Kadra Polski na LPK w Oslo, Kinga Rajda na starcie wśród pań [aktualizacja]

  • 2018-09-10 18:52

Już w najbliższy weekend na skoczni Midtstubakken (HS106) w Oslo rozegrane zostaną kolejne konkursy zaliczane do Letniego Pucharu Kontynentalnego. W Norwegii wystąpi łącznie siedmiu reprezentantów Polski.

Trener Maciej Maciusiak postanowił, iż w konkursach w stolicy Norwegii wezmą udział Kacper Juroszek, Przemysław Kantyka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Paweł Wąsek oraz Aleksander Zniszczoł.

W Oslo rozegrane zostaną również zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego pań. Wystąpi w nich jedna reprezentantka Polski - Kinga Rajda.

Skład Polski na LPK w Oslo:

- Aleksander Zniszczoł (4. miejsce w klasyfikacji LPK 2018);

- Przemysław Kantyka (6. miejsce w klasyfikacji LPK 2018);

- Tomasz Pilch (8. miejsce w klasyfikacji LPK 2018);

- Paweł Wąsek (39. miejsce w klasyfikacji LPK 2018);

- Andrzej Stękała (73. miejsce w klasyfikacji LPK 2018);

- Kacper Juroszek.

Skład Polski na LPK Pań w Oslo:

- Kinga Rajda (22. miejsce w klasyfikacji LPK Pań 2017).

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 14.09.2018
20:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 15.09.2018
8:30 - Oficjalny trening kobiet
10:15 - Pierwsza seria konkursowa kobiet
13:30 - Oficjalny trening mężczyzn
16:15 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Niedziela, 16.09.2018
8:30 - Seria próbna kobiet
9:15 - Pierwsza seria konkursowa kobiet
11:15 - Seria próbna mężczyzn
12:15 - Pierwsza seria konkursowa mężczyzn

Adam Bucholz, źródło: PZN

oglądalność: (6818) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

  • Kolos profesor
    @Xellos @xellos

    Wszystko dobre żeby przywalić. Jak Stękała był wyrzucony z kadry to jaki biedak, niedoceniony, pozbawiony środków do treningu a jak regularnie jeździ na zawody to nagle jest kolesiem wożonym po znajomości...

  • Bartek002 weteran

    Ta skocznia powinna być w PŚ, bo jest piękna. Konkurs drużynowy na normalnej, indywidualny na dużej.

  • Bartek002 weteran
    @Kocurello1 @Kocurello1

    Jedzie na wycieczkę.

  • konrad95 stały bywalec

    Jeżeli kadra juniorów ma startować w FC w Rumunii to skład na LPK w Oslo nie powinien budzić zastrzeżeń.
    Co innego jezeli z nich zrezygnują. Skupień zaprezentował się nienajgorzej i powinien startować. Udało mu się pokonać Stękałe a miejsca w mocniej obsadzonym konkursie LPK były na podobnym poziomie jakie zazwyczaj zajmował w FC.

  • Xellos profesor
    zachwiany balans

    Stękała ze strony pokrzywdzonego zawodnika, któremu nie daje się szansy przechodzi na stronę zawodnika wożonego po znajomości ;)

    Stams było momentem gdzie była równowaga. Od Oslo już zaczyna się negatywny odbiór tej postaci. Zdecydowanie powinien w jego miejsce jechać Skupień. Stękałę ratuje jedynie to, że sezon letni się kończy, więc nie będzie już za wiele wożony. Do końca września aby i papa.

    Co do dyskusji, innych tematów nie ma więc jest jaki jest. Prawdziwym tematem będzie dopiero nasza kadra A w połowie listopada. Z drugiego szeregu ciekawy jest aby Murańka i to w jakiej formie wróci. Pozostałych kadrowiczów B nie oceniam przed sezonem, trzeba dać Maciusiakowi trochę czasu.

  • Pavel profesor
    @Xander1

    Przestańmy tworzyć mity o "zdobywaniu doświadczenia", łapiesz formę, wchodzisz do składu i wygrywasz, tyle. Dajmy tu przykład takiego Pilcha z zeszłego sezonu, startował tylko w dwóch konkursach PK zanim wygrał swoje pierwsze zawody tego cyklu. Nie ma co dorabiać do tego filozofii, czy to by był Skupień, Stękała, Biegun czy Czyż to i tak na te zawody jechaliby w roli "zapchajdziury" bo żaden z nich nie prezentuje formy żadnej. Każda dyskusja n/t skoczka nr 5-6 w składzie na LPK mija się z celem.

  • Kocurello1 doświadczony

    Co tam robi ten nieudolny Stękała ?

  • Xander1 weteran

    Bardzo nie podoba mi się ten skład. Dlaczego odsunięto z kadry Damiana, skoro ostatnio skakał lepiej od Stękały. Co jak co ale na siłe obwożenie Andrzeja nie ma żadnego sensu. Skupień zdobywałby chociaż doświadczenie. Stękała pokazuje tego lata bardzo słabiutką formę z którą nawet nie ma co marzyć o powrocie do kadry. Po co go jeszcze bardziej katować jak sobie nie radzi. Zastanawia mnie jeszcze co z Czyżem. On musi być nadal w tragicznej formie skoro wolą zabierać na zawody słabiutkiego Stękałę czy dawać szansę przeciętnym juniorom.

  • dejw profesor

    Pozakadrowicz z żałosnymi wynikami z całego lata i dwójka z kadry juniorów z drobnymi i bardzo wątpliwymi przebłyskami we wrześniowych składach na PK. Wygląda na to, że o Czyżu w znośnej formie można zapomnieć i czekać do zimy, bo a nóż widelec... Klemensie, wracaj na pokład, przydasz się bardzo.

  • dejw profesor

    Pozakadrowicz z żałosnymi wynikami z całego lata i dwójka kadry z juniorów z drobnymi i bardzo wątpliwymi przebłyskami we wrześniowych składach na PK. Wygląda na to, że o Czyżu w znośnej formie można zapomnieć i czekać do zimy, bo a nóż widelec... Klemensie, wracaj na pokład, przydasz się bardzo.

  • dejw profesor

    Pozakadrowicz z żałosnymi wynikami z całego lata i dwójka kadry juniorów z drobnymi i bardzo wątpliwymi przebłyskami we wrześniowych składach na PK. Wygląda na to, że o Czyżu w znośnej formie można zapomnieć i czekać do zimy, bo a nóż widelec... Klemensie, wracaj na pokład, przydasz się bardzo.

  • dejw profesor

    Pozakadrowicz z żałosnymi wynikami z całego lata i dwójka juniorów z drobnymi i bardzo wątpliwymi przebłyskami we wrześniowych składach na PK. Wygląda na to, że o Czyżu w znośnej formie można zapomnieć i czekać do zimy, bo a nóż widelec... Klemensie, wracaj na pokład, przydasz się bardzo.

  • Pjoter_63 stały bywalec
    @Pjoter_63 @Pjoter_63

    A wtedy pozostaje zacna walka w PK o miejsce na TCS podczas gdy kadrowicze Horngachera poskaczą sobie w Ruce-Niznym Tagile-Titisee i Engelbergu. Nie wierzę żaden inny składni chyba że ktoś z poza tej 6 zaskoczy bardzo

  • Pjoter_63 stały bywalec

    Teraz albo... Zimą. Tak naprawdę jeżeli znowu Pilch (bo on jedynie ma formę powalczenie) będzie poza TOP 10choć raz to o 7 miejscu można pomarzyć

  • Shakyor bywalec

    Moim zdaniem akurat Skupień powinien dostać jeszcze jedną szansę. Do wymiany był Wąsek, który po obiecującym początku sezonu w Stams okazał się tylko minimalnie lepszy od naszego debiutanta. Odpoczynek wiec by mu się przydał. No i ciekawi mnie w jakiej dyspozycji jest Juroszek.
    Ogólnie dość korzystny i spodziewany wybór. Mam tylko obawy, że w Oslo może być obsada jeszcze mocniejsza.

  • Pavel profesor
    @W_S

    Widocznie mają założone, że będą go obwozić całe lato na zawody, aby postarał się powalczyć o kadrę i już idzie planem treningowym tejże. Wolne miejsce, na które trafił najpierw Skupień, a teraz Juroszek to wynik kompletnego rozsypania się Czyża.

  • W_S weteran

    Osobiście zostawiłbym Skupnia w składzie i wywalił z niego Stękałę. Stękała to obecnie dramat przez wielkie D, lepiej stawiać na kogoś z kogo mogą być ludzie w przyszłości.

  • Pavel profesor

    Chyba już do końca letniego sezonu będą obwozić tego Stękałe. Myślałem, że po kompromitacji w Stams pójdzie w odstawkę, a tu sztab chyba dalej liczy, że coś z niego będzie. Ja osobiście w to wątpię, ale tak czy siak kto by tam nie pojechał jako ten zawodnik 5-6 to tylko w roli "zapchajdziury".

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

  1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
  2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
  3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
  4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
  5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
  6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
  7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
  8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
  9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
  10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
  12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
  13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
  14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
  15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
  16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
  17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).