Zapraszamy na Puchar Tatr 2018!

 • 2018-08-28 22:59

Klub Sportowy Eve-nement Zakopane zaprasza na pierwszą w historii edycję Pucharu Tatr w skokach narciarskich, która już 15 września będzie miała miejsce na kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem. Honorowy patronat nad całym wydarzeniem objął trzykrotny mistrz olimpijski - Kamil Stoch. Wstęp na teren zawodów wolny!

Kamil StochKamil Stoch
Średnia Krokiew w ZakopanemŚrednia Krokiew w Zakopanem

- Każde zawody są dla dzieci okazją do sportowej rywalizacji, a takich imprez nie ma zbyt wiele. Dlatego zależy nam, by stworzyć atmosferę i warunki do współzawodnictwa na wysokim poziomie. Wierzę, że przyjadą do nas młodzi skoczkowie i skoczkinie z całego kraju, i nie tylko. Chcemy, żeby zmagania były niecodzienne, a każdy uczestnik poczuł się wyjątkowo. Nawet, jeśli nie stanie na podium - mówi zdobywca Kryształowej Kuli za sezon 2017/2018.

- Na tą chwilę życzę organizatorom, aby zawody były prawdziwym świętem skoków narciarskich. Znając skuteczność w realizacji marzeń założycielki KS Eve-nement, wierzę, że Puchar Tatr będzie cykliczną imprezą, której się wyczekuje - dodaje lider polskiej kadry narodowej.

Chłopcy i dziewczęta łącznie będą rywalizować w sześciu kategoriach na trzech zakopiańskich obiektach. Dzieci urodzone w 2009 roku i młodsze zmierzą się na Skoczni Adaś, której rozmiar to 18 metrów. Młodziczki oraz juniorzy z kategorii E spróbują sił na Maleńkiej Krokwi (HS38), natomiast zmagania w kategoriach "junior D" i junior "C" odbędą się na Małej Krokwi (HS72). Łącznie organizatorzy spodziewają się ponad 100 uczestników.

Zgłoszenia na oficjalnych drukach PZN należy wysłać na adres: klub@eve-nement.com do dnia 13.09.2018 do godziny 18:00.

Kliknij, aby zobaczyć komunikat organizacyjny Pucharu Tatr >>>

Kategorie wiekowe (roczniki):

Chłopcy:

2009 i młodsi - skocznia K-15

2007 i 2008 (junior E) - skocznia K-35

2005 i 2006 (junior D) - skocznia K-65

2003 i 2004 (junior C) - skocznia K-65

Dziewczęta:

2009 i młodsze - skocznia K-15

2005-2008 (młodziczki) - skocznia K-35

Program zawodów:

14.09.2018, piątek

18:00 - odprawa techniczna

15.09.2018, sobota

09:00 - seria próbna K-15

09:30 - serie konkursowe K-15, ceremonia dekoracji

11:00 - seria próbna K-35

12:00 - serie konkursowe K-35, ceremonia dekoracji

13:30 - seria próbna K-65

14:30 - serie konkursowe K-65, ceremonia dekoracji

Nagrody:

Klasyfikacja indywidualna:

miejsca I - III: puchary i nagrody rzeczowe

miejsca I - VI: dyplomy i nagrody rzeczowe

wszyscy zawodnicy/czki: plastrony startowe, upominki

Klasyfikacja drużynowa:

miejsca I - III: uścisk dłoni prezesa i puchary

Redakcja, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5564) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • FankaPilcha bywalec

  Lepiej by jednak było, gdyby zawody w kategorii Junior C zostały przeprowadzone na K-85 (HS 94), bądź co bądź piętnasto i czternastolatkowie to już nie są małe dzieci, żeby skakać na K-65, a tak to by się chociaż przyzwyczajali nawet przy okazji takich zawodów.

 • EmiI profesor
  @SebaSzczesny @kolos

  Skalę napompowania, biorąc pod uwagę realne osiągnięcia, wyniki, można uznać że Cienciała to 20 kilomurańków. Tymek jest w czołowej dwójce swojego rocznika w Polsce i tyle można o nim powiedzieć.

 • Kolos profesor
  @SebaSzczesny @Bartek002

  Tylko zreferowali jegom osiągnięcia. Zresztą to nie pierwsze a co najmniej trzecie wystąpienie Tymka we Wiadomościach. Jak na 10-latka niesamowity wynik :) Nie uważam żeby to było jakoś strasznie złe. Możemy przypominać sytuację Murańki, ale to byly inne czasy, xzasy gdy po za Małyszem była czarna dziura, a Małysz slabł. Polacy łaknęli sukcesu w skokach więc Murańka po swoim wyczynie stał się legendą w wieku 11 lat. Zresztą to nie był jeden skok, on jako 13-latek zdobywał medale seniorskich MP!

  Cieńciała wydaje się być prowadzony spokojnie. Pewna ekspozycja medialana nie jest zła, takie czasy że tak już jest.

 • Baciar stały bywalec
  -

  Białorusini będą ?

 • FankaPilcha bywalec
  @SebaSzczesny @Bartek002

  Przez to ,,reklamowanie" Tymka mogą tylko zmarnować mu karierę, choć spora w tym będzie wina jego ojca, jeśli coś się stanie. Murańka po raz pierwszy z mediami zetknął się w wieku dziesięciu lat, właśnie po tym niesamowicie długim skoku w Zakopanem, a Tymek? On się z tą popularnością niemalże urodził. Chociaż co się dziwić, skoro jego tata promował go od kiedy mały skończył cztery lata? Jak można okrzykiwać jakiegokolwiek czterolatka gwiazdą czegokolwiek? Chociaż ostatnio z tym przystopował, bo ostatni filmik na kanale promującym Tymka (,,skijumper" na Youtubie) pojawił się rok temu. Opcje są dwie - albo pan Andrzej zrozumiał, że to niczemu nie służy, albo uznał, że dziesięciolatek nie jest już tak medialny jak czteroletni maluch.
  Życzę Tymkowi jak najlepiej, ale jest duże prawdopodobieństwo, że zamiast niego sukces mogą odnieść Tymek Dyduch i Mikołaj Wantulok - zawodnicy porównywalnie zdolni, ale nie pompowani przez media.

 • Bartek002 weteran
  @SebaSzczesny @SebaSzczesny

  Już TVP pompuje balonik że Cienciała będzie wygrywał.

 • mc150193 weteran

  Bardzo się cieszę, że Kamil bierze na siebie ciężar organizacji tej imprezy. Więc to będzie zmierzać w kierunku trenerki w klubie po zakończeniu kariery skoczka. A ta fraza? Cóż... to może się źle kojarzyć. No ale jeżeli rzeczywiście to jest uścisk dłoni ze strony Kamila to można zrozumieć. Natomiast zawody dla dzieci to jest ogromny plus jeśli chodzi o przyszłość polskich skoków. Ten klub bardzo prężnie się rozwija i mam nadzieję, że z tego klubu za kilka lub kilkanaście lat będą startować w PŚ te dzieci, które biorą udział w Pucharze Tatr. Kamil zresztą powiedział do tych dzieciaków, że są przyszłością polskich skoków. I ja tej tezy też się trzymam, bo uważam że im więcej dzieci będzie uprawiać tą dyscyplinę tym lepiej.

 • Pjoter_63 stały bywalec

  Super sprawa że Kamil takie coś bierze na siebie i coś robi w kierunku młodzieży skokowej

 • Pjoter_63 stały bywalec

  Norwedzy na Czajkowski:
  Bjerkengeen
  Pedersen
  Oscar P Westerheim
  Hauer

  Powrót Hauera, który wciąż skacze fatalnie

 • Pavel profesor
  @Shoutaro

  Ty to chyba jak ktoś ci powie "rzuć okiem na ten samochód" pukasz się w głowę bo przecież nie wyjmiesz sobie oka, aby nim rzucać bo jeszcze może się przydać. Trochę dystansu nie ma co szukać dziury w całym.

  Fajnie, że komuś się chce zorganizować zawody dla dzieci, zawsze to plus dla rozwoju całej dyscypliny.

 • madrek doświadczony
  @Shoutaro @Shoutaro

  Przecież to jest napisane dla żartu, z przymrużeniem oka. Nie szukajmy problemów tam, gdzie ich nie ma.

 • Shoutaro bywalec
  @madrek

  Ach, nie doczytałem, że organizatorem jest Eve-nement. Pomyślałem, że pewnie chodzi o jakiegoś leśnego dziadka z PZNu (nie Tajnera, on jest na to "za ważny"), ale jeśli tym prezesem jest faktycznie Kamil, to jeszcze mogę zrozumieć.

  Nie zmienia to jednak faktu, że fraza "uścisk dłoni prezesa" (zwłaszcza w kontekście nagrody za coś) brzmi po prostu źle, jak coś żywcem wyjętego z filmu Barei albo jakiegoś dowcipu z brodą. Nie eleganciej byłoby to nazwać po prostu "gratulacjami"?

 • EmiI profesor
  @Shoutaro @madrek

  Chyba jego małżonka...

 • madrek doświadczony
  @Shoutaro @Shoutaro

  A tym prezesem to nie jest Kamil ? Bo jeśli tak, to taki uścisk dłoni jest dla dzieciaków więcej warty niż jakiekolwiek puchary.

 • Kolos profesor

  Pierwszy w historii jak pierwszy. W wersji dla dzeci zapewne tak. Ale Puchar Tatr był rozgrywanh w latach 1949 - 1981, w wersji dla seniorów

 • Shoutaro bywalec

  Powiedzcie mi, że z tym "uściskiem dłoni prezesa" to jakiś żart, proszę...

 • SebaSzczesny profesor

  Czekamy na Tymoteusza Cienciałe i jeszcze jakiś jeden młody był ale zapomniałem jak sie nazywa.
  Ktos pamięta ?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).