Borek Sedlak: W czwartek mielibyśmy tu warunki-marzenie

 • 2018-10-03 11:59

Pogoda w niemieckim Klingenthal, podobnie jak w większości Europy, nie sprzyja dziś skokom. Od rana mocno wieje i o przeprowadzenie chociażby jednej serii konkursowej w ramach finału Letniego Grand Prix, będzie niezwykle trudno. W środowe przedpołudnie porozmawialiśmy z asystentem Waltera Hofera - Borkiem Sedlakiem.

Borek SedlakBorek Sedlak

- Niestety, prognoza pogody była bardzo niekorzystna na wczoraj i dziś w Klingenthal. Wczoraj mieliśmy trochę szczęścia, ponieważ kierunek wiatru był sprzyjający i wiało z kierunku, gdzie skocznię chronią siatki, ale dziś niestety wieje z północnego zachodu, gdzie skocznia jest całkowicie odsłonięta - mówi Czech.

- Rozmawiałem również z trenerami, którzy mają duże doświadczenie ze skoków na tym obiekcie i niestety potwierdzili, że to najgorszy możliwy kierunek wiatru. Czekamy na konkurs kobiet, ale prognoza na najbliższe godziny jest coraz gorsza. Czasem przewidywania meteorologów się nie sprawdzają, ale dziś wygląda na to, że się sprawdzą - przewiduje Sedlak.

- Dziś obudziłem się o szóstej rano i sprawdziłem warunki na skoczni. Było całkiem optymistycznie, pomimo złych prognoz. Teraz jednak jest coraz gorzej, a gdy wyjdzie słońce może wiać jeszcze mocniej. Zazwyczaj nie mam problemu ze snem przed zawodami, ale dziś był wyjątek. Nie mam w zwyczaju sprawdzania warunków pogodowych na skoczni od wczesnych godzin porannych - podkreśla asystent dyrektora Pucharu Świata.

- Szczególnie na konkurs kobiet mamy bardzo mało czasu, maksymalnie trzy godziny. Co do zawodów mężczyzn nie jestem pewny jak długo będziemy mogli czekać, ale postaramy się przeprowadzić chociaż jedną serię konkursową. Na razie czekamy na to, co przyniosą najbliższe godziny - kontynuuje Sedlak.

- Praca w przypadku skoków kobiet, jak i mężczyzn jest praktycznie identyczna, jednak panie miały znacznie mniej skoków na dużych skoczniach, więc dla niektórych skoczkiń podmuchy mogą być bardziej niebezpieczne. Musimy zatem być nawet bardziej ostrożni w przypadku pań.

- Gdyby zawody były zaplanowane na czwartek, mielibyśmy warunki-marzenie. Niestety, zawody są dzisiaj i zrobimy co w naszej mocy, aby zapewnić zawodnikom możliwie bezpieczne i równe warunki.

Korespondencja z Klingenthal, Tadeusz Mieczyński


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4484) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Becouse_Life bywalec

  Haha, no tak, dwa jedyne były sprawiedliwe tylko wtedy, gdy wygrywał Stoch. Gosposia rozwala system. Wiatr jest nieodłącznym elementem skoków, a Ty ciągle tylko pierniczysz o tym wietrze, że jak zły, to Hofer złą skocznie wybrał, jak źle powiało, to naszemu itd. Proponuję Twoja kandydaturę na jednoosobowe gremium decydujące o tym, gdzie będą odbywać się konkursy. Zajrzysz do kredensu w kuchni do swojej gosposio-kuli i tak zaplanujesz cały cykl, że sam Pan Bóg będzie patrzył z podziwem, jak można ustawić pogodę. Rządzisz.

 • kibicsportu profesor
  @gosposia @gosposia

  No tak, bo to wina ich, że nagle przyszedł NIŻ który doskwiera nie tylko w Klingenthal, ale także w innych miejscowościach w tym w Polsce. Co ciekawe akurat tylko wczoraj i dzisiaj miało wiać za sprawią NIŻU z nad bałtyku. Poza tym skocznia w Klingenthal jest super. Skoczkowie też tam lubią skakać. Ja tam nie widze żadnych przeciwwskazań do rozgrywania konkursów na tej skoczni.

 • gosposia weteran
  tyle jest pięknych skoczni...

  ... a hofery cały czas forsują Klingenthal.
  Najpierw, nie wiadomo dlaczego, miejscowość ta była gospodarzem inauguracji PŚ. Ani razu,powtarzam: ani razu, w tym czasie w Klingenthal nie odbył się sprawiedliwy konkurs. Jedyne dwa w miarę sprawiedliwe konkursy miały miejsce wtedy, gdy wygrywał tam Stoch. Ale wówczas to było w środku sezonu.
  Teraz Klingenthal straszy wszystkich nawet w lecie.
  Skocznia w Klingenthal jest zupełnie odkryta i trudno się dziwić, że jest tam jak jest. Wygwizdów totalny.
  Tymczasem wiele dużo lepiej osłoniętych i atrakcyjnych skoczni nie może dostąpić zaszczytu bycia gospodarzem pierwszoligowych konkursów.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).