaus (95 i 94 metry). Trzecie finiszowały sportsmenki z Badenii-Wirtembergii. Ramona Straub uzyskała 95 oraz 94,5 metra, a Carina Vogt 92,5 oraz 87 metrów.

Pełne wyniki drużynowych Mistrzostw Niemiec 2018 znajdziecie >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: skispringen.com
oglądalność: (4806) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  @gosposia @wiatrhula111

  A co z tobą?
  Gdzie ty pójdziesz?
  Pod most?

 • wiatrhula111 profesor
  @gosposia @gosposia

  Ty może lepiej idź coś ugotować

 • gosposia weteran
  Bawarczycy

  Skoki tym różnią się od piłki nożnej, że określenie "Bawarczycy" dotyczy rzeczywiście Bawarczyków.
  Jeśli podobne zawody miałby miejsce na piłkarskim boisku to w pierwszym zespole "Bawarczyków" wystąpiliby Kolumbijczyk, Chilijczyk, Polak i, dla osłody, Niemiec. Ale, żeby nie było za słodko to... czarny. A w rezerwie Francuz i Holender. też typowi "Bawarczycy".

 • Mateusz1998 początkujący

  https://skoki16.blogspot.com/2018/07/letnia-grand-prix-2018-czas-zaczac.html

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).