Przedstawiciele jakich krajów wystąpią w Wiśle? Znamy listę!

 • 2018-10-30 19:30

Skoczkowie z piętnastu państw wezmą udział w inauguracji 40. sezonu Pucharu Świata, do której dojdzie w dniach 16-18 listopada w Wiśle-Malince. Taką informację podali przedstawiciele komitetu organizacyjnego nadchodzącego wielkimi krokami wydarzenia.

Na obiekcie im. Adama Małysza (HS134) nasz kraj będzie miał prawo wystawić dwunastu skoczków. Oprócz sześcioosobowego limitu przysługującego Polsce na 3. period sezonu 2018/2019, nasza federacja będzie mogła desygnować do boju również sześcioosobową kwotę narodową. Oznacza to, iż w przypadku pełnego wykorzystania kwoty, trenerzy polskich kadr na "ławce rezerwowych" zostawią tylko jednego zawodnika, gdyż na dziś dzień Polska dysponuje trzynastoma aktywnymi skoczkami z przywilejem startu w elicie.

Aktywni polscy skoczkowie z prawem startu w PŚ
ZawodnikKadraData urodzenia
CZYŻ Bartosz B 14.08.1999
HULA Stefan A 29.09.1986
KANTYKA Przemysław B 15.12.1996
KOT Maciej A 09.06.1991
KUBACKI Dawid A 12.03.1990
MURAŃKA Klemens B 31.08.1994
PILCH Tomasz B 20.10.2000
STĘKAŁA Andrzej - 30.06.1995
STOCH Kamil A 25.05.1987
WĄSEK Paweł B 02.06.1999
WOLNY Jakub A 15.05.1995
ZNISZCZOŁ Aleksander B 03.08.1994
ŻYŁA Piotr A 16.01.1987

Kogo zobaczymy oprócz Polaków? Organizatorzy otrzymali zgłoszenia z Austrii, Bułgarii, Czech, Finlandii, Japonii, Kanady, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Rosji, Słowenii, Stanów Zjednoczonych, Szwajcarii oraz Włoch. Oznacza to, iż swoich przedstawicieli nie przyślą prawdopodobnie cztery kraje mające taką możliwość. Mowa o Estonii, Francji, Korei Południowej oraz Turcji.

Lista krajów zgłoszonych do PŚ w Wiśle (16-18 listopada)
KrajFlaga
Austria
Bułgaria
Czechy
Finlandia
Japonia
Kanada
Kazachstan
Niemcy
Norwegia
Polska
Rosja
Słowenia
Stany Zjednoczone
Szwajcaria
Włochy

Do tej pory poznaliśmy składy czterech krajów z powyższej listy. Bułgarię reprezentować będzie tradycyjnie Władimir Zografski, skład Austrii publikowaliśmy >>>TUTAJ<<<, o zestawieniu Rosjan informowaliśmy >>>TUTAJ<<<, a wybór Japończyków znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Program PŚ w Wiśle (HS134):

Piątek, 16.11.2018

11:00 - Odprawa techniczna

16:00 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 17.11.2018

15:00 - Seria próbna

16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 18.11.2018

14:00 - Seria próbna

15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Przypomnijmy, że naśnieżanie areny pierwszego weekendu nowego sezonu rozpoczęło się na początku października, o czym pisaliśmy >>>TUTAJ<<<. Stan przygotowań możecie śledzić całodobowo na kamerkach, do których dostęp znajduje się >>>TUTAJ<<<.

Dominik Formela, źródło: facebook.com/skoczniawislamalinka

oglądalność: (12068) komentarze: (47)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • ZKuba36 stały bywalec
  @ZXCVBNM_9999 @dejw

  O kim piszesz, że "...pod wodzą Matei wybił się na szokująco wysoki poziom..." bo nie kumam?

  Jeżeli piszesz i Stękale to ja raczej kojarzę go z Maciusiakiem a nie z Mateją. Też na M ale różnica duża.

 • Kolos profesor

  Tak spbie patrzę i trochę smutno że mamy 12 miejsc startowych na Wisłę i tylko 13 uprawnionych do startu skoczków i nawet nie można powiedzieć źe mamy jakiś juniorów którzy by się nadawali żeby się sprawdzić w PŚ tylko pechowo nie mają prawa startu... Tak naprawdę nie ma komu skakać.

 • Kolos profesor
  @gosposia @mc150193

  Tygodniowe prognozy teź się w zasadzie sprawdzają, nie w sposób szczegółowy ale ogólny tak :)

 • Becouse_Life bywalec
  @Becouse_Life @Becouse_Life

  I to na najgorszy sektor :)))

 • Becouse_Life bywalec

  Ceny karnetów:

  Rodzinny (2+1) (siedzący)950 PLN
  Rodzinny (2+2) (siedzący)1140 PLN

  Po zobaczeniu tego śmieje się od samego rana do teraz:)))

 • Jannush weteran

  Liczę na to, że Estończycy jednak przyjadą.

 • FunFact weteran
  @gosposia @Becouse_Life

  W artykule, pod którym ów "yntelygent" nic nie napisał? Dziwne miejsce na ironizowanie ;)

 • Becouse_Life bywalec
  @gosposia @FunFact

  Widzę, że nawet nie skumałeś ironii na tego nowego "yntelygenta":).

 • FunFact weteran
  @gosposia @Becouse_Life

  Konto ci się pomyliło

 • Becouse_Life bywalec
  @gosposia @mc150193

  jakie to ma znaczenie jak i tak zawody sie odbedom?

 • mc150193 weteran
  @gosposia @kolos

  Ja też podzielam taką opinię tylko jestem ciekawy prognozy pogody na weekend PŚ w Wiśle. Bo to co podają prognozy długoterminowe, należy potraktować jako wróżenie z fusów. Tak naprawdę prognozy sprawdzają się w przeciągu max 48 godzin. Większy odstęp na pewno nie jest brany pod uwagę. Oczywiście śnieg został już wyprodukowany tylko teraz kwestia pogody na najbliższe dni. Im będzie zimniej tym lepiej, choć tak jak @Emilowi odpowiedziałeś może być problem z tym by Polacy poskakali na śniegu w Wiśle.

 • Kolos profesor
  @gosposia @EmiI

  Myślę że musieli brać takie warianty pod uwagę. Zresztą największy wydatek to produkcja śniegu (ten już mają).

  Ale zgadzam się że może być problem z tym żeby Polacy wcześniej poskakali na śniegu w Wiśle. To będzie raczej uładanie śniegu na ostatnią chwilę.

 • Kolos profesor
  @ZXCVBNM_9999 @dejw

  Większym nonamem był jednak Ziobro który nawet do kadr juniorskich się nie łapał. Stękała jako junior był nawet na MŚ juniorów.

  W Ziobro dopiero w Zakopanem 2013 gdzie sprawił sensacje wysokim miejscem po 1 serii zaliczył jakikolwiek sukces na międzynarodowej arenie.

 • dejw profesor
  @ZXCVBNM_9999 @kolos

  Stękała do momentu wygrania Lotosa był nonamem, nawet tam potrafił klepać bulę.
  Już sam fakt, że dopiero po triumfie w 2014 znalazł miejsce w kadrach, w ostatnim roczniku juniorskim dużo mówi. To miejsce owszem, wykorzystał i miał swoje pięć minut, kiedy w ciągu jednego roku przebił się od FC, punktowania w PK, do zwycięstw w II lidzie i regularnych startach w PŚ. Ale potem na własne życzenie zawalił okres przygotowań na następny rok i zaczął się szybki zjazd w dół. Tak jak napisałem, moim zdaniem, powrotu na górę już nie będzie.

 • mc150193 weteran

  No i ta sytuacja z roku na rok będzie się pogarszać. Bo na razie mamy zaledwie 13 skoczków z prawem startu w PŚ. Ok może to się zmienić w przyszłości - wpierw na gorsze niestety...

  @Emil

  Co do przygotowania skoczni to mógłbym się zgodzić, choć obawiam się czy nie będzie takiej samej szopki jaka była w Rumunii podczas MŚJ. Tam ledwo rozegrano zawody, ponieważ temperatura powietrza była w okolicach +20 i śnieg się topił w oszałamiającym tempie.

 • EmiI profesor
  @gosposia @kolos

  Dać da się nawet i przy +25, tylko pytanie jaki jest budżet przygotowany na to, bo nie wiem czy było zaplanowane że przez miesiąc temperatura będzie 5-10 stopni powyżej średniej wieloletniej a to generuje ubytki śniegu i koszta. Wierzę że zawody uda się rozegrać, ale już nie wierzę w jakieś treningi przed nimi.

 • FunFact weteran
  @ZXCVBNM_9999 @kolos

  W Zakopanem w 2013 zaliczył na swój sposób równie niespodziewany wystrzał, po pierwszej serii był nawet w okolicy 10 miejsca, ostatecznie skończył 20.

 • Kolos profesor
  @ZXCVBNM_9999 @dejw

  Stękała to nie był człowiek z nikąd przed swoimi wynikami w PŚ notował niezłe występy w FIS cupie sezon wcześniej i w PK, punktował też latem przed tamtym sezonem w LGP. Nie był też takim słabym juniorem.

  To Ziobro był bardziej człowiekiem z nikąd - jako junior nawet się nie łapał do kadry na M# juniorów, a przed swoim nagłym wygranie PŚ w Engelbergu nawet nigdy nie punktował w PŚ.

 • Kolos profesor
  @gosposia @gosposia

  Ale co chcesz od pogody? Na pewno będzie chłodniej niż w tym tygodniu a do +15 stopni dadzą radę skocznię przygotować.

 • anonim
  @kibicsportu @zimowy_komentator

  Myślę, że raczej nie chodzi o koszty. Już mieliśmy raz czy dwa w ostatnich dwóch latach niewykorzystanie pełnego limitu i raczej po prostu Horngacherowi chodzi o to, że na występ w PŚ trzeba po prostu sobie zasłużyć, a nie wykorzystywać puste miejsce.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).