Severin Freund został ojcem. Kiedy powrót do rywalizacji?

 • 2018-10-06 14:38

Kibice, którzy jeszcze tego lata spodziewali się powrotu Severina Freunda do rywalizacji na arenie międzynarodowej, muszę uzbroić się w dodatkową cierpliwość. 30-letni reprezentant Niemiec do walki w elicie powróci dopiero zimą, jednak w ostatnich dniach to nie sport był priorytetem najlepszego zawodnika Pucharu Świata 2014/2015.

Choć nasi zachodni sąsiedzi przy okazji finału Letniego Grand Prix mieli prawo wystawienia aż dwunastu swoich przedstawicieli, na liście startowej kwalifikacji w Klingenthal nie znalazł się Severin Freund, który tego lata wznowił treningi na skoczni. Wkrótce okazało się, iż w tym czasie razem z żoną spodziewał się narodzin pierwszego dziecka. Jak na łamach mediów społecznościowych pochwalił się Freund, 3 października był dniem narodzin jego córki.

Kiedy mistrz świata w lotach narciarskich z 2014 roku powróci do rywalizacji? Jak podaje serwis fis-ski.com, realne są trzy warianty. Pierwszy zakłada start już za nieco ponad miesiąc w Wiśle-Malince, gdzie po raz drugi w historii odbędzie się inauguracja Pucharu Świata. Inną opcją jest powrót pod koniec bieżącego roku, aby wziąć udział w 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni. Trzeci wariant mówi o nominacji do składu dopiero na Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld.

To, jak szybko Freund powróci do walki pośród najlepszych, zależy od postępów w procesie szkoleniowym. Aktualnie ma on za sobą kilka treningów na skoczniach. Pierwsze skoki oddał na mniejszych obiektach, a następnie w towarzystwie kolegów z kadry pojawił się na skoczniach dużych.

Przypomnijmy, że Severin Freund w lipcu 2017 roku doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie. Podopieczny trenera Wernera Schustera urazu nabawił się podczas treningu w Oberstdorfie, co wykluczyło go z całego sezonu olimpijskiego.


Dominik Formela, źródło: fis-ski.com + facebook.com/severinfreund.ski
oglądalność: (4855) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  a tak w ogóle

  Ja rozumiem, że sezon ogórkowy.
  Ale dla nas ważne kiedy siądzie na belce, a nie że został ojcem.
  Gdyby jeszcze któryś ze skoczków albo promonentnych działaczy FIS lub PZPN został ojcem albo, nie daj Panie, dziadkiem, to proszę nas łaskawie o tym, szanowna @redakcjo, nie informować.

 • Kris1952 stały bywalec
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Masz poważne problemy z głową!!!

 • MK92 doświadczony

  Ten wariant powrotu Freunda od razu na MŚ w Seefeld w lutym 2019 roku brzmi tak jakoś mało sensownie. Albo wróci na cały PŚ, albo gdzieś na TCS. Potem będzie już pozamiatane. Severin powinien trochę się na nowo oskakać w elicie, a nie od razu na MŚ ruszać.

 • gosposia weteran
  czarno to widzę...

  Skoro w ogóle nie pojawił się w lecie, to forma musi byc jeszcze słabiutka.
  Obawiam się, że po powrocie Sever będzie już tylko spiewał cienkim głosem. Kto wie czy nie dyszkantem.
  Oczywiście każdy prawdziwy kibic będzie mu życzł jak najlepiej, ale takie powroty są diabelnie trudne. Vide Gangnes.

 • gosposia weteran
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  A ty, widzę, już zwariowałeś.

 • Becouse_Life bywalec

  pudelek.pl

 • Major_Kuprich profesor
  Lans chyba oszaleje

  Najlepszy skoczek świata powraca aby znów masakrować rywali.

 • tjzE profesor

  Życzę jak najszybszego powrotu, oczywiście bez kontuzji.

 • skokowy123 profesor

  AUSTRIA: 7
  Kraft
  Hayboeck
  Huber
  Aigner
  Schlierenzauer
  Kofler
  Aschenwald
  SŁOWENIA: 7
  P.Prevc
  Damjan
  Zajc
  Lanisek
  Domen
  Tepes
  Mogel
  JAPONIA: 6
  Junshiro
  Kasai
  Ryoyu
  D. Ito
  Takeuchi
  Sato
  ROSJA: 4
  Klimov
  Kornilov
  Vassilev
  Nazarov

 • skokowy123 profesor
  No to moje składy

  NORWEGIA: 6
  Tande
  Johansson
  Forfang
  Stjernen
  Fannemel
  Granerud

  NIEMCY: 7
  Freitag
  Wellinger
  Eisenbichler
  Geiger
  Leyhe
  Paschke
  Siegel

  POLSKA: 6+6
  Stoch
  Kubacki
  Hula
  Żyła
  Kot
  Wolny
  Pilch
  Kantyka
  Zniszczoł
  Wąsek
  Murańka
  Stękała

 • Kocurello1 doświadczony

  Niech wraca dla dobra tej dyscypliny.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).