LGP w Hinterzarten: Kamil Stoch nokautuje rywali!

 • 2018-07-28 19:12

Kamil Stoch znów zwycięski! Lider Letniego Grand Prix odniósł dziewiąte w karierze zwycięstwo w zawodach tego cyklu. Trzykrotny mistrz olimpijski triumfował w Hinterzarten (HS108) po skokach na odległość 110 m i 106,5 m. Drugi był Niemiec Karl Geiger, a trzeci Szwajcar Killian Peier. Polacy w komplecie awansowali do serii finałowej. Aż pięciu Biało-Czerwonych znalazło się w pierwszej dziesiątce zawodów.

Kamil StochKamil Stoch

Pierwsza seria zakończyła się fenomenalnym skokiem Kamila Stocha. Lider Letniego Grand Prix wykorzystał sprzyjające warunki i poszybował na odległość 110 metrów. Drugie miejsce zajmował Niemiec Karl Geiger (104 m) ze stratą 3,4 pkt. do Polaka. Trzeci był Szwajcar Killian Peier (104 m), a tuż za nim plasowali się Piotr Żyła (105 m), Rosjanin Jewgienij Klimow (102,5 m) oraz Słoweniec Timi Zajc (103 m).

Stefan Hula po skoku na odległość 101,5 m okupował siódmą pozycję, przed Richardem Freitagiem (102,5 m), Naokim Nakamurą (102,5 m) i Andreasem Wankiem (101,5 m).

Drugą dziesiątkę serii otwierał Maciej Kot (101 m) przed Jakubem Wolnym (103 m). Dawid Kubacki z wynikiem 101 metrów sklasyfikowany był na piętnastej pozycji.

Pierwszą serię zawodów rozegrano w całości z 14. belki startowej.

W finale ponownie najdłuższy lot serii należał do Kamila Stocha. Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli poszybował na odległość 106,5 m i pewnie triumfował w zawodach w Hinterzarten. Drugi Karl Geiger (99 m) stracił do Polaka 14,8 punktu, czyli blisko 7,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Killian Peier (100,5 m), dla którego to największe osiągnięcie w dotychczasowej karierze.

Tuż za podium sklasyfikowany został Piotr Żyła. Wicelider Letniego Grand Prix w drugim skoku lądował na 102 metrze i ostatecznie wyprzedził Jewgienija Klimowa (100,5 m), Stefana Hulę (100 m) i Naokiego Nakamurę (99 m).

Jakub Wolny dzięki próbie na 100 metr awansował na ósme miejsce, tym samym uzyskując swoją najlepszą pozycję w karierze w zawodach najwyższej rangi. Tuż za nim znalazł się Andreas Wank (97,5 m), zaś czołową dziesiątkę zamknął Dawid Kubacki (97,5 m).

Na siedemnastej pozycji zawody zakończył szósty z Polaków, Maciej Kot (94 m).

Finałowa runda została przeprowadzona z 13. platformy.

Kamil Stoch po raz dziewiąty w karierze triumfował w zawodach Letniego Grand Prix, a pierwszy w Hinterzarten. To również 21. miejsce na podium konkursu LGP w wykonaniu skoczka z Zębu. Tym samym polski dorobek w indywidualnych zawodach LGP wzrósł do 37 zwycięstw oraz 87 miejsc na podium.

Dzięki dzisiejszej wygranej Kamil Stoch (200 pkt.) umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix. Lider wyprzedza drugiego Piotra Żyłę (130 pkt.) oraz trzeciego Karla Geigera (116 pkt.). W pierwszej dziesiątce znajdują się również piąty Dawid Kubacki (76 pkt.), ósmy Jakub Wolny (54 pkt.) i dziewiąty Stefan Hula (52 pkt.).

W Letnim Pucharze Narodów prowadzą Polacy (980 pkt.) przed Niemcami (565 pkt.) i Norwegami (419 pkt.).

Kolejne zawody Letniego Grand Prix odbędą się w sobotę, 4 sierpnia w Einsiedeln (HS117).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Grand Prix >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Letniego Pucharu Narodów >>
Zobacz aktualny ranking WRL >>

FOTORELACJA

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (30876) komentarze: (116)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • BONZO_skokow bywalec

  Żenujący pionku, dlaczego usunąłeś mój komentarz?

 • SebaSzczesny profesor
  @Pjoter_63 @Pjoter_63

  wiem że z mikstem jest 5 ale on sie nie wlicza do kl.generalnej więc Stoch na tym konkursie nic nie straci

 • SebaSzczesny profesor
  @SebaSzczesny @Mc15011

  lepiej żeby Stoch wygrał LGP bo potem będą mu na zawsze wypominali że tego nie wygrał.

  A czy sie przełoży to na zimę to nie wiadomo bo nie ma spisanej reguły, każdy zawodnik jest inny. Można tylko zgadywać czy sie przełozy czy nie

 • Mc15011 doświadczony
  @SebaSzczesny @Pjoter_63

  Problem w tym, że Kubacki startował w 5 konkursach i wszystkie wygrał, a że Laniskowi nie poszło w 2 ostatnich konkursach gdzie stawka była dużo mocniejsza to Kubacki zgarnął lgp. Kamilowi taka sytuacja może się już nie powtórzyć - zdarzy się jakiś nieprzyjemny podmuch wiatru np. w Klingenthal i już Kamil jest załatwiony. Zresztą czy wygrana w lgp jest bardzo ważna? Moja odpowiedź brzmi NIE. Dlaczego? Z tego co widzieliśmy w ostatnich sezonach wygrana w lgp nie przekłada się na zwycięstwo w generalnej klasyfikacji PŚ. Ostatnim zwycięzcą lgp, który później wygrał klasyfikację generalną PŚ był... Simon Ammann!!! A to było w... 2009 roku czyli 9 lat temu. Po za tym lgp to z mojego punktu widzenia jest przygotowaniem do dużo ważniejszego sezonu zimowego. No a skoro Kamil tak odpala skoki latem to już się boję co będzie zimą...

 • Pjoter_63 stały bywalec
  MISTRZOSTWA USA

  WYNIKI Mistrzostw USA na dużej skoczni w Park City (HS134):

  Miejsce Zawodnik Metry Punkty
  1. M.Boyd-Clowes 129,5/132,5 279,4
  2. Kevin Bickner 130,5/126,5 267,4
  3. Casey Larson 120,5/116,5 221,6
  4. Decker Dean 118/119,5 219,5
  5. Michael Glasder 121,5/113,5 218,5
  6. Joshua Maurer 109/111,5 189,4
  7. Patrick Gasienica 109/111,5 188,4
  8. Andrew Urlaub 106/111,5 179

  Gościnnie Kanadyjczycy. Teraz zamiana miesc 1-2 Boyd Clowes lepszy. Jest znajomy Patrick Gasienica. W ciągu dalszym brak Rhoadsa, a Decker pnie się w górę i przeskakuje słabego Glasdera. Larson numerem 2 w USA.

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Czemu spada do zera?
  Rok Temu:
  W LGP 2017 było 9 konkursów indywidualnych, Kubacki opuścił cztery azjatyckie, startował w 5 i wygrał LGP.

  Teraz:
  W LGP 2018 jest 11 konkursów indywidualnych, Stoch opuści:Courchevel,Hakuba x2,Czajkowski. Niewiadoma to Rasnov ale sądzę że Nasi z kadry A tam będą bo między 4.08 a 30 września w Hinzendbach jest zbyt duża przerwa.
  Przypuszczając tak, Stoch opuści 4 konkursy a zostanie mu-SIEDEM.
  Czy to dla niego za mało?

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @Pjoter_63 @SebaSzczesny

  Umiesz myśleć?
  Pięć razem z mikstem naliczyłem

 • King weteran
  @Pavel @pavel

  Plan treningowy pewnie mają inny niż kadra A pomimo współpracy. A jeśli ktoś z kadry B będzie prezentował się na tyle dobrze może być tak, że zimą zacznie rywalizację od PŚ.
  Wydaje mi się, że nie ważne jak będą prezentować się poszczególni zawodnicy raczej będzie tak, że albo skacze kadra A lub B i raczej mieszać składów nie będą. Więc po Einsiedeln swoje "5 minut" dostanie kadra B, a na finałowe letnie zawody już pewnie wróci kadra A. Pytanie właśnie co z Rasnovem.

 • SebaSzczesny profesor

  Jak kadra A ma opuścić aż 4 konkursy to wygrana Stocha w LGP spada prawie do zera

 • SebaSzczesny profesor
  @Pjoter_63 @Pjoter_63

  Czy umiesz dodawać ? Bo napisałeś ;
  Courchevel-Czajkowskij-Hakuba(2)- na pewno 5 konkursów opuszczone przez kadre A

  jak dla mnie to 1+1+2 = 4 a nie 5

 • Pavel profesor
  @King

  Tak, bardziej chodziło mi o polskie i wrześniowe LPK, nie wiem czy tyle startów dobrze wpłynie na zaplecze (wyjazd do Japonii plus LPK)

 • King weteran
  @Pavel @pavel

  Zgadzam się, ale zauważ, że Courchevel jest praktycznie tydzień przed LPK, które będzie w Polsce. Tam kadra B na pewno też wystartuje.

 • Pavel profesor
  @dervish

  Bardziej wartościowe dla kadry B, a poniekąd i dla juniorów z FIS Cupu będzie tłuczenie CRLu zamiast WRLu. Jak sam zauważyłeś w drugim akapicie sześć miejsc mamy zapewnione na całą zimę, a każdy kolejny skoczek na liście i tak nic nie daje. Warto sobie zapewnić maksymalny limit w PK na całą zimę co pozwoli na starty zaplecza, a jednocześnie odblokuje miejsca w FIS Cupie dla juniorów. Co więcej być może uda się dobić do 7 w PŚ. Dlatego moim zdanie lepiej posłać zaplecze do walki w LPK niż na zawody LGP.

 • dervish profesor
  @Pjoter_63 @Pjoter_63

  Duza liczba odpuszczeń przez kadrę A to szansa dla kadry B by najlepsi mocniej zaistnieli w rankingu WRL.

  Ja tam nie mam nic przeciwko temu by w top 55 WRL pojawił się polski skoczek numer 7 a może nawet i numer 8.
  Na razie mamy tam mocno umocowaną szóstkę z kadry A i praktycznie żadnych rezerw.

  W sumie taka mocna szóstka jest wystarczająca i długookresowo gwarantuje maksymalną kwotę, ale zawsze dobrze mieć rezerwę która pokazuje jakość zaplecza kadry A. W czasach sprzed kryzysu zaplecza miewaliśmy w top 55 nawet 8 Polaków i jeszcze ze dwóch pukających do top 55 i wtedy byliśmy jedną z czołowych nacji na PK.
  To były czasy kiedy nie było problemów z zapełnieniem kwoty krajowej na konkursach w Polsce.

 • Pjoter_63 stały bywalec

  Courchevel-Czajkowskij-Hakuba(2)- na pewno 5 konkursów opuszczone przez kadre A.
  Nie wiadoma to jeszcze Rasnov a wtedy by było aż 7- to za dużo.

 • Pjoter_63 stały bywalec

  Kadra A opuszcza Courchevel jednak.
  Prawdziwa szansa dla B-kadry-Pilch,Zniszczoł,Kantyka,Wąsek mają szansę nie tylko na punkty ale na 10 nawet.

 • BONZO_skokow bywalec

  O co chodzi na tej stronie? Zamieściłem komentarz w jednym z newsów o LGP Pań, odnośnie wiecznie żywego Lenina, tfu, Tajnera i jego finansowaniu czegokolwiek poza skokami panów, to zniknął szybciej niż kamfora. Jeden, drugi, trzeci. Czy dzieci administrujące tą stronę maja rodziców i dziadków komunistów, bo usuwają cokolwiek niewygodne i cenzura w sumie gorsza niż była za komuny. Dzieciaku, który kasujesz wpisy - naucz się historii, bo to co robisz jest żenujące i prymitywne.

 • Aaabbbb weteran
  @Aaabbbb @dervish

  Również! Serdecznie i wzajemnie! :)

 • SebaSzczesny profesor

  Kamil Stoch im starszy tym lepszy, odwrotnie proporcjonalnie niż Małysz.

  Jak tak poskacze jeszcze 2 sezony to nie wiem czy ktokolwiek będzie uważał Małysza za lepszego a to przecież wydawało się niemożliwe... Nie ma rzeczy niemożliwych

 • kryska stały bywalec

  Gdyby sobotnie konkursy były mixtem:
  1. Japonia 972,7
  2. Niemcy 929,7
  3. Austria 895,3
  4. Rosja 878,3
  5. Słowenia 872,9
  Zakładając, że ci którzy niedostali się do drugiej serii oddaliby dwa takie same skoki:
  6. Włochy
  7. Czechy
  8. Francja

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).