Vikersund wraca do kalendarza Pucharu Świata!

 • 2018-11-16 18:27

W piątkowy wieczór Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) potwierdziła, iż mamucia skocznia w Vikersund otrzymała nową homologację. Tym samym największy tego typu obiekt świata zorganizuje w dniach 16-17 marca 2019 roku zawody Pucharu Świata.

We wrześniu FIS nie wydała zgody na udzielenie nowej homologacji dla Vikersundbakken (HS240). Federacja domagała się m.in. obniżenia buli skoczni. Tym samym Norwegowie utracili planowane na 16-17 marca 2019 roku konkursy Pucharu Świata.

Norwegowie postanowili jednak powalczyć o odzyskanie zawodów. W czwartek podczas Rady FIS mieli ostatnią szansę na przekonanie światowych włodarzy o przyznanie homologacji największej skoczni świata. Aplikatura Vikersund została rozpatrzona pozytywnie przez FIS.

Tym samym 16 marca 2019 roku w Vikersund rozegrany zostanie konkurs drużynowy, a dzień później - indywidualny. Po raz trzeci rywalizacja na Vikersundbakken będzie kończyć zmagania skoczków w ramach turnieju Raw Air.


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5257) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • gosposia weteran
  zwyciężył jednak rozsądek

  PŚ, a już szczególnie Raw Air bez Vikersundu, to jak biegacz bez nogi.
  Łaski ten cały FIS nikomu nie zrobił.
  Jakby nie wydali zgody, to Raw Air byłby jednym wielkim fiaskiem.
  Mam tylko nadzieję, że komunikat o planowanej przebudowie zostanie odwołany i włodarze Vikersundu nigdy się na to nie zgodzą. FIS i tak musi im dać zgodę, bo co to za Raw Air bez Vikedsundu?Teraz, tuszę, że tylko dla śwętego spokoju, Norwegowie zgodzili się na komunikat. Przebudowa Vikersundu wg widzimiesię FIS to nic innego jak realizacja planów antyvikersundowego lobby. Mam nadzieję, że Norwegowie na to nie pozwolą. Rzadko ich wspieram 9chyba nie musze wyjaśniać dlaczego), ale w tej kwestii będą mogli na mnie liczyć zawsze.

 • fornson początkujący
  Będzie przebudowa.

  Przytaczam za stroną FISu: Vikersund (NOR) has been included in the FIS World Cup Ski Jumping calendar in 2019 and as part of the Raw Air Tour following the inspection by the Sub-Committee for Jumping Hills and agreement to issue a temporary hill certificate valid for the upcoming season, after works have been undertaken to adapt the outrun to conform to safety requirements.

 • Ad1K profesor

  Ja mam nadzieję, że to nie oznacza ugięcie się FIS, tylko, że organizatorzy na Vikersundbaken zrobią to co FIS od nich wymaga, dla kibiców oczywiście to dobra informacja :)

 • Malopolska weteran

  Dobra wiadomość.

 • MK92 doświadczony
  Vikersund 2019

  Piękna informacja. Marcowy tydzień z lotami w Vikersund i Planicy to wspaniała rzecz od dwóch sezonów i oby przerodziła się w wieloletnią tradycję.

 • cavalierjan19 profesor

  Są loty, jest dobrze. Nawet jeśli większość skoczków klepie ten 120-130 metr, to jednak te parę niesamowitych lotów na ponad 240 metrów jest tego warte.

 • papa_s weteran
  Rzutem na zeskok

  niczym Kamil w dzisiejszych kwalifikacjach.

 • dejw profesor
  @equest @equest

  Od początku można było zakładać, że Norwegowie ukorzą się przed FISem, więc to zaskoczenie nie jest.
  A samo przyciśnięcie Norwegów w tym przypadku było absurdalne. Skocznia miała ważną homologację na ten sezon i nagle znikąd ją unieważniono, zasłaniając się głupawym argumentem o bezpieczeństwie, a tak naprawdę głównym celem tej przepychanki było raczej wymuszenie zmiany profilu skoczni na bardziej łaskawy dla słabeuszy.

 • dejw profesor
  @equest @equest

  Od początku można było zakładać, że Norwegowie ukorzą się przed FISem, więc to zaskoczenie nie jest.
  A samo przyciśnięcie Norwegów w tym przypadku było absurdalne. Skocznia miała ważną homologację do 2019 roku i nagle znikąd ją unieważniono, zasłaniając się głupawym argumentem o bezpieczeństwie, a tak naprawdę głównym celem tej przepychanki miała być zmiana profilu skoczni na bardziej łaskawy dla słabeuszy.

 • Brygadzista doświadczony

  Hip Hip!

 • Nowyskoczek5 profesor
  Super informacja !

  Hurra mamy Vikersund w kalendarzu

 • equest profesor
  No proszę.

  Trochę przycisnąć Norwegów. I co? Można? Można !!!

 • bxi weteran

  Dobra wiadomość!

 • alm bywalec
  Hurra!

  Vikersund wraca to wspaniała wiadomość! Niech żyją skoki i loty narciarskie !

 • Azarius bywalec

  Czy to oznacza że w Vikersund zrobią te wymagane zmiany czy że FIS z tych wymogów zrezygnował?

 • Złoty Orzeł profesor

  Jest! Będzie dużo lotów! A krótkie odległości walić, najwyżej Planica przejmie pałeczkę!

 • KamO doświadczony

  Świetna informacja :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).