Kamil Stoch: Byłem pewny, że w środę będę miał wolne...

 • 2018-10-02 22:50

Kamil Stoch rzutem na taśmę wywalczył awans do finałowego konkursu Letniego Grand Prix 2018. Polak we wtorkowych kwalifikacjach, rozgrywanych w strugach deszczu i przy zmiennym wietrze, zajął dopiero 47. lokatę. 31-latek w ostatniej dzisiejszej próbie w Klingenthal uzyskał zaledwie 116,5 metra.

- Po wylądowaniu sądziłem, że przekroczyłem 120. metr, jednak kiedy spiker podał moją cudowną odległość, to byłem pewny, że w środę będę miał wolne...

- Początkowo myślałem, że to znowu ja coś źle zrobiłem, ale trener Horngacher powiedział, że skok był w porządku. Uważam jednak, iż moje skoki nie są aktualnie na najwyższym poziomie i można było coś zrobić lepiej. Na szczęście jestem w konkursie, dzięki czemu mogę walczyć dalej. Zamierzam trzymać się planu i robić to, co w danej chwili potrafię.

Po Rasnovie i Hinzenbach, Klingenthal to trzecia lokalizacja, gdzie pozostałe skoki są znacznie gorsze od pierwszego treningowego. Co stoi za tą zależnością? - Pierwszego skoku się boję, więc oddaję go normalnie, a później kombinuję <śmiech>... Mówiąc poważnie, nie wiem. Tak po prostu jest, że pierwszy wychodzi dobrze, bo jest skokiem na wyczucie, a potem zaczynam kombinować. Zwłaszcza z pozycją najazdową, aby poprawiać prędkość na progu. Na serię kwalifikacyjną nic już nie zmieniam, więc ona też wychodzi solidnie.

Czy Kamilowi Stochowi podoba się mieszanie rywalizacji mężczyzn z seriami kobiet, co znacznie wydłuża dzień na skoczni? - My po swoim treningu wróciliśmy do hotelu, aby odpocząć przez dwie godziny, bo zbyt długo siedzielibyśmy w szatniach. Na obiekt powróciliśmy pod koniec kwalifikacji pań, ale trwa to wszystko dość długo. Myślę, że można to wszystko lepiej zorganizować.

Prognozy na środę są jeszcze gorsze. Konkurs w takich warunkach ma większy sens? - Jestem tutaj, więc moim zadaniem jest przygotowanie się do zawodów, a następnie skakać w nich, jeśli to możliwe.

Korespondencja z Klingenthal, Dominik Formela

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (6562) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • sosik333 doświadczony

  Świetnie dopasowane zdjęcie :p

 • kibicsportu profesor
  -

  Mam wrażenie, że dzisiaj różnica między -3, a -7 nawet jest duża, bo pamiętajmy, że to jest średnia wiatru. Więc prawdopodobnie Stoch miał wiatr z tyłu praktycznie na całej długości, a pewnie pod narty wiatr pojawił się w okolicach 130 metra. I niestety miał pecha.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Stoch mial sporo szczęścia ze awansowal ,szkoda ze Stefanowi sie nie udalo ....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).