Inauguracja w Wiśle bez Petera Prevca

 • 2018-11-05 20:54

Peter Prevc nie wystąpi w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata na Skoczni im. Adama Małysza w Wiśle (17-18 listopada). Informację potwierdził trener reprezentacji Słowenii, Gorazd Bertoncelj.

Zdobywca Kryształowej Kuli wciąż nie doszedł do całkowitej pełni zdrowia po kontuzji kostki. Gwiazda słoweńskiego sportu spędziła przed miesiącem dwa tygodnie na regeneracji w ośrodku Spa. Obecnie stara się jak najszybciej powrócić do rywalizacji z najlepszymi na skoczni.

Triumfatora 64. Turnieju Czterech Skoczni zabraknie jednak w Wiśle. - Peter wciąż trenuje i oddaje dobre próby. To nie są jeszcze jego najlepsze skoki, ale w tej sytuacji to w pełni zrozumiałe. Cały czas odczuwa także ból w kostce - wyznaje Gorazd Bertoncelj.

Trener Słoweńców ma obawy jak walczący z bólem mistrz świata w lotach z 2016 roku spisałby się na listopadowym zeskoku skoczni w Wiśle. Jak zapewnia Bertoncelj, Peter Prevc powróci do Pucharu Świata najpóźniej podczas zawodów w Engelbergu. Szkoleniowiec liczy jednak na występ swojego najbardziej utytułowanego skoczka już podczas drugiego weekendu sezonu w Ruce.

Adam Bucholz, źródło: Slovenske Novice / TVP / localsjresults

oglądalność: (6889) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • fridka1 doświadczony
  @Major_Kuprich @madrek

  My żyjemy teraźniejszością, a przyszłość wygląda dużo gorzej niż u Słoweńców.

 • Joannna bywalec
  @Joannna @gosposia

  Na to wychodzi mimo obiecującego lata. A szkoda, bo bardzo na niego liczyłam i trzymam za niego kciuki. Ale poczekajmy do oficjalnego ogłoszenia składu. Jeśli jednak widzę, że na zgrupowaniu w Innsbrucku (nieudanym, bo mocno wieje) jest kadra A i młodzieżówka + Naglić, a trener mówi wcześniej, że w Wiśle pojawi się jeden z doświadczonych skoczków z kadry B, to chyba właśnie Naglica weźmie. Myślałam, że chodzi o Tepesa, bo Kranjec poza formą. Cóż, zobaczymy. Ale do przewidzenia było, że Bertoncelj będzie brał "swoich" z kadry młodzieżowej i ich będzie wypychał. W sumie słusznie, bo przyszłość w młodzieży, ale jednak Tepesa mi szkoda, bo to zmarnowany zawodnik, z którego niestabilnością nikt nie może sobie poradzić. Gdyby za młodu trenował go Jani Grilc i wyrobił mu odpowiednie podstawy, jak np. Prevcowi, jego kariera wyglądałaby inaczej...

 • gosposia weteran
  @Joannna @Joannna

  Czyli co?
  Tepes kolejny sezon na aucie?

 • Joannna bywalec
  Skład SLO na Wisłę

  Nieoficjalnie skład Słoweńców na Wisłę:
  Damjan, Pavlovcic, Jelar, Domen, Naglic, Timi Zajc, Mogel

 • dejw profesor
  @dejw @Major_Kuprich

  Owszem, ale u nich jednak wyklarował się bardzo poważny kandydat na mocnego lidera i walki może nawet o ścisłą czołówkę, dobrze wygląda Ito, Nakamura na początku sezonu też powinien się trzymać, a Junshiro do momentu dziwnej zapaści w ostatnich dwóch krajowych konkursach także wyglądał na konkretny nr 4. W odwodzie mają jeszcze Sato + zapowiadane przez nich szybsze rotacje, będą jeździć na PK i jak tam ktoś będzie wymiatał, to mogą podmieniać zawodników nie radzących sobie w PŚ.

  A Słoweńcy, ilościowo to mają i zawodników zdolnych do wygrywania w PŚ, i w sumie z 10 kandydatów do szerokiej czołówki, tylko z tego potencjału na razie zupełnie nic nie wynika.
  Po całym sezonie igelitowym można typować, że w Wiśle raczej na pewno pojawi się Zajc z młodzieżowej kadry A, Mogel z nominalnej kadry D, oraz samouk Damjan, który bardziej woli trenować sam. A reszta? No cóż, na razie wiadomo że przynajmniej dobrze wyglądają na tle Czechów.

 • Major_Kuprich profesor
  @dejw @dejw

  Nie popadajmy w aż taki marazm.

  U Japończyków też nie jest kolorowo.

 • dejw profesor

  Może się okazać, że zmiana trenera u Słoweńców - jak najbardziej słuszna, tylko spóźniona, w praktyce może im nie dać zupełnie nic. Niekończąca się opowieść z Prevcem, rozsypana kontuzjami i pogubiona kadra A, cofanie się w rozwoju zawodników, którzy powinni stanowić o sile reprezentacji.
  A Bertoncelj chwalił swoich zawodników po ostatnim zgrupowaniu, bo dobrze wypadali na tle.. Czechów.
  Jak dla mnie, to oni w tym sezonie rokują nawet na wypadnięcie z okupowanej przez nich przez dwa ostatnie sezony 5 pozycji w PN.

 • dejw profesor

  Może się okazać, że zmiana trenera u Słoweńców - jak najbardziej słuszna, tylko spóźniona, w praktyce może im nie dać zupełnie nic. Niekończąca się opowieść z Prevcem, rozsypana kontuzjami i pogubiona kadra A, cofanie się w rozwoju zawodników, którzy powinni stanowić o sile reprezentacji.
  A Bertoncelj chwalił swoich zawodników po ostatnim zgrupowaniu, bo dobrze wypadali na tle.. Czechów.
  Jak dla mnie, to oni w tym sezonie rokują nawet na wypadnięcie z okupowanej przez nich przez dwa ostatnie sezony 5 pozycji w PN.

 • Adrian36 stały bywalec

  Oj jak mi przykro. Idę po chusteczkę.

 • madrek doświadczony
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  Pisałem o tym kiedyś dłuższy komentarz. Słoweńcy żyją przyszłością, a tymczasem teraźniejszość wygląda dużo gorzej niż powinna.

 • Fansabirzhanam bywalec
  @pi0ter @pi0ter

  Jeszcze jest Semenić, choć on lato miał przeciętne.

 • Major_Kuprich profesor
  I to niby my marnujemy talenty

  Słoweńcy od lat brylują w konkursach PK i FIS Cup.

  Nijak nie przekłada się to na wyniki w PŚ.

  Wyjąwszy Jake Hvale i Domena Prevca żaden z juniorów nie stanął na podium.

  Zwycięstwa Tepesa miały miejsce w wieku 24 lat.

  Prevc co prawda na IO w Vancouver 2010 błysnął zajmując 7 miejsce na normalnej skoczni ale na pierwsze podium musiał czekać ponad 3 lata - Planica 2013. Pierwsze zwycięstwo w wieku 22 lat - Kulm 2014.

  Gdyby nie dobra forma Damjana w sezonach 13/14, 14/15 i 17/18 oraz Kranjca w latach 2012-2014 i sezonie 15/16 u Słoweńców byłaby posucha. Wyniki weteranów zaciemniały obraz dobrej formy tego zespołu w ostatnich latach.

 • pi0ter bywalec
  -

  No cóż, nie wygląda to zbyt powalająco. Peter kontuzjowany, Domen rozsypany, Kranjec bez rewelacji. Pozostają Justin, Mogel, Zajc czy Jelar - najlepsza czwórka niedawnych mistrzostw.

  Słoweńcy mogą wystawić 7 "swoich". Naprawdę jestem ciekaw kogo wezmą.

 • Dama_Karmelowa stały bywalec

  Lepiej wrócić później niż za wcześnie i narobić sobie problemów. Zdrowie mamy niestety tylko jedno i trzeba o nie dbać.

 • skokowy123 profesor

  Mogel-Zajc chyba będą najlepsi u SLO.
  W dodatku trener Gorazd ocenia pozytywnie skoki treningowe na podstawie treningu z... Czechami i Rosjanami
  i cieszy się że są bliżej Klimova...
  To co-Klimov kozak na początku zimy?

  A cały skład na koniec tygodnia. Mój skład:Zajc-Mogel-Damjan-Domen-Lanisek-Tepes-Semenić

 • Malopolska doświadczony

  Jeśli powróci dopiero w Engelbergu, to pewnie ciężko będzie o wysokie miejsce na koniec generalki PŚ.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).