Paweł Wąsek: Z siostrą poszliśmy w ślady ojca

 • 2018-08-13 21:51

Paweł Wąsek, oprócz kwestii związanych z występem we Francji, w Courchevel opowiedział nam też o powodach, które pchnęły go w stronę sportów zimowych. Jak się okazuje, narciarskie tradycje w jego rodzinie są obecne od pokoleń, a 19-latek od najmłodszych lat towarzyszył siostrze Katarzynie, która dziś jest mistrzynią Polski w alpejskim slalomie gigancie. Dlaczego Paweł zdecydował się pójść inną drogą, niż siostra? Wpływ na to miały m.in. kwestie finansowe.

Paweł WąsekPaweł Wąsek

- Zawody w Courchevel były naprawdę fajnie zorganizowane, niesamowite są te pokazy lotnicze. Szkoda tylko, że moje skoki nie były na równie wysokim poziomie. Dużo jeszcze przede mną pracy, ale miejmy nadzieję, że do zimy będzie już dużo, dużo lepiej. Już w Stams moje próby wyglądały słabo. O dziwo, w Courchevel było nieco lepiej, ale nadal jest dużo do poprawy, gdyż popełniam wiele błędów. Przede wszystkim mam problem przy wyjściu z progu. Przeważnie leciało mi to za bardzo do przodu. Teraz początek mam całkiem dobry, ale w drugiej fazie cofa mi się kolano i w powietrzu za szybko rozkładam narty, co sprawia, że tracę całą wysokość. Bez odpowiedniej wysokości trudno osiągnąć tu dobre odległości - komentuje Wąsek.

Na pewno skaczę aktualnie gorzej niż w Wiśle, tam moje skoki były jednymi z lepszych tego lata. Teraz pogubiłem się i muszę znaleźć to dobre czucie z Wisły. Nadal pracujęteż nad wagą, muszę zrzucić około 1,5 kilograma - dodaje podopieczny Macieja Maciusiaka.

Paweł Wąsek pochodzi ze sportowej rodziny, a narciarstwo alpejskie zawodowo uprawia jego siostra - Katarzyna.

- Z siostrą staramy się nawzajem motywować, chociaż dużo z nią się nie widuję, bowiem narciarstwo alpejskie ciężko jest trenować w Polsce, więc Kasia dużo przebywa we Włoszech. Czasem jednak do siebie dzwonimy. Na początku oboje uprawialiśmy narciarstwo zjazdowe. Poszliśmy w ślady ojca, który również był narciarzem, ale ze względu na kontuzję musiał zakończyć karierę - opowiada członek kadry B.

- Dziadek był trenerem skoków narciarskich, sam również kiedyś skakał, więc pociągały mnie skoki. Również finansowo dla moich rodziców byłoby trudno, gdybym ja również chciał być alpejczykiem, bo to dyscyplina, w której za prawie wszystko trzeba sobie samemu płacić. Siostra oddała jakieś skoki, ale ostatecznie została przy narciarstwie zjazdowym - wspomina Wąsek.

- W lecie nie skupiam się na wynikach, a zależy mi po prostu na tym, aby wykonać swoje cele treningowe, podnieść poziom skoków i liczę na to, że wrócę przynajmniej do tego czucia, jakie miałem podczas LGP w Wiśle - zakończył 19-latek.

Korespondencja z Courchevel, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4786) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • W_S weteran
  @Adzikovsky @Adzikovsky

  Ja mocno w to wierzę, że tak będzie przyjacielu :)

 • Adzikovsky bywalec

  Liczę na to, że Paweł rozwinie się i niedługo z Tomkiem Pilchem będą stanowić o sile polskiej reprezentacji w skokach.

 • mc150193 weteran
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Więc już wiemy że Kłusek zakończył karierę i jest kulturystą... ehhh ja bym nie poszedł w jego ślady bo wyglądałbym koszmarnie. No ale kto co lubi...

 • Nowyskoczek5 profesor
  Nie na temat

  Pamiętacie może takiego skoczka jak Andrzej Gąsienica ? Dziś on jest kulturystą .
  Dzisiaj na Instagramie post"relacje" zamieścił Bartek Kłusek który możliwe że idzie w ślady Andrzeja .
  Jak ktoś ma Instagrama niech sobie zobaczy jak nie wierzy ;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).