Kadra A trenuje w Słowenii

 • 2018-09-06 22:30

Czołówka polskich skoczków narciarskich nie zwalnia tempa w przygotowaniach do sezonu zimowego 2018/2019, na który zaplanowano m.in. Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w austriackim Seefeld. Po tygodniowym urlopie i powrocie do treningów w Zakopanem, ekipa dowodzona przez trenera Stefana Horngachera przeniosła się do Słowenii, gdzie na obiektach w Planicy szlifuje techniczne aspekty skoku.

Stefan HorngacherStefan Horngacher
Kamil StochKamil Stoch

Po pierwszej, wyjątkowo udanej, fazie Letniego Grand Prix 2018, pierwszy garnitur reprezentacji Polski powrócił do przygotowań w zaciszu od kibicowskiego i medialnego zgiełku. Na przełomie sierpnia i września sześcioosobowa kadra narodowa A wróciła do zajęć na skoczni, co miało miejsce na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W poniedziałek cała grupa szkoleniowa przeniosła się w rejony Kranjskiej Gory.

- Obóz w Planicy. Pogoda sprzyja, uśmiech jest - napisał Kamil Stoch, który niespełna pół roku temu, właśnie w tym miejscu, odbierał drugą w karierze Kryształową Kulę. Przypomnijmy, iż 31-latek stracił niedawno pozycję lidera klasyfikacji generalnej LGP. W tegorocznym cyklu na czoło wysunął się Jewgienij Klimow, który pod nieobecność zakopiańczyka wygrał w Courchevel, a także dwa razy był drugi w Hakubie. Rosjanin kolejną okazję do powiększenia przewagi będzie miał już w niedzielę, kiedy to, bez udziału Biało-Czerwonych, rozegrany ma zostać konkurs indywidualny na dużej skoczni w Czajkowskim. Aktualna różnica między omawianą dwójką wynosi 65 punktów.

Dodajmy, że trener Horgacher wciąż nie podjął ostatecznej decyzji w sprawie ewentualnego występu swojej drużyny w Rasnovie. Pierwsze w historii zawody najwyższej rangi mężczyzn w Rumunii zaplanowano na 22-23 września.

- Plany dotyczące kolejnych startów kadry A nie są jeszcze jasne. Jesteśmy w fazie planowania wrześniowych zgrupowań, po których weźmiemy udział w finale Letniego Grand Prix w Hinzenbach i Klingenthal. Nie wykluczam też wyjazdu do Rasnova. Musimy przyjrzeć się tej lokalizacji pod względem organizacyjno-logistycznym, ponieważ to debiut Rumunii w najwyższej randze zawodów mężczyzn. Jest szansa, że udamy się i tam - powiedział austriacki szkoleniowiec, w rozmowie z serwisem Skijumping.pl, po weekendzie w szwajcarskim Einsiedeln.

- Jeżeli trener uzna, że to będzie dla nas dobre, to pojedziemy. Jeśli uzna inaczej, wówczas będzie trzeba trenować. W każdym razie, robotę będzie trzeba wykonać <śmiech>. Nie chcę mówić o klasyfikacji generalnej LGP. Nie jest to żadnego rodzaju priorytet. Wygrywanie zawodów letnich nie jest celem. Takim jest zima i Puchar Świata. A jak potoczy się LGP? Czas pokaże - mówił Stoch po ostatnim sierpniowym występie na arenie międzynarodowej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Obóz w Planicy. Pogoda sprzyja, uśmiech jest 😊 Training camp in Planica 😁👍🏻 #kamilstoch #skijumping #teampoland #manatwork #kamiland #planica #magicplace

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial) Wrz 6, 2018 o 3:08 PDT

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kolejne zgrupowanie tym razem Planica😀👍 #trening #skijumping #teampoland🇵🇱 #work #happy

Post udostępniony przez Stefan Hula (@stefek.hula) Wrz 5, 2018 o 8:09 PDT

Wyświetl ten post na Instagramie.

#pieter #traningcamp #planica #łogień💪🌶

Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official) Wrz 6, 2018 o 8:58 PDT

Wyświetl ten post na Instagramie.

Good day in Planica 👍🏻 #work #hard #dream #big #team #poland #kocur #goodday #pozytywnie

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot) Wrz 6, 2018 o 8:30 PDT

Wyświetl ten post na Instagramie.

Pozdrówki z Planicy 😋 #training #camp #teampoland🇵🇱 #planica

Post udostępniony przez Jakub Wolny 😈 (@szyybki) Wrz 6, 2018 o 8:25 PDT

Wyświetl ten post na Instagramie.

Planica #zgrupowanie #kadra #a #planica #ski #skijumping #skokinarciarskie

Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial) Wrz 5, 2018 o 2:53 PDT

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (4636) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • monia866 doświadczony
  @bardzostary sceptyk

  A mi się wydaje,że A.Małysz potrafi powiedzieć coś od siebie i ne zawsze jest to poprawnie politycznie;)
  Jako jeden z nielicznych trenerów czy działaczy (a kiedyś zawodników) jest szczery i prostolinijny;)

 • SebaSzczesny profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  nie mów tak zły troluuu, ty chcesz mnie zdenerwować

 • Major_Kuprich profesor
  @Major_Kuprich @Bartek002

  Ty podałeś trzy przykłady.

  Ja 8 (a właściwie to 9).

  Podium PŚ realne tak samo jak dominacja Stocha w Kulm po zwycięstwie w ubiegłorocznym TCS.

  Przestańcie z Kamila robić nadskoczka.

  Wielkim zawodnikiem to był Nykanen - pił i wygrywał.

 • pawelf1 profesor
  @dervish @bardzostarysceptyk

  Strasznie boisz się przyjąć do wiadpmości, że liczący zawodnicy (nie tylko Polacy) mają po prostu gdzieś LGP w obecnym rozbudowanym kształcie. Wolą trenować i urlopować , zależnie od planów .

  Ciągle wyskakujesz z tą poprawnością polityczną :) Jakbyś bał się przyznać przed samym sobą ,że wygląda to trochę inaczej niż sobie wyobraziłeś . Nie uważasz ,że jak na kogoś chlubiącego się swoim sceptycyzmem , za bardzo odstajesz od rzeczywistości?

  Ja też bym wolał by LGP miało prestiż . Ale póki co fakty są takie że żaden zawodnik czołówki nie chce podporządkować planów treningowych i startowych pod kątem LGP.........

 • bardzostarysceptyk profesor
  @dervish @dervish

  A co ma powiedzieć ?
  Że niedobry trener nie pozwolił mu wygrać letni cykl i się rozbeczeć ?, na przykład.
  Niektórzy tutaj traktują PUBLICZNE wypowiedzi działaczy, trenerów czy zawodników, jak prawdy objawione.
  A w wypowiedziach publicznych, to co ja myślę i sądzę jest w "ważności" na ostatnim miejscu. Najczęściej mówi się tzw "poprawnością polityczną".

  W skokach, zawodnicy utrzymywani bezpośrednio i pośrednio przez społeczeństwo, mają temu społeczeństwu, w osobach kibiców, przynosić show, zabawę i rozrywkę a nie marudzić i filozofować co jest ważne a co nie.
  I dopóki konkursy LGP będą transmitowane przez TV to dla mnie takie zawody będą ważne a absencja w nich polskich skoczków będzie budzić u mnie niezadowolenie.

  Mimo niedawnego awansu na profesora i przegięcia statystyczne uważam się za zwykłego kibica, który do fachowców i ekspertów ma daleko. Bo rozdzielanie włosa na czworo zupełnie psuje zabawę.

 • dervish profesor
  wężykiem Jasiu, wężykiem

  ku pamięci tych co widza w LGP coś więcej niż to czym w rzeczywistosci są te zawody:

  "Nie chcę mówić o klasyfikacji generalnej LGP. Nie jest to żadnego rodzaju priorytet. Wygrywanie zawodów letnich nie jest celem. Takim jest zima i Puchar Świata. "
  Kamil Stoch

 • kibicsportu profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Ale patrzać na historie Kamila, to potrafi przełamywać klątwy. Wierzę, że po tym sezonie będzie już w top 3 najlepszych skoczków w historii. Tutaj przydałoby się złoto mś i KK no i przegonić Małysza w liczbie wygranych PŚ. Wiem, że to wszystko jest raczej ciężkie do zrobienia, ale jak to się mówi
  ,, niemożliwe nie istnieje'' Wiadomo Kamil nie jest młody, ale wierzę w niego.

 • Bartek002 weteran
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  TAK NIE BYŁO z Ahonenem w sezonie 04/05 i Małyszem w sezonach 2001/02 i 2002/03. Kamil Stoch jest typem takiego słabszego Małysza. Nie napalam się na KK ale podium PŚ realne.

 • Major_Kuprich profesor
  Nic to nie pomoże

  Po świetnym sezonie często przychodzi znacznie słabszy.

  Tak było z Małyszem w sezonach 2003/2004 i 2007/2008.

  Tak było z Jandą w sezonie 2006/2007.

  Tak było z Morgensternem w sezonach 2008/2009 i 2011/2012.

  Tak było ze Schlierenzauerem w sezonie 2013/2014.

  Tak było z Prevcem w sezonie 2016/2017.

  Tak było z Kraftem w minionym sezonie.

  I tak będzie z Kamilem Stochem w przyszłym sezonie.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).