Andreas Felder komplementuje swoich podopiecznych

 • 2018-10-09 18:53

Odpoczynek reprezentantów Austrii od rywalizacji na igelicie nie potrwa nader długo. Po zakończeniu rywalizacji w ramach Letniego Grand Prix, już w najbliższy czwartek i niedzielę skoczkowie z tego kraju zmierzą się w Bischofshofen i Hinzenbach, gdzie rozegrane zostaną tegoroczne Mistrzostwa Austrii. Ciepłych słów na temat pracy wykonanej przez swoich zawodników nie szczędzi nowy trener omawianej kadry - Andreas Felder.

Andreas FelderAndreas Felder
Daniel HuberDaniel Huber
Philipp AschenwaldPhilipp Aschenwald

- Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego funkcjonowania całego zespołu. Podczas międzynarodowego sezonu letniego dało się dostrzec ciągłą poprawę i fakt, że skutecznie gonimy lepsze nacje. Nie ukrywam jednak, że na dużych skoczniach wciąż jest wiele aspektów do poprawy. Po krajowym czempionacie podam skład na inauguracyjne zawody Pucharu Świata w Wiśle, wówczas rozpoczniemy finałowy etap przygotowań do zimy - zapowiada 56-letni szkoleniowiec, który wiosną na tym stanowisku zastąpił Heinza Kuttina.

Największym objawieniem tegorocznego sezonu letniego okazał się Daniel Huber. 25-latek z Salzburga trzykrotnie stawał na podium zawodów najwyższej rangi, a w Hinzenbach odniósł pierwsze zwycięstwo w karierze. Był to pierwszy austriacki triumf w zawodach Pucharu Świata, bądź Letniego Grand Prix, od czasu wygranej Stefana Krafta w konkursie lotów narciarskich wieńczącym Puchar Świata 2016/2017. Huber w siedmiu startach zgromadził 305 punktów, co dało mu 5. miejsce w klasyfikacji końcowej LGP 2018. Żaden z pozostałych Austriaków nie zebrał choćby 100 "oczek".

Dodajmy, iż cykl Letniego Pucharu Kontynentalnego 2018 został zdominowany przez Philippa Aschenwalda. 22-latek wygrał sześć konkursów, a jego imponujące wyniki zaowocowały dodatkowym miejscem startowym dla Austrii na pierwszy okres zbliżającej się edycji Pucharu Świata.

Zarówno starszy z braci Huberów, jak i Aschenwald, udane lato będą mogli potwierdzić przy okazji Mistrzostw Austrii. W czwartek, w Bischofshofen, odbędą się zmagania na dużej skoczni, a w niedzielę, w Hinzenbach, rozdane zostaną krążki na skoczni normalnej.

Program Mistrzostw Austrii 2018:

Czwartek, 11.10. - Bischofshofen, HS140

09:30 - Oficjalny trening (Panie i Panowie)

10:30 - Seria próbna (Panie i Panowie)

11:30 - Pierwsza seria konkursowa (Panie i Panowie)

Niedziela, 14.10. - Hinzenbach, HS90

09:30 - Seria próbna (Panie i Panowie)

11:00 - Pierwsza seria konkursowa (Panie i Panowie)

Dominik Formela, źródło: Komunikat prasowy OESV

oglądalność: (2467) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  @gosposia @Kocurello1

  Nie słyszałeś o Aschenbachu, powiadasz.
  A o skokach narciarskich?

 • gosposia weteran
  @gosposia @fridka1

  Z Kasaim to się lepiej jeszcze od ocen wstrzymać.Po pierwsze - to był jego pierwszy słabszy sezon po trzech latach boomu. Po drugie - nie wiadomo co mu tam jeszcze, w ramach "reaktywacji", specjaliści od medycyny w organizm włożą.
  Ja w każdym razie w taką długowieczność nie wierzę. Owszem, przed II wojną, kiedy była dużo mniejsza konkurencja, dziadki mogły wygrywać z młodzieżą. Ale Birger Ruud zdobywając srebro na igrzyskach w 1948 miał nie 42, a 37 lat. 70 lat temu! A tu gość, mając 45 lat, staje, i to kilkakrotnie, na podium PŚ.
  Rozumiem wydłużenie wieku sportowców. 32, 33, niech będzie 35 lat. W grach zespołowych, gdzie można się często zmieniać, do prawie 40.
  Jak ktoś ma grubo ponad 40 lat to nie da się być na szczycie. W dodatku przez kilka pełnych sezonów.

 • gosposia weteran
  @gosposia @Kocurello1

  Widzisz. Wszyscy oprócz ciebie zrozumieli, że to czeski błąd.
  Skup się na meritum, nie na tego typu lapsusach

 • KazakhstanPower bywalec
  @gosposia @dejw

  jeszcze Damjan i Kranjec

 • ERTC_ początkujący
  Patrząc na formę Hubera można wywnioskować, że

  Praca Feldera daje coraz lepsze efekty, chociaż trzeba poczekać do zimy, ponieważ jest różnica między skokami letnimi , a zimowymi. Drużynowo Austriacy nie są jak na razie mocni, ale powoli idą w górę. Kraft nie jest mocny w tej chwili, ale trzeba pamiętać, że jeśli nadal Felder będzie dobrze trenował Austriaków, jak do tej pory, to mogę się założyć, że Austriacy w zimie się poprawią w porównaniu do zeszłego sezonu.
  W sumie pierwsze oznaki kryzysu Austrii pojawiły się jeszcze w sezonie 2016/2017 w końcówce, gdzie oprócz Krafta i Hayböcka reszta Austriaków zaczęła się osłabiać, a na początku sezonu 2017/2018 już tylko Kraft był najmocniejszy, a Fettner i Hayboeck tylko czasami odlatywali w pierwszych konkursach, a potem to już był tylko Kryzys, gdzie nawet Stefan Kraft nie dał sobie rady. Dopiero już w marcu tego roku Kraft się polepszył i stawał na podium, lecz nie wygrywał, a nawet raz udało się Hayboeckowi stanąć na podium w Oslo wraz z Kraftem na 3 miejscu, ale dzięki temu, że Stocha puścili wtedy w niezbyt dobrych warunkach i przez to Kamil zajął 6 miejsce w konkursie. Myślę, że Stoch mógłby nawet wygrać ten konkurs w Oslo. Dużo się rozpisałem , ale cóż.

 • dejw profesor
  @gosposia @fridka1

  Przecież Kofler do momentu wykrycia choroby autoimmunologicznej,przez którą nie skakał cały zeszły sezon miał fajny okres od końca listopada do końca stycznia 16/17, wrócił na podium PŚ, regularnie punktował, mieścił się w składzie AUTów na drużynówki, po Willingen był 13 zawodnikiem generalki. Po uporaniu się z problemami zdrowotnymi, na ten sezon czekało na niego miejsce na zasadzie zamrożonego rankingu, skoro uznał że jest na siłach by z tego skorzystać, to skorzystał i nie widzę w tym nic dziwnego i smutnego. Całościowo w lato wypadł jako austriacki nr 7, 8 więc nikomu miejsca nie zabiera, podobnie zresztą jak inni wymienieni przez Ciebie weterani, do których dopisałbym jeszcze Vasiliewa.

 • Kocurello1 doświadczony
  @gosposia @gosposia

  Aschenbach ? A cóż to za wynalazek ? Ja znam Aschenwalda o "Aschenbachu to ja jeszcze nie słyszałem.

 • fridka1 doświadczony
  @gosposia @gosposia

  Nie wiem co, poza MŚ w kraju, trzyma jeszcze Koflera w tym sporcie. Oczywiście, niech sobie robi co chce ze swoją karierą, ale praktycznie wszyscy ze starej gwardii dali już sobie spokój. Ostał się tylko Kofler i Ammann, no jeszcze Kasai, ale to dopiero jest łabędzi śpiew i dla mnie jako kibica zawsze smutny widok. Wolę tych chłopaków pamiętać jako będących na szczycie, a nie jako odcinaczy kuponów, którzy w gruncie rzeczy się męczą

 • gosposia weteran
  komplementować sobie może

  Pytanie czy te komplementy będą zasadne w kontekście zimy.
  Wg mnie najlepszym Austriakiem będzie wciąż Kraft. Huber i Aschenbach? Miejmy nadzieję, że nie przepadną jak Sakujama trzy lata temu. Schlierenzauer i Kofler to już raczej łabędzi śpiew.
  Zresztą. Jeszcze 5 tygodni i wszystko będzie jasne.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).