Wiatr storpedował Mistrzostwa Szwajcarii

 • 2018-10-14 21:25

Podobnie jak w Austrii, tak i w Szwajcarii, wiatr storpedował zaplanowane na niedzielę serie skoków narciarskich. O ile w Hinzenbach udało się rozegrać po jednej serii ocenianej kobiet i mężczyzn, o tyle w Kanderstegu nie doszło do zaplanowanej na dziś rywalizacji seniorów. Lepiej było w sobotę, gdy przeprowadzono zmagania kobiet, juniorów, a także konkurs drużynowy.

Andreas SchulerAndreas Schuler
Killian PeierKillian Peier

Konkurs drużynowy:

W najciekawszym wydarzeniu soboty, gdy na obiekcie HS106 mierzyły się czteroosobowe zespoły reprezentujące poszczególne regiony Szwajcarii, zdecydowanie najlepiej wypadli zawodnicy skaczący dla Zuryskiego Związku Narciarskiego. W składzie zwycięskiego zespołu znaleźli się przedstawiciele SC Einsiedeln - Andreas Schuler (98,5 oraz 100 metrów) i Pascal Kaelin (102,5 oraz 100,5 metra), a także dwójka z SC Am Bachtel Wald - Lars Kindlimann (101,5 oraz 99 metrów) i Dominik Peter (94 oraz 93,5 metra). Łącznie uzyskali oni 962,5 pkt., czyli 94 więcej od łączonej drużyny związków narciarskich z centralnej i wschodniej Szwajcarii. Gregor Deschwanden (97,5 oraz 98,5 metra), Aron Russi (80 i 82 metry), Lean Niederberger (96 oraz 95,5 metra) i Luca Egloff (101,5 oraz 97,5 metra) nie byli jednak brani pod uwagę w klasyfikacji medalowej. Srebro przypadło zatem trzecim tego dnia skoczkom z Berna (Gabriel Karlen, Kevin Romang, Luca Von Gruenigen oraz Sandro Hauswirth), a brąz zgarnęli sportowcy z Romandii. Killianowi Peierowi towarzyszyli w tej drużynie Olan Lacroix, Janne Perini oraz Neo Freiholz.

Kobiety:

Panie, w stawce których nie było ani jednej seniorki, stoczyły bój na obiekcie HS74. Złoto wywalczyła 16-letnia Rea Kindlimann (70 i 64 metry), która o 3,3 pkt. wyprzedziła Sinę Arnet z rocznika 2005 (65,5 oraz 64 metry). Trzecia, ze stratą 32,5 pkt. do triumfatorki, finiszowała Emely Torazza (63 i 56 metrów).

Juniorzy:

Niespodzianki nie przyniosły zawody juniorów na Loetschberg-Schanze. Wygrał 18-letni Sandro Hauswirth (102,5 oraz 108 metrów), mający za sobą debiut na skoczni do lotów narciarskich w Vikersund. Na podium stanęli też Dominik Peter (101,5 oraz 107,5 metra) i Lars Kindlimann (98 oraz 103,5 metra). Ta dwójka przegrała z Hasuwirthem różnicą 4 i 22 punktów.

W kategorii do lat 16 równych sobie nie miał Lean Niederberger, który na Bluemlisalp-Schanze (HS74) wykonał próby na odległość 71,5 oraz 75,5 metra. Srebro dla Neo Freiholza (70 oraz 70,5 metra), a po brąz sięgnął Marius Sieber (67,5 oraz 69,5 metra).

Kliknij, aby zobaczyć wyniki Mistrzostw Szwajcarii 2018 >>>


Dominik Formela, źródło: swiss-ski.ch
oglądalność: (3103) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • mc150193 weteran
  @Bartek002 @Bartek002

  Sylvain Freiholz był bohaterem przede wszystkim na MŚ w Trondheim, gdzie wywalczył indywidualnie brązowy medal na dużej skoczni. To była wielka niespodzianka biorąc pod uwagę fakt, że w całej swojej karierze na podium stanął tylko raz i to u siebie w Engelbergu, a w sezonie 1996/97 przed MŚ nie był nawet w dziesiątce w pojedynczych konkursach!

 • wiatrhula111 doświadczony
  Neo

  Neo Freiholz?
  Ciekawe imię

 • Tomeson doświadczony

  A po Simonie ni widu ni słychu..pewnie olał krajowy czempionat i jak widać to była bardzo dobra decyzja.

 • dejw profesor
  @Bartek002 @Bartek002

  Tak, to jego syn.

 • Bartek002 weteran
  @Bartek002 @Bartek002

  To już nawet Małysz 4 metry krócej lądował..

 • Bartek002 weteran

  Leo Freiholz? Czyżby to syn Sylvaina, niespodziewanego bohatera Planicy sprzed 18 lat? Bohatera dlatego że przeskoczył 190m! w tym konkursie i serię po nim anulowali. A w pierwszej skoczył dalej od 2 zawodnika PŚ- Widelca i o to 27 metrów- 122...

 • Shakyor bywalec
  Szwecja

  jej... Ktoś tam skacze, że aż Mistrzostwa krajowe?

 • neqt początkujący
  @pi0ter @Sousuke

  Punkty za odległość

 • Sousuke bywalec
  @pi0ter @pi0ter

  Czym jest druga kolumna w wynikach (Lp), bo pierwsza to odległość?

 • pi0ter bywalec
  -

  Skoro o krajowych mistrzostwach mowa, to w Ornskoldsvik skakali Szwedzi. Wyniki są dość...zabawne, ale takowe zawody jednak się odbyły.

  http://sm2018.nu/resultat/?fbclid=IwAR1rsA_O5i89iZpvz2w_FXN4QfyZ8Kck7CKYhnCdVXd4xDPM_dshIbOJ-EM

 • dejw profesor

  Peier w drużynówce zrobił dokładnie to samo co Klimow na swoich mistrzostwach, rozwalił pierwszym skokiem, a drugi miał już na poziomie reszty kadrowiczów.
  U Szwajcarów sytuacja przed PŚ jest czytelna, piątka kandydatów na 4 miejsca, a dalej przepaść i Karlen z juniorami, którzy pewnie zaczną sezon od PK.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).