Zawodnicy z polskich klubów rywalizowali pod okiem Helmuta Recknagela

 • 2018-11-07 17:30

W miniony weekend niewielki kompleks skoczni narciarskich w niemieckim Bad Freienwalde stał się miejscem rywalizacji w ramach Otwartych Mistrzostw Brandenburgii. Na czterech obiektach, od K-10 do K-60, mierzyli się młodzi zawodnicy z Niemiec, Łotwy, a także Polski. Wszystko odbywało się pod czujny okiem patrona największej ze skoczni i legendy niemieckich skoków - Helmuta Recknagela.

Polscy skoczkowie i Helmut RecknagelPolscy skoczkowie i Helmut Recknagel

Łącznie do powiatu Maerkisch-Oderland udało się 54 skoczków i skoczkiń z naszego kraju, głównie z klubów z Wisły i Zakopanego, choć na miejscu nie zabrakło też zawodników z Łodzi czy Zagórza. Warto dodać, że dwóch z pięciu sędziów orzekających styl pochodziło z Polski. W Bad Freienwalde występy młodych sportowców oceniali Edward Przybyła i Kazimierz Bafia.

W pierwszą sobotę listopada rywalizowano aż w 23 kategoriach. Biało-Czerwoni święcili triumfy w dwunastu z nich, a na najwyższym stopniu podium tego dnia stawali m.in. Adam Pilch, Kacper Wantulok, Tymoteusz Cienciała, Mikołaj Wantulok, Wiktor Szozda, Wiktoria Kiersnowska i Nicole Konderla (wszyscy WSS Wisła w Wiśle), a także Jan Mroczkowski, Jakub Haza czy Tymoteusz Pałka (wszyscy TZN Zakopane). Po zmaganiach na wszystkich czekała niespodzianka w postaci wspólnego zdjęcia z Helmutem Recknagelem, patronem skoczni HS70.

81-letni Recknagel w czasach swojej sportowej kariery reprezentował Niemiecką Republikę Demokratyczną. W jej barwach sięgnął po złoto olimpijski w Squaw Valley (1960 rok), tytuł mistrza świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem (1962 rok), a także trzykrotnie triumfował w Turnieju Czterech Skoczni. Były przedstawiciel klubu SC Motor Zella-Mehlis, obok Kamila Stocha i Svena Hannawalda, jest jednym z trzech skoczków, którzy wygrali pięć konkursów rangi TCS z rzędu. W 1960 roku Recknagel został wyróżniony Medalem Holmenkollen, którym w XXI wieku nagradzano też Stocha i Adama Małysza.

Kliknij, aby zobaczyć pełne wyniki wszystkich kategorii >>>

Dominik Formela, źródło: Informacja własna

oglądalność: (2416) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • kryska stały bywalec

  Recknagel to dla mnie TOP5 całej dyscypliny, 5 razy wygrał Tydzień Lotów Narciarskich, powygrywał wszystko co się dało w dyscyplinie i skończył karierę w wieku 27 lat.

 • Miki19 bywalec

  Gratulacje dla wszystkich zwycięzców.
  Ciekawe kategorie, w których startuje tylko jeden zawodnik. :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).