Raw Air kobiet potwierdzony

 • 2018-10-08 21:50

W marcu 2019 roku po raz pierwszy rozegrana zostanie kobieca edycja turnieju Raw Air. Najlepsze skoczkinie świata będą rywalizowały na dużych skoczniach w Oslo, Lillehammer i Trondheim. Informację potwierdził Norweski Związek Narciarski.

Idea kobiecej edycji turnieju Raw Air była w strefie zainteresowań norweskich organizatorów od początku istnienia tego cyklu. Pierwsze konkretne zamiary ogłoszono w marcu 2018 roku, zaś w kwietniu kobiecy Raw Air został wpisany do kalendarza Pucharu Świata pań na sezon 2018/2019. Podkreślono jednak potrzebę zatwierdzenia pomysłu przez Norweski Związek Narciarski.

W poniedziałek włodarze norweskiej federacji oficjalnie ogłosili, iż w marcu 2019 roku rozegrana zostanie pierwsza edycja Raw Air dla kobiet. Zawodniczki będą rywalizowały w dziewięciu punktowanych seriach - trzech kwalifikacjach oraz sześciu rund konkursowych. Cykl rozpocznie się w sobotę 9 marca kwalifikacjami w Oslo, a zakończy się pięć dni później zawodami w Trondheim.

- To kamień milowy dla kobiecych skoków narciarskich. Nie mogę doczekać się startu w Raw Air. Kolejny ekscytujący turniej trafia do naszego kalendarza - nie kryje zadowolenia mistrzyni olimpijska z Pjongczangu, Maren Lundby.

- To wielkie wydarzenie dla świata kobiecych skoków narciarskich. Raw Air to fantastyczna impreza przyciągająca dużą uwagę, a w jej centrum tym razem znajdą się również panie. Dlatego postanowiliśmy przeznaczyć pieniądze na te zawody. Myślę, że za kilka lat kobiety będą skakały równie daleko, a może i dalej niż mężczyźni - twierdzi minister kultury, Trine Skei Grande.

- Czeka nas ważne wydarzenie dla Norwegii, które potwierdzi przynależność kobiet do tego sportu. W naszym kraju odbędzie się pierwszy poważny turniej pań w skokach narciarskich, co uznajemy za słuszną decyzję. To w końcu my dbaliśmy o rozwój tej dyscypliny, rozgrywając regularnie zawody i dziś otrzymujemy wydarzenie z udziałem najlepszych skoczkiń świata - mówi Clas Brede Braathen, dyrektor ds. skoków narciarskich w Norweskim Związku Narciarskim.

W ramach Raw Air panie wystąpią wyłącznie na dużych obiektach w Oslo, Lillehammer oraz Trondheim. Równolegle rozgrywana będzie trzecia edycja tego turnieju z udziałem mężczyzn. Na chwilę obecną ich rywalizacja została skrócona o trzy dni z powodu wykreślenia Vikersund z kalendarza Pucharu Świata. Norwegowie jednak wciąż starają się o przywrócenie największej skoczni świata do terminarza zmagań o Kryształową Kulę.

PROGRAM RAW AIR PAŃ 2019 (WYŁĄCZNIE SERIE ZALICZANE DO CYKLU):

Sobota, 09.03.2018 - Oslo (HS134), kwalifikacje
Niedziela, 10.03.2018 - Oslo (HS134), konkurs indywidualny

Poniedziałek, 11.03.2018 - Lillehammer (HS140), kwalifikacje
Wtorek, 12.03.2018 - Lillehammer (HS140), konkurs indywidualny

Środa, 13.03.2018 - Trondheim (HS140), kwalifikacje
Czwartek, 14.03.2018 - Trondheim (HS140), konkurs indywidualny


Adam Bucholz, źródło: Skiforbundet/Raw Air
oglądalność: (4175) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • StrasznyRybolakOtchlani doświadczony
  @Domin10 @Domin10

  W Rena oprócz skoczni brakuje jakiejkolwiek infrastruktury niezbędnej do organizacji PŚ, więc możesz o tym zapomnieć.

 • Domin10 doświadczony
  @Domin10 @neqt

  Ewentualnie Rena albo Nottoden

 • neqt początkujący
  @Domin10 @Domin10

  No niby można by było, ale czy ta skocznia ma homologację

 • Domin10 doświadczony

  A czemu by nie zrobic konkursów kobiet i mężczyzn na skoczni k 105 w Vikersund?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).