Englund i Bickner mistrzami USA

 • 2018-08-01 23:43

Najlepsi skoczkowie z Ameryki Północnej, reprezentujący Stany Zjednoczone i Kanadę, nie pojawili się w lipcowych zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Stało się tak z powodu zaplanowanych na miniony weekend Mistrzostw USA, w których wystartowali przedstawiciele obu wspomnianych nacji. Na olimpijskich skoczniach w Park City najdalej latali Kanadyjczycy, a mistrzami USA zostali Nita Englund i Kevin Bickner.

20th Annual Jindro Mayer Springer Tournee (26 lipca; HS68):

Przedsmakiem starcia o medale krajowego czempionatu były lokalne zawody przeprowadzone na średniej skoczni w stanie Utah, której rozmiar to 68 metrów. Organizatorzy podzielili uczestników na pięć kategorii. Wyjąwszy kuriozalną kategorię bez ograniczeń wiekowych, w której udział wziął tylko Faith Kocher (36 oraz 37,5 metra), obie płcie zmierzyły się w kategoriach do lat 16 i do lat 18.

W gronie juniorek młodszych wygrała Kanadyjka - Alexandria Loutitt (52,5 oraz 54 metry). Za jej plecami znalazły się Jillian Highfill z USA (dwukrotnie 50 metrów) i rodaczka triumfatorki - Jasmine Payne (51 oraz 52,5 metra). W stawce chłopców zdecydowanie najlepiej spisał się przedstawiciel Kraju Klonowego Liścia - Stephane Tremblay (65,5 oraz 68 metrów). Skład podium uzupełnili Jonas Rolseth z Kanady (57,5 oraz 62,5 metra) i Evan Nichols z USA (57,5 oraz 62 metry).

W kategorii juniorów do lat 18 także górą byli Kanadyjczycy. W konkursie pań szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Abigail Strate (66 i 64 metry), a kolejno drugą i trzecią lokatę zajęły Amerykanki - Paige Jones (55,5 oraz 58 metrów) i Annika Belshaw (57 oraz 52,5 metra). Kategoria mężczyzn padła łupem Sama Boltona, który na co dzień trenuje w Kanadzie, a w zawodach FIS reprezentuje Wielką Brytanię (64 oraz 65,5 metra). Na pozycjach 2-3 finiszowali gospodarze. Drugi był Hunter Gibson (63,5 oraz 64,5 metra), a trzeci Andrew Urlaub (64 i 65 metrów).

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki >>>

Mistrzostwa USA na skoczni normalnej (28 lipca; HS100):

Strate wysoką dyspozycję z rywalizacji juniorów przeniosła do kategorii seniorów. Na mniejszej z olimpijskich skoczni nie miała sobie równych. Loty mierzące 98 oraz 98,5 metra dały jej ponad 20 punktów przewagi nad kolejną z Kanadyjek - Natashą Bodnarchuk (91,5 oraz 90,5 metra). Na trzech kolejnych pozycjach uplasowały się Amerykanki i to właśnie one zgarnęły medale Mistrzostw USA Kobiet 2018. Złoto przypadło Nicie Englund (90,5 oraz 89 metrów), srebro zgarnęła Tara Geraghty-Moats (87 oraz 87,5 metra), a brąz Annika Belshaw (82,5 oraz 88,5 metra).

Konkurs mężczyzn na swoją korzyść rozstrzygnął Kevin Bickner (98,5 oraz 95,5 metra). O dwa punkty gorszą notę łączną uzyskał Mackenzie Boyd-Clowes z Kanady (96,5 oraz 94,5 metra). Trzecie miejsce w zawodach wywalczył srebrny medalista mistrzostw kraju - Casey Larson (95,5 oraz 91,5 metra). Na czwartej lokacie sklasyfikowany został Kanadyjczyk Matthew Soukup (90,5 oraz 84 metry), piąty zaś finiszował Decker Dean (88,5 oraz 84 metry), który otrzymał brąz.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki >>>

Mistrzostwa USA na skoczni dużej (29 lipca; HS134):

Ostatnim aktem weekendu ze skokami narciarskimi w okolicy Salt Lake City była rywalizacja na obiekcie HS 134. Żeńską kategorię zdominowała Strate, która pomimo upadku w rundzie finałowej zmiażdżyła oponentki. Jej niedzielne rezultaty to 128 oraz 130,5 metra zakończone podpórką. Nita Englund, do której powędrowało drugie złoto Mistrzostw USA, wykonała próby mierzące 115,5 oraz 109 metrów. 26-latka do dziewięć lat młodszej Kanadyjki straciła aż 50,5 pkt. Trzecia w konkursie była Tara Geraghty-Moats (109,5 oraz 103 metry - srebrny medal). Na lokatach 4-5 znalazły się przedstawicielki Kanady - Natasha Bodnarchuk (107 i 100 metrów) oraz Nicole Maurer (99 i 106 metrów). Brąz trafił do szóstej skoczkini dnia - Anniki Belshaw (95,5 oraz 100,5 metra).

Potyczka panów przyniosła rotacją na czele tabeli. Kevin Bickner (130,5 oraz 126,5 metra), podwójny mistrz USA, musiał uznać wyższość Mackenzie Boyd-Clowesa (129,5 oraz 132,5 metra). Skład podium krajowego czempionatu uzupełnili sportsmeni z lokat 3-4. Mowa o Casey Larsonie (120,5 oraz 116,5 metra) i Deckerze Deanie (118 oraz 119,5 metra).

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki >>>


Dominik Formela, źródło: usanordic.org
oglądalność: (5149) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Boss28 początkujący
  Faith Kocher jest kobietą!

  Faith Kocher jest kobietą! A raczej dziewczynką :K) Tutaj jej instagram: https://www.instagram.com/faithkocher/

 • Oreo weteran

  Rhoads, Brown i Matoony mają "inactive" w FIS-Ski com, a to na ogół pokazuje co i jak

 • Tomeson weteran
  @dejw @Pjoter_63

  Nie trzeba być wielkim filozofem, żeby dojść do takiego wniosku. Co prawda ostatnio wystartował w Planicy w sezonie zimowym(odpadł w kwalifikacjach), ale potem słuch o nim zaginął. Decyzja zatem nie dziwi.

 • Pjoter_63 stały bywalec
  @dejw @dejw

  Pokaż źródełko

 • dejw profesor

  Rhoads zawiesił karierę, podobnie jak w miarę często pojawiający się na FC czy CoC Brown i bracia Matoon. Wszystko wskazuje na to, że Amerykanie chcąc startować w drużynówkach w najbliższym sezonie będą musieli ratować się Deanem, którego właśnie dorzucili do kadr.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Gdzie jest William Rhoads ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).