Słoweński debiutant w składzie na Wisłę

 • 2018-11-08 13:05

Słoweński Związek Narciarski opublikował nazwiska sześciu skoczków, których z pewnością zobaczymy 16 listopada, podczas kwalifikacji otwierających 40. sezon Pucharu Świata. Siódmego zawodnika poznamy tuż przed czwartkowym wyjazdem drużynowych wicemistrzów świata w lotach narciarskich do naszego kraju.

Anze SemenicAnze Semenic
Gorazd BertonceljGorazd Bertoncelj

Po zgrupowaniach na torach lodowych w Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen, zagwarantowany start na obiekcie im. Adam Małysza w Wiśle-Malince mają: Jernej Damjan, Anze Lanisek, Zak Mogel, Bor Pavlovcic, Anze Semenic, Timi Zajc.

W tym zestawieniu należy zwrócić uwagę na 17-letniego Mogela, który świetnymi występami w Letnim Pucharze Kontynentalnym wywalczył dodatkowe miejsce startowe dla swojego kraju, które sam wykorzysta. Dla trzeciego skoczka tegorocznej edycji Pucharu Beskidów będzie to absolutny debiut w elicie. Mogel z najlepszymi miał zmierzyć się już przy okazji finału Letniego Grand Prix w Klingenthal, jednak tam silniejszy okazał się wiatr, przez który odwołano zawody. W kwalifikacjach junior zajął 21. miejsce.

Warto odnotować, iż nowy trener kadry narodowej tego kraju, Goraz Bertoncelj, do tej pory nie powołał żadnego z braci Prevców. O problemach zdrowotnych Petera, które wykluczyły go z występów na igelicie i wpłynęły na absencję w Wiśle, pisaliśmy m.in. >>>TUTAJ<<<.

- Nie chcemy ryzykować zdrowia Petera w Wiśle. Już przed rokiem organizatorzy mieli problem z należytym przygotowaniem zeskoku o tej porze roku, co utrudniało zawodnikom bezpieczne lądowanie. Do tego istnieje ryzyko silnego wiatru, który pojawiał się na tym obiekcie. W tym sezonie może być podobnie, o czym świadczy fakt, iż z powodu wysokich temperatur i przedłużających się przygotowań Polacy nie mogą trenować na tej skoczni - mówi 42-letni szkoleniowiec, który po siedmiu latach pracy zastąpił Gorana Janusa.

Grono faworytów do zajęcia ostatniego miejsca w busie Słoweńców jest szerokie. O nominację walczą m.in. Tilen Bartol, Domen Prevc, Nejc Dezman, Ziga Jelar, Robert Kranjec, Jurij Tepes czy Tomaz Naglic. Wszyscy wymienieni punktowali w Pucharze Świata w sezonie olimpijskim.

Skład Słowenii na PŚ w Wiśle (HS134):

- Jernej Damjan (17. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Anze Semenic (22. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Timi Zajc (32. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Bor Pavlovcic (54. miejsce w PŚ 2017/2018);

- Anze Lanisek;

- Zak Mogel;

- wakat.

Program PŚ w Wiśle (HS134):

Piątek, 16.11.2018

11:00 - Odprawa techniczna

16:00 - Oficjalny trening

18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 17.11.2018

15:00 - Seria próbna

16:00 - Pierwsza seria konkursu drużynowego

Niedziela, 18.11.2018

14:00 - Seria próbna

15:00 - Pierwsza seria konkursu indywidualnego

Dominik Formela, źródło: sloski.si

oglądalność: (6686) komentarze: (33)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • anonim
  @anonim

  Wystapi*

 • anonim

  Czyli pierwszy skoczek urodzony w 21 wieku w PŚ wystąpił..

 • Joannna bywalec
  @Joannna @dejw

  No tak, ale oprócz Damjana, żadnego z wymienionych przez Ciebie kontuzjowanych skoczków nie można zaliczyć do kadry A, trenowanej pod batutą Gorana. Zresztą Damjan też nie trenuje od lat z kadrą A, tylko ma trening indywidualny. Jeśli chodzi o przedwczesny powrót Prevca - według mnie to nie zawodnik ustala, kiedy wraca do treningu, a właśnie trener. Jeżeli trener nie jest w stanie przypilnować swojego skoczka, by przedwcześnie nie zostawał poddawany obciążeniom, to znaczy, że albo w kadrze nie ma posłuchu, albo nie posiada umiejętności właściwego stopniowania obciążeń. Będę się wciąż upierać przy tym, że to Gorazd, a nie Goran doprowadził jak do tej pory do większej ilości kontuzji, a warto tu zaznaczyć, że Goran miał na to 5 lat, a Gorazd... około 6 miesięcy ;)

 • dejw profesor
  @Joannna @Joannna

  Bartol był przymierzany do kadry na PŚ po świetnym lecie i okazało się że przeskakał w nim cały sezon, oraz IO więc raczej nie miał wielu możliwości konsultacji z Gorazdem. Jelar podobnie, po grudniowych bardzo udanych występach w PK dołączył na TSC i skakał z główną kadrą aż do początku lutego - to właśnie wtedy pojawiły się problemy z kolanem, przez które nie skakał właściwie do Planicy, wyjmując jeden nieudany weekend w PK.
  Według mnie ciężko te urazy podpinać bezpośrednio pod nowego trenera, podobnie jak przedwczesny powrót Prevca, skoro nawet samo Pero twierdził że to bardziej jego wina, że za szybko chciał wrócić do treningów na pełnych obrotach wbrew zaleceniom lekarzy.

  A co do poważniejszych kontuzji u Słoweńców, to sporo pominęłaś, oprócz tej dwójki to jeszcze Damjan, Dezman, Pograjc, Sinkovec, Pungertar - i to wszystko od sezonu 14/15.

 • sosik333 doświadczony

  Wy tu sobie gadu gadu, a ja nadal nie wiem co to za skoczek "wakat"...

 • gosposia weteran
  @Sigur17 @kocurello1

  Nie trzeba reagować na @sigura.
  Gość chce w ten sposób zaistnieć.
  Przejdzie mu jak osiągnie pełnoletniość i przyswoi trochę wiedzy.

 • yyy profesor

  Słowenia bez żadnego Prevca dziwnie wygląda.

 • jma weteran
  @butczan1 @butczan1

  Na papierze tak. Ahonen - wielokrotny medalista wszystkich imprez - też świetnie się prezentuje na papierze. Aż "szkoda", że zakończył karierę.

 • Joannna bywalec
  @Joannna @Joannna

  Zapomniałam dodać Semenica, ale on akurat miał problem jeszcze zimą, faktycznie za panowania Janusa. Reszta rozsypała się przy Gorazdzie. Można spekulować, że po kilku latach z Goranem nogi nie wytrzymały i to następstwa jego treningu. Ale tych lat było pięć, a oni rozsypali się nie po dwóch, nie po trzech, czy czterech latach, tylko akurat wtedy, kiedy przejął ich nowy trener ;) Dziwny zbieg okoliczności... Wcześniej oprócz Hvali i Kranjca, nie było w kadrze poważniejszych kontuzji.

 • Joannna bywalec
  @Joannna @dejw

  O jakich kontuzjach piszę? Ziga Jelar, trenujący regularnie z Bertonceljem i Grilcem - kontuzja wiosną. Tilen Bartol, trenujący regularnie z Bertonceljem w jego kadrze - kontuzja jesienią. Peter Prevc, trenujący regularnie z Bertonceljem - kontuzja na wiosnę (choć tu chyba była kwestia zmęczeniowa, ale nowy trener nie powstrzymał Petera przed przedwczesnym obciążaniem nogi, przez co konieczna była druga operacja). Według mnie wszystkie kontuzje to zasługa nowego sposobu szkolenia Bertoncelja :)

 • dejw profesor
  @Joannna @Joanna

  O jakich kontuzjach Ty piszesz? Cały szpital jaki przytrafił się Słoweńcom miał miejsce jeszcze pod koniec panowania Janusa.
  Bertoncejl przejął kadrę po słabym sezonie, zrobił przegląd zawodników, stosował częste rotacje w GP, i próbował wyselekcjonować najbardziej optymalną kadrę na PŚ. I patrząc na całościowe wyniki z lata i jesieni ta właśnie ta szóstka na taką optymalną wygląda. Widać ma inne podejście niż Felder, czy Horngacher, którzy w swoich debiutanckich sezonach ogłaszali skład na PŚ na 5, 6 tygodni przed inauguracją.

 • butczan1 stały bywalec

  Ta rezerwowa lista jest lepsza niż ich skład na Wisłę.

 • Kocurello1 doświadczony
  @Sigur17 @Sigur17

  Mam nadzieje, że do zimy zmądrzejesz.

 • Sigur17 doświadczony

  Mam nadzieję, że wszyscy Słoweńcy polegną w kwalifikacjach

 • skokowy123 profesor
  @Joannna @Joannna

  Ja nwm jak ty ale ja nie będę czekać na to Słoweńskie nazwisko.
  Ja czekam na treningi w piątek.

 • equest weteran
  A co to się porobiło

  w tych słoweńskich skokach?

 • Nowyskoczek5 profesor

  Inauguracja PŚ bez Prevca . Domen na siódmego zawodnika !

 • Sigur17 doświadczony
  @Sigur17 @fansabirzhanam

  Po prostu życzę każdemu skoczkowi jak najlepiej.
  Tacy skoczkowie nie powinni startować w PŚ, bo marnują swój potencjał.
  A bardziej doświadczeni nie powinni startować, by nie doznać kontuzji.
  Polacy to co innego, oni powinni startować, bo tylko tak mogą się przygotować, a reszta tylko w tym pucharze marnuje swój potencjał i doznaje kontuzji, więc dlatego życzę każdemu jak najlepiej

 • Jannush weteran

  Już tęsknię za Betonowym Goranem.

 • Fansabirzhanam bywalec
  @Sigur17 @Sigur17

  Wolisz, żeby skład był betonowy, jak za czasów Janusa

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).