Insam i L. Malsiner mistrzami Włoch

 • 2018-10-20 18:30

W przedostatnią sobotę października, na skoczni HS 104 w Predazzo, rozegrany zostały Mistrzostwa Włoch w skokach narciarskich 2018. Zwycięsko z rywalizacji mężczyzn wyszedł Alex Insam, a równych sobie w kategorii kobiet nie miała Lara Malsiner.

Alex InsamAlex Insam

Konkurs mężczyzn:

Jak podaje oficjalny serwis Włoskiego Związku Sportów Zimowych (FISI), Alex Insam o punkt pokonał Davide Bresadolę, który wygrywał krajowy czempionat w latach 2016-2017. Brązowy medal zgarnął Federico Cecon, który nieoczekiwanie pokonał Sebastiana Colloredo. Różnica między tą dwójką podopiecznych trenera Łukasza Kruczka wyniosła 8,5 pkt. Czołową szóstkę uzupełnili najlepsi juniorzy - Francesco Cecon i Giovanni Bresadola.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu mężczyzn >>>

Skrócone wyniki Mistrzostw Włoch w Predazzo (HS104); 20.10.2018
Lp.ZawodnikRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 INSAM Alex 1997 98.5 93.5 234.0
2 BRESADOLA Davide 1988 96.0 96.0 233.0
3 CECON Federico 1994 94.5 91.5 219.5
4 COLLOREDO Sebastian 1987 92.5 88.5 211.0
5 CECON Francesco 2001 92.5 87.5 205.5
6 BRESADOLA Giovanni 2001 88.5 91.0 205.0
7 ZAMBELLI Gabriele 1999 85.5 88.5 193.0
7 MAIERHOFER Manuel 1992 87.5 87.0 193.0
9 MORODER Daniel 2002 84.0 84.5 179.5
10 BEZZI Giulio 1999 83.5 84.0 179.0

Konkurs kobiet:

W stawce pań, przetrzebionej kontuzjami Manueli Malsiner i Eleny Runggaldier, bezkonkurencyjna była 18-letnia Lara Malsiner. Druga finiszowała Veronica Gianmoena, a trzecia Annika Sieff. Do triumfatorki straciły one kolejno 69,5 oraz 73,5 pkt.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki konkursu kobiet >>>

Skrócone wyniki Mistrzostw Włoch Pań w Predazzo (HS104);
Lp.ZawodniczkaRocznikOdl. 1Odl. 2Nota
1 MALSINER Lara 2000 95.0 98.0 228.5
2 GIANMOENA Veronica 1995 81.5 78.0 159.0
3 SIEFF Annika 2003 80.0 78.0 155.0
4 TOMASELLI Giada 2003 70.5 71.5 118.0
5 SIEFF Arianna 2000 69.0 70.5 113.5
6 PRINOTH Lena 2003 70.5 70.0 111.5
7 MALSINER Jessica 2002 66.5 64.0 98.0

Dominik Formela, źródło: fisi.org
oglądalność: (6658) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  @ZXCVBNM_9999 @dejw

  Ja bym szanse Wasiliewa na KK i Kruczka na progres z Włochami stawiała na równi.
  0 równa się bowiem 0.

 • gosposia weteran
  Insam pikujw w stronę reszty?

  Wygrał, ale ledwo, ledwo.
  Czyżby, dryfował w stronę Colloredo i Bresadoli, a nie odwrotnie?
  Pytanie: czemu mnie to nie dziwi?
  A tak w ogóle to męska kadra miała szczęście, że nie startowała w ich Evelyn Insam. Mogłaby im narobic wstydu:)

 • skokowy123 profesor

  No cóż-nie ma za dużo się spodziewać po Włochach.
  Kilka razy zapunktuje pewnie Insam i tyle niestety...
  Bresadola może jakimś fartem. Tylko on razem z Colloredo już forma bardzo biedna.
  Federico Cecon dopełnia skład na drużynówki a może w którymś konkursie zadebiutuje Giovani Bresadola.

 • dejw profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Prędzej uwierzę że Vasiliew powalczy o KK, niż w to że Kruczkowi jeszcze cokolwiek wyjdzie z Włochami.
  Zresztą jakiś tydzień temu zdał egzamin teoretyczny na delegata FISu, tak że to raczej wskazuje na to że zaczyna już szukać innego zajęcia.

 • dejw profesor
  @ZXCVBNM_9999 @zxcvbnm_9999

  Prędzej uwierzę że Vasiliew powalczy o KK, niż to że Kruczkowi jeszcze cokolwiek wyjdzie z Włochami.
  Zresztą jakiś tydzień temu zdał egzamin teoretyczny na delegata FISu, tak że to raczej wskazuje na to że zaczyna już szukać innego zajęcia.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  A tu patrzcie

  Nagle po kilku słabych sezonach, tak jak to było w Polsce, 5 sezon wychodzi Włochom, a Insam w przyszłości zgarnia IO jak Stoch. Mogłoby tak być.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Insam-Bresadola-Colloredo-Federico Cecon
  Ta czwórka bedzie występować w konkursach drużynowych PŚ .
  Mam nadzieję ze Federico bedzie dobrze skakał i może jakies drobne punkciki PŚ wpadną.

 • Agent99 doświadczony

  Insam to jedyna nadzieja Włochów. Po braciach Cecon cudów nie oczekuję, chociaż chciałbym się mylić. Bresadola i Colloredo wyglądają bardzo źle w szczególności ten drugi. Obaj zaliczyli ostatnią fatalną zimę i tym razem nie należy oczekiwać, że ta zima będzie lepsza, chociaż trzeba brać każdy scenariusz pod uwagę. Szkoda mi tej dwójki bo gdyby prezentowali się na miarę swoich możliwości to włoskie skoki wyglądałyby znacznie lepiej. Na pewno wiek i forma nie są ich sprzymierzeńcami. Dodajmy jeszcze do tego ich błędy techniczne, które popełniają notorycznie i przez to w każdym skoku tracą po wiele metrów. Czy Jessica Malsiner to siostra Lary i Manueli Malsiner?

 • dejw profesor

  Insam przynajmniej nie wygląda tak źle jak rok temu, kiedy w krajowych mistrzostwach zajął dopiero 5 miejsce, przegrywając z Bresadolą o ponad 25 pkt (co potem przełożyło się na pierwszą część zimy, gdzie nie wychylał nosa poza piątą dziesiątkę) i to właściwie jedyny pozytyw. Colloredo zaczyna się tak sypać, że rokuje nawet na wypadnięcie poza włoską czwórkę, a Galliani, który miesiąc temu pokazał się z bardzo dobrej strony na FC w Rasnowie, teraz nie mieści się nawet w 10 w kraju.

  A co do diLenardo, to on po zeszłej zimie zakończył przygodę ze skokami.

 • dejw profesor

  Insam przynajmniej nie wygląda tak źle jak rok temu, kiedy w krajowych mistrzostwach zajął dopiero 5 miejsce, przegrywając z Bresadolą o ponad 25 pkt (co potem przełożyło się na pierwszą część zimy, gdzie nie wychylał nosa poza piątą dziesiątkę) i to właściwie jedyny pozytyw. Colloredo zaczyna się tak sypać, że rokuje nawet na wypadnięcie poza włoską czwórkę, a Galliani, który miesiąc temu pokazał się z bardzo dobrej strony na FC w Rasnowie, teraz nie mieści się nawet w 10 w kraju.

 • Tomeson profesor

  Bez niespodzianek. 2 miejsce Bresadoli z zaledwie 1punktową stratą do Insama jest raczej spowodowane słabą formą tego młodszego, bo przecież jest zdecydowanie najlepszym z Włochów, a Bresadola miał przecież bardzo słaby sezon zimowy jak i letni. Brak Zeno Di Lenardo - pewnie zawiesił/skończył karierę. Małą niespodzianką jest też słaba postawa Colloredo. Bracia Cecon cały czas dobrze rokują - liczę na częstsze występy w PK i wc PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).