Piątek, 07 września 2018, 12:26

LGP w Czajkowskim: Klimow, Kranjec i Tepes górą na treningu

Jurij Tepes
Jurij Tepes
fot. Tadeusz Mieczyński

Lider cyklu klasyfikacji generalnej Letniego Grand Prix, Jewgienij Klimow, zdeklasował rywali w pierwszej serii treningowej na dużej skoczni w Czajkowskim (HS140). W drugiej świetną próbą popisał się rekordzista obiektu - Robert Kranjec, a trzecią wygrał Jurij Tepes. Próbnych skoków nie oddali Austriacy, których narty zagubiły się podczas podróży do Rosji.

I seria:

Klimow weekend przed własną publicznością rozpoczął od mocnego uderzenia, bo tak niewątpliwie można określić lot na 138. metr. Drugi Kevin Bickner ze Stanów Zjednoczonych, których uzyskał 131,5 metra, stracił do Rosjanina blisko dziesięć punktów. Trzecią pozycję zajął Yukiya Sato z Japonii (132,5 metra).

W ścisłej czołówce uplasowali się też Pius Paschke z Niemiec (129,5 metra), a także kolejni przedstawiciele gospodarzy - Dmitrij Wasiljew (129,5 metra) i Michaił Nazarow (130,5 metra).

Sensacyjnie wysoko znaleźli się Kazach Siergiej Tkaczenko (128,5 metra) i Estończyk Artti Aigro (132,5 metra). Ta dwójka ex aequo uplasowała się na miejscu nr 8.

Całą serię przeprowadzono z 12. platformy startowej.

II seria:

Po relatywnie spokojnym początku popołudnia, tym razem dały o sobie znać charakterystyczne dla tego miejsca zmienne warunki wietrzne. Korzystny podmuch wiatru wykorzystał m.in. Kranjec, który z 12. belki poszybował na 142. metr. Był to rezultat o 3,5 metra gorszy od rekordu Słoweńca ustanowionego w 2016 roku. Drugą notę wywalczył Denis Korniłow z Rosji (139 metrów; 12. belka), a trzecią Paschke (139,5 metra; 13. belka).

Na pozycjach 4-6 sklasyfikowani zostali odpowiednio: Nazarow (137,5 metra; 14. belka), Tkaczenko (136 metrów; 14. belka) i Klimow (132 metry; 10. belka).

III seria:

W ostatniej serii dnia przypomniał o sobie dwukrotny triumfator zawodów Pucharu Świata w Planicy - Jurij Tepes. 29-letni Słoweniec z 11. belki zdołał dolecieć do 135. metra. Najdłuższym skokiem rundy popisał się Bickner. Rekordzista Ameryki Północnej w długości skoku narciarskiego wykonał próbę na odległość 136 metrów, czego dokonał z belki nr 13. Najlepszą trójkę zamknął Klimow (129,5 metra; 10. belka).

Oprócz mających problemy Austriaków, w akcji nie zobaczyliśmy dwóch Czechów - Tomasa Vancury oraz Lukasa Hlavy, a także Sabirżana Muminowa i Siergieja Tkaczenki z Kazachstanu.

Kliknij, aby zobaczyć protokół FIS z wynikami oficjalnego treningu mężczyzn >>>

Wyniki I treningu LGP w Czajkowskim (HS140); 07.09.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 35 KLIMOV Evgeniy 138.0 12 91.4 -5.2 78.2
2 28 BICKNER Kevin 131.5 12 90.8 -3.2 68.5
3 33 SATO Yukiya 132.5 12 90.7 -6.3 67.2
4 20 PASCHKE Pius 129.5 12 90.8 -3.4 64.7
5 34 VASSILIEV Dmitriy 129.5 12 90.4 -5.0 63.1
6 19 NAZAROV Mikhail 130.5 12 90.6 -8.7 61.2
7 29 KOBAYASHI Junshiro 125.0 12 90.3 -1.6 58.4
8 17 TKACHENKO Sergey 128.5 12 90.4 -9.3 57.0
8 8 AIGRO Artti 132.5 12 89.4 -16.5 57.0
10 27 HVALA Jaka 126.0 12 90.6 -7.3 54.5
11 22 KRANJEC Robert 125.0 12 90.4 -6.7 53.3
12 23 HLAVA Lukas 125.5 12 90.9 -11.6 49.3
13 3 BOYARINTSEV Vladislav 124.0 12 90.3 -9.4 48.8
14 31 NAKAMURA Naoki 121.0 12 90.2 -5.1 47.7
15 21 KORNILOV Denis 120.0 12 90.4 -4.3 46.7
16 30 TEPES Jurij 118.0 12 90.9 -3.1 44.3
17 24 KOZISEK Cestmir 121.5 12 89.9 -9.5 44.2
18 10 PEDERSEN Robin 120.0 12 89.9 -7.0 44.0
19 32 WANK Andreas 118.0 12 91.1 -4.1 43.3
20 26 IWASA Yuken 120.5 12 89.3 -8.7 43.2
21 4 MAKSIMOCHKIN Mikhail 119.5 12 90.0 -8.8 41.3
21 1 USACHEV Egor 118.5 12 89.8 -7.0 41.3
23 14 WESTERHEIM Oscar P 117.0 12 89.8 -8.0 37.6
24 6 TROFIMOV Roman Sergeevich 115.0 12 89.9 -5.4 36.6
25 25 BJERKEENGEN Fredrik 116.0 12 89.9 -9.1 34.7
26 16 HARADA Yumu 113.0 12 89.1 -4.4 34.0
27 9 PRISLIC Ernest 112.5 12 90.7 -11.2 26.3
28 13 POLASEK Viktor 111.5 12 88.9 -9.5 26.2
29 5 HAZETDINOV Ilmir 104.5 12 89.8 0.1 23.2
30 15 MUMINOV Sabirzhan 107.5 12 90.7 -5.9 22.6
31 11 VANCURA Tomas 106.5 12 89.1 -10.5 16.2
32 2 BAZHENOV Aleksandr 103.0 12 90.6 -6.6 13.8
33 12 DEAN Decker 96.5 12 89.9 -9.5
7 SCHIFFNER Markus DNS
18 WOHLGENANNT Ulrich DNS
Wyniki II treningu LGP w Czajkowskim (HS140); 07.09.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 22 KRANJEC Robert 142.0 12 91.0 -9.1 89.0
2 21 KORNILOV Denis 139.0 12 90.7 -11.0 81.7
3 20 PASCHKE Pius 139.5 13 90.9 -9.3 80.6
4 19 NAZAROV Mikhail 137.5 14 91.7 -7.9 74.6
5 17 TKACHENKO Sergey 136.0 14 91.9 -5.9 73.9
6 35 KLIMOV Evgeniy 132.0 10 91.2 0.7 73.3
7 28 BICKNER Kevin 132.0 14 92.0 -2.5 70.1
8 34 VASSILIEV Dmitriy 130.0 13 90.8 -1.8 67.2
9 16 HARADA Yumu 131.5 14 91.0 -6.1 65.6
10 33 SATO Yukiya 127.0 14 91.4 1.1 64.7
11 30 TEPES Jurij 128.5 14 91.5 -2.3 64.0
12 29 KOBAYASHI Junshiro 126.5 14 91.6 -1.5 61.2
13 27 HVALA Jaka 126.5 14 92.1 -2.1 60.6
14 6 TROFIMOV Roman Sergeevich 126.5 14 91.0 -3.7 59.0
15 5 HAZETDINOV Ilmir 127.0 14 90.9 -6.5 57.1
16 8 AIGRO Artti 125.5 14 90.6 -4.2 56.7
17 31 NAKAMURA Naoki 123.5 14 90.9 -1.4 55.9
18 10 PEDERSEN Robin 124.5 14 91.0 -3.4 55.7
19 25 BJERKEENGEN Fredrik 121.0 14 91.7 2.7 55.5
20 26 IWASA Yuken 122.0 14 90.9 -0.4 54.2
21 23 HLAVA Lukas 119.5 14 91.9 1.8 51.9
22 1 USACHEV Egor 123.0 14 90.7 -5.8 50.6
23 15 MUMINOV Sabirzhan 122.0 14 91.8 -4.5 50.1
24 32 WANK Andreas 117.0 14 91.7 2.2 47.8
25 14 WESTERHEIM Oscar P 123.5 14 91.1 -10.0 47.3
26 4 MAKSIMOCHKIN Mikhail 120.0 14 90.4 -5.4 45.6
27 3 BOYARINTSEV Vladislav 120.5 14 91.1 -6.6 45.3
28 24 KOZISEK Cestmir 110.5 14 91.2 5.4 39.3
29 11 VANCURA Tomas 113.5 14 90.5 -2.8 36.5
30 2 BAZHENOV Aleksandr 116.0 14 91.2 -7.4 36.4
31 13 POLASEK Viktor 115.0 14 90.6 -5.7 36.3
32 9 PRISLIC Ernest 112.0 14 91.7 -5.3 31.3
33 12 DEAN Decker 92.0 14 90.8 -0.1 0.5
7 SCHIFFNER Markus DNS
18 WOHLGENANNT Ulrich DNS
Wyniki III treningu LGP w Czajkowskim (HS140); 07.09.2018
lp.nrimię i nazwiskokrajodl.belkakm/hkomp.nota
1 30 TEPES Jurij 135.0 11 91.0 -5.2 80.2
2 28 BICKNER Kevin 136.0 13 91.6 -2.2 77.6
3 35 KLIMOV Evgeniy 129.5 10 90.8 -2.9 76.4
4 29 KOBAYASHI Junshiro 130.0 11 90.7 -5.2 71.2
5 19 NAZAROV Mikhail 131.0 13 91.2 -2.2 68.6
6 34 VASSILIEV Dmitriy 123.5 10 90.2 -2.3 66.2
7 20 PASCHKE Pius 129.5 13 90.6 -2.2 65.9
8 27 HVALA Jaka 129.5 13 91.6 -4.7 63.4
9 31 NAKAMURA Naoki 122.5 10 89.8 -4.5 62.2
10 21 KORNILOV Denis 125.5 13 90.8 -2.7 58.2
11 22 KRANJEC Robert 124.5 13 90.7 -1.1 58.0
12 16 HARADA Yumu 124.5 13 90.3 -1.3 57.8
13 26 IWASA Yuken 123.5 13 90.4 -0.4 56.9
14 32 WANK Andreas 118.5 10 90.6 -3.2 56.3
15 25 BJERKEENGEN Fredrik 122.5 13 91.0 -1.7 53.8
16 10 PEDERSEN Robin 123.0 13 91.1 -3.4 53.0
17 4 MAKSIMOCHKIN Mikhail 118.0 13 91.0 5.5 52.9
18 8 AIGRO Artti 122.0 13 89.8 -3.3 51.3
19 1 USACHEV Egor 122.0 13 90.6 -3.6 51.0
20 33 SATO Yukiya 115.5 10 89.9 -3.2 50.9
21 14 WESTERHEIM Oscar P 117.0 13 90.9 1.0 46.6
22 9 PRISLIC Ernest 117.5 13 91.4 -0.4 46.1
23 2 BAZHENOV Aleksandr 114.0 13 91.2 1.8 42.0
24 24 KOZISEK Cestmir 115.5 13 90.4 -2.4 40.5
25 3 BOYARINTSEV Vladislav 111.0 13 91.4 4.1 38.9
26 5 HAZETDINOV Ilmir 108.0 13 91.2 8.3 37.7
27 13 POLASEK Viktor 111.0 13 90.2 2.5 37.3
28 6 TROFIMOV Roman Sergeevich 101.0 13 90.9 5.7 22.5
29 12 DEAN Decker 87.0 13 90.8 -3.0
7 SCHIFFNER Markus DNS
11 VANCURA Tomas DNS
15 MUMINOV Sabirzhan DNS
17 TKACHENKO Sergey DNS
18 WOHLGENANNT Ulrich DNS
23 HLAVA Lukas DNS
chaikovsky_training_freitag_2018-0062.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0062.jpg
1/37
Oscar P. Westerheim
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0002.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0002.jpg
2/37
Robert Kranjec
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0010.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0010.jpg
3/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0016.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0016.jpg
4/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0020.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0020.jpg
5/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0023.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0023.jpg
6/37
Evgeniy Klimov
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0024.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0024.jpg
7/37
Andreas Wank
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0025.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0025.jpg
8/37
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0026.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0026.jpg
9/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0027.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0027.jpg
10/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0029.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0029.jpg
11/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0030.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0030.jpg
12/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0031.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0031.jpg
13/37
Jurij Tepes
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0032.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0032.jpg
14/37
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0033.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0033.jpg
15/37
David Jiroutek
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0034.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0034.jpg
16/37
Evgeniy Klimov
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0035.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0035.jpg
17/37
Andreas Wank
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0037.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0037.jpg
18/37
Dimitry Vassiliev
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0039.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0039.jpg
19/37
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0042.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0042.jpg
20/37
Evgeny Plekhov
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0043.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0043.jpg
21/37
Mikhail Nazarov
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0044.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0044.jpg
22/37
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0046.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0046.jpg
23/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0047.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0047.jpg
24/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0050.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0050.jpg
25/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0051.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0051.jpg
26/37
Robin Pedersen
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0052.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0052.jpg
27/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0053.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0053.jpg
28/37
Ernest Prislic
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0057.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0057.jpg
29/37
Sergey Tkachenko
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0060.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0060.jpg
30/37
Jurij TepesIgor Medved
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0061.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0061.jpg
31/37
Artii Aigro
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0065.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0065.jpg
32/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
chaikovsky_training_freitag_2018-0066.jpg chaikovsky_training_freitag_2018-0066.jpg
33/37
Ernest Prislic
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
klimov.jpg klimov.jpg
34/37
Evgeniy Klimov
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
schanze.jpg schanze.jpg
35/37
Snieżynka
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
springer.jpg springer.jpg
36/37
07.09.2018Fot. Horst Nilgen
tepes.jpg tepes.jpg
37/37
Jurij Tepes
07.09.2018Fot. Horst Nilgen


Dominik Formela, Źródło: Informacja własna
oglądalność: (6396) ilość komentarzy: (20)

Dyskusja do wiadomości

PROSTY ZAGNIEŻDŻONY
Najnowsze Tweety:
Letnie
Grand Prix
Letni
CoC
FIS
Cup
LGP
Pań
LPK
Pań
FIS
Cup Pań
Najbliższy konkurs:
Notodden HS100
14.12.2018
Aktualna klasyfikacja:
Lp.ZawodnikKrajPunkty
1.NIETZEL JustinNiemcy310
2.NIKAIDO RenJaponia200
3.SEIDL FabianNiemcy187
4.EGLOFF LucaSzwajcaria180
5.RUPITSCH MarkusAustria170
16.JUROSZEK KacperPolska99
34.GRUSZKA MateuszPolska40
35.BIEGUN KrzysztofPolska39
44.STOSEL KacperPolska29
52.SKUPIEŃ DamianPolska21
70.NIŻNIK AdamPolska6
73.JOJKO SzymonPolska5
83.CZYŻ BartoszPolska2
85.BUKOWSKI ŁukaszPolska1
Pełna klasyfikacja..»
Kroppa
2000-2018 skijumping.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Poltyka cookies
Skijumping.pl