LGP Pań w Hinterzarten: Japoński dublet, życiowy wynik Rajdy

 • 2018-07-28 14:52

Sara Takanashi wygrała premierowe zawody z cyklu Letniego Grand Prix Pań 2018. Drugie miejsce w Hinterzarten zajęła jej rodaczka - Yuki Ito, a trzecia finiszowała Ramona Straub z Niemiec. Kinga Rajda na Adlerschanze (HS108) zajęła 27. pozycję, co jest jej najlepszym wynikiem w zmaganiach elity.

Sara TakanashiSara Takanashi
fot. Tadeusz Mieczyński

Dla 21-letniej Takanashi jest to 20. wygrana na poziomie Letniego Grand Prix w karierze. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli prowadziła już na półmetku, kiedy poszybowała na 105. metr. Pół metra dalej lądowała Ito, co było wyrównaniem oficjalnego rekordu skoczni pań. Ten do tej pory dzierżyły Takanashi oraz Alexandra Pretorius z Kanady. Z powodu sprzyjających warunków i niskich not za styl strata Ito do rodaczki wynosiła ponad 10 punktów. W finale dwukrotna wicemistrzyni świata uzyskała 99,5 metra, a dotychczasowa liderka doleciała do 103. metra. Ostateczna różnica między Japonkami wyniosła 19,6 pkt. Z batalii o najniższy stopień podium zwycięsko wyszła Ramona Straub (93 oraz 95,5 metra). Dla 24-letniej przedstawicielki gospodarzy jest to najlepszy rezultat w dotychczasowej historii startów na arenie międzynarodowej.

Na miejscach 4-6 sklasyfikowano Niemkę, Austriaczkę i Słowenkę. Były to kolejno: Katharina Althaus (94,5 oraz 93,5 metra), Chiara Hoelzl (91 i 99 metrów) oraz Ema Klinec (97,5 oraz 92 metry).

Choć Kinga Rajda w seriach ocenianych spisała się nieco gorzej, niż w piątek czy w sobotniej serii próbnej, loty mierzące 80,5 oraz 83 metry dały jej 27. notę dnia. Dla 17-letniej Polki jest to największa zdobycz punktowa w zawodach najwyższej rangi.

Do tej pory takim osiągnięciem było 28. miejsce przed dwoma laty w Courchevel, gdzie odbędą się następne zawody LGP Pań 2018. Kwalifikacje i konkurs na dużej skoczni (HS135) we Francji odbędą się 10 sierpnia.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniej Grand Prix Pań >>

FOTORELACJA


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (8384) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Mc15011 doświadczony
  @Mc15011 @Mc15011

  Przepraszam - panu Hankusowi (bo z tego co wiem o to on szkoli Kingę) bo on dla mnie też nie jest trenerem po kompromitacji kadry kobiet w ostatnim sezonie :P

 • Stinger profesor

  Cieszą punkty Kingi Rajdy i mimo, że pisałem przed zawodami, że o punkty łatwo nie będzie to po konkursie lekki niedosyt jest, a to dlatego, że w treningach Polka jednak mimo wszystko była na nieco wyższych pozycjach no ale trudno, liczą się punkty i trening przed zimą.

 • sheef weteran
  Okiem Kibica - Kinga Rajda w Hinterzarten

  No i w końcu jest - Cieszy fakt, że Kindze po raz pierwszy od dłuższego czasu udało się zapunktować w zawodach najwyższej rangi. Oby to był dobry prognostyk przed następnymi zawodami, być może nie wszystko jeszcze stracone.

 • anonim

  Nie obchodzą mnie nie-loty kobiet.

 • bardzostarysceptyk profesor
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Remanenty po Hinterzatten 2.

  Osiągnięcia punktowe polskich skoczkiń w Hinterzarten.
  W nawiasach miejsca Polek, punktacja PŚ.

  1 trening (20) -......... 11 pkt (1 zawodniczka)
  2 trening (31) -........... 0 pkt (1 zawodniczka)
  eliminacje (21) ....... 10 pkt (1 zawodniczka)
  seria próbna (22) ..... 9 pkt (1 zawodniczka)
  zawody 1 seria (28) . 3 pkt (1 zawodniczka)
  ZAWODY (27) -.......... 4 pkt (1 zawodniczka)

 • bardzostarysceptyk profesor
  Remanenty po Hinterzarten 1.

  Puchar Narodów dzisiejszego konkursu LGP pań w Hinterzarten
  Państwo, zajęte miejsca, suma punktów, liczba punktujących zawodniczek.

  1. Japonia (1, 2, 9, 17) --.......... 223 pkt (4 zawodniczki)
  2. Niemcy (3, 4, 8, 12, 20) ....... 175 pkt (5 zawodniczek)
  3. Słowenia (6, 10, 15, 18, 24) 102 pkt (5 zawodniczek)
  4. Austria (5, 7, 22, 30) -............. 91 pkt (4 zawodniczki)
  5. Rosja (11, 12, 16, 23, 24) ..... 76 pkt (5 zawodniczek)
  6. Rumunia (14) -........................ 18 pkt (1 zawodniczka)
  7. Francja (19) --.......................... 12 pkt (1 zawodniczka)
  8. Czechy (21) ............................. 10 pkt (1 zawodniczka)
  9. Włochy (26, 29) -....................... 7 pkt (2 zawodniczki)
  10. Polska (27) ............................. 4 pkt (1 zawodniczka)
  11. Kazachstan (28) -................... 3 pkt (1 zawodniczka)

 • Mc15011 doświadczony

  Ten wynik jest - mam nadzieję - dopiero POCZĄTKIEM regularnego punktowania Kingi w elicie. Ona ma naprawdę duży potencjał do tego by regularnie punktować zarówno w lgp jak i przede wszystkim w PŚ. Jeżeli w tym drugim cyklu będzie to robić ja będę GRATULOWAŁ i zwracał wszelkie honory Marcinowi Bachledzie. Bo na razie on dla mnie nie jest trenerem po tym blamażu w kadrze B jaki był w ostatnim sezonie.

 • jma profesor

  Trzeba się cieszyć z tego co jest. Może małym kruczkami... pardon, kroczkami nasze żeńskie skoki zaczną robić systematyczne postępy.
  Ponadto 27me miejsce w Hinterzarten stawiam wyżej niż 23 w Ałmatach bo Kazachstan zawsze jest słabiej obsadzony.
  Brawo Kinga, czekamy na dalszy progres.

 • FunFact weteran
  @bardzostarysceptyk @bardzostarysceptyk

  Kinga zajęła 27 miejsce.

 • bardzostarysceptyk profesor
  Polki w konkursach LGP.

  20.09.2014 Ałmaty (Kazachstan) Magdalena Pałasz .... 27 miejsce (4 pkt)
  20.09.2014 Ałmaty (Kazachstan) Magdalena Pałasz .... 23 miejsce (8 pkt)
  16.07.2016 Courchevel (Francja) Kinga Rajda .............. 28 miejsce (3 pkt)

  Trzy razy w 30-tce, zdobyły 15 punktów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).