Już jutro Puchar Tatr w Zakopanem!

 • 2018-09-14 15:35

Już jutro na kompleksie Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha w Zakopanem odbędzie się pierwszy Puchar Tatr w skokach narciarskich. Do zawodów zostało zgłoszonych aż 192 zawodników i zawodniczek z Polski oraz Słowacji. Honorowy patronat nad całym wydarzeniem objął trzykrotny mistrz olimpijski - Kamil Stoch, który zmaganiom będzie przypatrywał się w roli widza.

Dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli i trzykrotny złoty medalista olimpijski przygotował mały upominek dla każdego z uczestników imprezy, a najlepszym skoczkom wręczy puchary i nagrody.

- Liczymy, że każdy kto pojawi się na skoczniach, niezależnie w jakiej roli, miło spędzi czas. Wstęp na teren zawodów wolny - mówi Ewa Bilan-Stoch, współzałożycielka klubu KS Eve-nement.

- Każde zawody są dla dzieci okazją do sportowej rywalizacji, a takich imprez nie ma zbyt wiele. Dlatego zależy nam, by stworzyć atmosferę i warunki do współzawodnictwa na wysokim poziomie. Wierzę, że przyjadą do nas młodzi skoczkowie i skoczkinie z całego kraju, i nie tylko. Chcemy, żeby zmagania były niecodzienne, a każdy uczestnik poczuł się wyjątkowo. Nawet, jeśli nie stanie na podium - powiedział Kamil Stoch.

Chłopcy i dziewczęta łącznie będą rywalizować w sześciu kategoriach na trzech zakopiańskich obiektach. Dzieci urodzone w 2009 roku i młodsze zmierzą się na Skoczni Adaś, której rozmiar to 18 metrów. Młodziczki oraz juniorzy z kategorii E spróbują sił na Maleńkiej Krokwi (HS38), natomiast zmagania w kategoriach "junior D" i junior "C" odbędą się na Małej Krokwi (HS72). Łącznie organizatorzy spodziewają się ponad 100 uczestników.

Patronami medialnymi Pucharu Tatr są Eurosport oraz portal Skijumping.pl.

Klub Sportowy Eve-nement Zakopane dziękuje Tatrzańskiemu Związkowi Narciarskiemu i Centralnemu Ośrodkowi Sportu w Zakopanem za nieocenione wsparcie przy organizacji imprezy.

Program zawodów:

14.09.2018, piątek

18:00 - odprawa techniczna

15.09.2018, sobota

09:00 - seria próbna K-15

09:30 - serie konkursowe K-15, ceremonia dekoracji

11:00 - seria próbna K-35

12:00 - serie konkursowe K-35, ceremonia dekoracji

13:30 - seria próbna K-65

14:30 - serie konkursowe K-65, ceremonia dekoracji

Nagrody:

Klasyfikacja indywidualna:

miejsca I - III: puchary i nagrody rzeczowe

miejsca I - VI: dyplomy i nagrody rzeczowe

wszyscy zawodnicy/czki: plastrony startowe, upominki

Klasyfikacja drużynowa:

miejsca I - III: uścisk dłoni prezesa i puchary

Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna

oglądalność: (5011) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor
  @Wojciechowski @kolos

  Myślałem jednak o czymś trochę dłuższym. Powiedzmy 15-20 minut reportażu o tych zawodach. Może zbyt ambitnie, ale... w sumie co szkodzi pomarzyć?

 • FankaPilcha bywalec
  @Wojciechowski @kolos

  Rzeczywiście, myślałam a dwustu a napisałam o stu. Szkoda, że nie da się tu edytować komentarzy. Co do czarnowidztwa, niektórzy Polacy akurat mają wyjątkową łatwość widzenia wszystkiego w negatywnym świetle, a to co pozytywne zazwyczaj trudno dostrzegają. Chociaż pod względem pesymizmu nikt nie pobije Finów, tam to dopiero depresja lata w powietrzu, ciekawe skąd się to bierze.

 • Kolos profesor
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  A dla takiego Tymka Cieńciały jedną z wielu okazji. :) Nie przesadzajmy. Reportaże choćby z Lotos Cupu regularnie pojawiają się w Telewizji.

 • Kolos profesor
  @FankaPilcha @fankapilcha

  Nie peawie stu a prawie dwustu :) Wśród nich Słowacy, trzeba o tym pamiętać. Ale i tak Polacy zapewnie stanowić będą zdecydowaną większość zawodników. Ze skokami w Polsce jeszcze nie jest tak źle jak niektórzy czarnowidzą :)

 • FankaPilcha bywalec

  No i gdzie się podziali wszyscy ci, którzy ciągle gadali, że ,,skoki w Polsce umierają"? Prawie stu uczestników stawi się na tych zawodach. Setka dzieci i młodzieży do lat piętnastu. To jest mało? Wystarczająco, żeby wyłowić jakieś talenty.

 • Wojciechowski profesor

  Patronat Eurosportu byłby w sumie dobrą okazją do zrobienia jakiegoś krótkiego programu o tej imprezie. Ciekawe, czy jest szansa na coś takiego. Dla wielu z takich dzieciaków pojawienie się choćby przez kilka sekund na ekranie może być pierwszą taką szansą w życiu (dla niektórych pewnie też jedyną, ale zawsze!), niezłą frajdą dla nich samych i ich rodzin.

  A przy okazji poszedłby jakiś sygnał w Polskę, że skoki dzieci i młodzieży na Podhalu jeszcze nie umarły.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).