Premier i minister sportu wizytowali zakopiańskie skocznie

 • 2018-10-09 21:32

50 milionów złotych. Oto kwota, którą polski rząd przeznaczy na przebudowę kompleksu skoczni narciarskich w Zakopanem. Jak zapowiedziano podczas wtorkowej konferencji prasowej u podnóży Tatr, łącznie w ramach modernizacji Małej i Średniej Krokwi odnowione zostaną cztery skocznie, a do tego powstanie piąta.

Wizualizacja kompleksu skoczni w ZakopanemWizualizacja kompleksu skoczni w Zakopanem
Średnia Krokiew w ZakopanemŚrednia Krokiew w Zakopanem

Na początku tygodnia w Zakopanem doszło do spotkania lokalnych władz i działaczy z prezesem Rady Ministrów - Mateuszem Morawieckim, a także ministrem sportu i turystyki - Witoldem Bańką. Czołowi politycy naszego kraju zapowiedzieli, iż w przyszłym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie skoczni, których aktualne rozmiary to 18, 38, 72 i 94 metry. Dodatkowo ma powstać nowy obiekt o rozmiarze 28 metrów. Ma on stanąć w miejscu, gdzie aktualnie znajduje się stara wieża sędziowska.

- Potrzebujemy następców Adama Małysza i Kamila Stocha. Chcemy, żeby ta radość, którą zawsze przeżywamy zimą przed telewizorami, przeżywa cała Polska, trwała w przyszłości - powiedział premier.

Dwie z największych skoczni kompleksu im. Bronisława Czecha mają zostać wyposażone w tory lodowe, a na trzech najmniejszych zamontowane zostaną tory ceramiczne. Projekt zakłada również budowę trybun okalających skocznie normalną i średnią. Zeskoki wszystkich zostaną wyłożone igelitem, co umożliwi adeptom skoków narciarskich całoroczny trening, a oddany niedawno do użytku wyciąg, będący podmiotem wielomiesięcznych sporów, ma zostać zastąpiony nowoczesną linową koleją krzesełkową.

- To ważne przedsięwzięcie dla przyszłości polskich skoków narciarskich i polskiego sportu w ogóle - dodaje Bańka.

Jak informuje eurosport.interia.pl, 17 października nastąpi otwarcie nowych skoczni w pobliskim Chochołowie. Inwestycja, w ramach której powstały obiekty HS16 i HS30, pochłonęła blisko 5 mln złotych netto.


Dominik Formela, źródło: msit.gov.pl + eurosport.interia.pl
oglądalność: (7173) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @pi0ter @pi0ter

  A może lepiej zostawmy ten temat? Kompleks skoczni w Zakopanem to temat związany ze skokami, wobec tego mogłem to wszystko skomentować. Moim zdaniem po prostu nie ma sensu zamartwiać się na zaś w tym przypadku, bo szansa na realizację tej obietnicy jest duża, na co argumenty już podałem. O ile mi wiadomo, to w Warszawie PiS nie obiecywał niczego, co miałoby związek ze skokami narciarskimi, więc to chyba nie miejsce na takie dyskusje, nieprawdaż? ;)

 • SebaSzczesny profesor

  ważne że to bedzie a to czy oni robią to po to żeby sobie głosów nabić jest nieważne

 • pi0ter bywalec
  @pi0ter @Labrador_Retriever

  Mówiąc "złote góry" masz na myśli propozycje dla Warszawy? :D

 • Kolos profesor

  Nie ważne dlaczego ktoś coś robi, ważne że robi. Nie interesują mnie motywacje tych czy innych polityków. Ważne że efektem będą zmodernizowane skocznie.

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @pi0ter @pi0ter

  PiS w Małopolsce ma wiele do stracenia, niewiele do zyskania. Ludzie, obserwujcie, myślcie, nie szukajcie wszędzie spisków. Ostatnio premier odwiedza województwo podkarpackie i małopolskie, to nie są regiony, gdzie PiS musi się zabijać o wyborców, obiecywać złote góry, wystarczy się trochę orientować w polityce. Przecież dla nich istnym samobójstwem byłyby obietnice bez pokrycia w regionach, gdzie mają wysokie poparcie.

 • Labrador_Retriever doświadczony
  @adamek_waclaw @adamek_waclaw

  Wiadomo, że to też element kampanii wyborczej, ale cóż począć? Najważniejsze, że coś się dzieje, nie ma sensu szukać dziury w całym.

 • Mikolajka_Las początkujący
  @Becouse_Life @Becouse_Life

  No ba, tam jeszcze TPN coś sobie rościł i "nie da się". Ale nagle Mateuszek przyjeżdża i wszystko "rozwiązane". Do wyborów. Przed wyborami to tutaj rzucić 50 mln zł, tam sto - żaden problem. Głupi lud i tak na populistów zagłosuje i o to w tym tylko chodzi.

 • Malopolska doświadczony

  Oby to była prawda. Wówczas mielibyśmy kompleks z prawdziwego zdarzenia.

 • pi0ter bywalec
  -

  Mi to niestety pachnie typową kiełbasą wyborczą :/

 • Becouse_Life bywalec

  Przyjechał Mateuszek-Kłamczuszek i już nie ma mitycznego problemu z ziemią COS kontra miasto Zakopane? Jak ktoś już to ujął - jakie to słodkie, zwłaszcza przed samymi wyborami. Po wyborach będzie dokładnie tak samo, jak jest teraz:).

 • luck191 stały bywalec

  już dosyć czekaliśmy na remont tego obiektu. Czy przed wyborami czy po wyborach, nie ma różnicy. Ważne, że rusza przetarg i są gwarancje finansowe. Kompleks na wizualizacjach wygląda imponująco. Ciekawe o jakiej pojemności trybuny uda się zbudować?

 • adamek_waclaw początkujący

  Przypadkowo się zjawili tuż przed wyborami, jakie to słodkie.

 • dervish profesor
  @gosposia @madrek

  Ten rząd przyzwyczaił nas do tego, że raczej kiełbasy wyborczej nie serwuje.
  Wręcz przeciwnie. Wszystko wskazuje na to, że znowu "damy radę" , tym razem ku chwale polskich skoków :)

 • madrek doświadczony

  Bardzo dobra informacja. W końcu będziemy mieli na Podhalu bazę do skoków z prawdziwego zdarzenia. Następnym krokiem powinna być rozbudowa skoczni w Zagórzu w Bieszczadach, ale to na razie Science Fiction.
  Trzeba się cieszyć, że ośrodek Średniej Krokwi ulegnie gruntownej modernizacji i będzie w pełni nowoczesny, bo przecież równie dobrze mogło się skończyć na jakimś drobnym liftingu.

 • madrek doświadczony
  @gosposia @gosposia

  Za dużo już zostało powiedziane, żeby się teraz z tego wycofać. Gdyby nie chcieli tego zrealizować, to by o tym nie przypominali i nie organizowali specjalnych konferencji, zwłaszcza w okresie letnim, kiedy mało kto śledzi informacje skokowe, więc trudno to traktować jakom kiełbasę wyborczą. Za tydzień rusza przetarg i jak wszystko dobrze pójdzie za rok lub dwa kompleks będzie gotowy.

 • ERTC_ początkujący
  I bardzo dobrze!

  Przynajmniej nie będzie wydatków na jeden sport (czyt. piłka nożna), gdzie we wszystkich 16 województwach jest postawione po kilkanaście orlików. Jednak Kamil Stoch doczeka się modernizacji w przyszłym roku. W końcu po wielu prośbach i przypomnieniach będą nowoczesne polskie skocznie, a nie tylko one, ale również polskie koleje na Kasprowym Wierchu.
  Jednak powoli powstają kompleksy skoczni narciarskich na mapie Polski. Takie plany mogą doskonale wróżyć naszej przyszłości skoków narciarskich i dzięki temu skoczkowie pochodzący z Podhala nie będą musieli jechać na trening na Beskidy, przez co będą mniej wymęczeni czasem podróży. :)

 • bxi doświadczony
  Super!

  Bardzo dobra wiadomość!

 • Kolos profesor
  @gosposia @gosposia

  Dlaczego odległa? Za tydzień uruchamiają przetarg. Jak dobrze pójdzie to za parę miesięcy będzie wyłoniony wykonawca a prace ruszą pewnie nie wcześniej niż na wiosnę 2019. Ale nie wygląda to źle.

 • Pavel profesor

  Tego typu obiekty treningowe to rzecz niezbędna dla rozwoju skoków w Polsce i w sumie bez różnica, która opcja polityczna w nie inwestuje. Oby plany zostały przekuty w czyny i budowa ruszyła.

 • gosposia weteran
  wszystko fajnie, tylko...

  ... perspektywa odległa, panie premierze.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).