PŚ Pań w Lillehammer: Pewny triumf Seyfarth, Twardosz poza finałem

 • 2018-11-30 19:12

Juliane Seyfarth odniosła pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata pań. Reprezentantka Niemiec triumfowała w inauguracyjnym konkursie w Lillehammer (HS98) po skokach na odległość 98,5 m i 97 m. Druga była Maren Lundby, a trzecia Sara Takanashi. Anna Twardosz w swoim debiucie zajęła trzydzieste piąte miejsce.

28-letnia przedstawicielka naszych zachodnich sąsiadów, dwanaście lat po zdobyciu tytułu mistrzyni świata juniorek, doczekała się premierowej wygranej w światowej elicie. Dwunasta zawodniczka sezonu olimpijskiego wyprzedziła Maren Lundby (97 oraz 99,5 metra) aż o 12,6 pkt. Warto odnotować, iż Niemka w obu rundach otrzymywała rekompensatę za niekorzystny wiatr, a Norweżce dwukrotnie odejmowano punkty za pomoc ze strony natury. Skład podium uzupełniła Sara Takanashi. Czterokrotna zdobywczyni Kryształowej Kuli uzyskała 88,5 oraz 94 metry.

Na pozycjach 4-6 zameldowały się rodaczki triumfatorki. Czwarta finiszowała Katharina Althaus (88 i 91 metrów), piąta Carina Vogt (88 oraz 91,5 metra), a szósta Ramona Straub (84,5 oraz 89,5 metra).

Jedyna Polka w stawce, Anna Twardosz, w debiucie w konkursie najwyższej rangi zajęła 35. lokatę. 17-letnia podopieczna Marcina Bachledy oddała próbę mierzącą 74,5 metra.

Drugi konkurs w Lillehammer odbędzie się już w sobotę o 17:15. Godzinę wcześniej rozpoczną się kwalifikacje z udziałem 62 pań z 17 państw. Oprócz Twardosz pojawią się w nich jeszcze dwie Biało-Czerwone. Mowa o Kamili Karpiel i Kindze Rajdzie, które nie uzyskały prawa startu w inauguracyjnym konkursie na Lysgaardsbakken. Listę startową znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Świata Pań >>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Narodów Pań >>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5465) komentarze: (11)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • KoniKoni bywalec
  A może by tak?..

  Pan Prezio powiem dosadnie, olewa nasze skoczkinie pod każdym względem finansowym, teningowym trenerskim. Swego czasu np. w tenisie było podobnie, niższe nagrody finansowe itp.. ( tlumaczone mniejszym zainteresowaniem kibiców, niby brak sponsorów niby to, niby tamto) a jednak wyrównano do tenisa męskiego, Może by tak nakierowac na to feministki, które z p. Apoloniuszem szybko by sobie poradziły ku uciesze zawodniczek jak i kibiców. Będą sukcesy będzie zainteresowanie. Vide J.Kowalczyk.

 • Brygadzista stały bywalec
  @dar06 @dar06

  Podejdz do niej po konkursie i zapytaj czy miala dziadka w wermahcie.

 • mc150193 weteran
  @dar06 @dar06

  Akurat ona jest Niemką ale bardzo nietypową, bo bardzo ładną. Zresztą zdjęcia na Instagramie mówią same za siebie. ;) A że teraz złapała wielką formę to trzeba jej życzyć dalekich lotów :)

 • Ravv doświadczony
  @dar06 @dar06

  Niech żyją stereotypy!

 • dar06 doświadczony

  A czy ona jest Niemką ?

  uroda nie niemiecka a ni imię i nazwisko

 • Jannush profesor
  Niemcy, Niemcy, Niemcy...

  Wiecznie ci cholerni Niemcy i Niemki wygrywają...
  Dobrze, że choć w piłce im nie idzie.

 • dar06 doświadczony
  @dar06 @shimustgo

  Kolego
  nie chcę komentować odległość jej do najlepszej
  bo to nie sensu
  co wyczynia związek z Kobietami
  to nie krytykuje je.. i nie wymakam cudów od nich

 • Mikolaj1 weteran

  Ale ten wiatr w Lilehammer jest nieprzewidywalny z +6 na -9 w tak krótkim czasie...

 • pawel96 profesor

  Kykkaenen miała notę 70,1 pkt i bez dsq również byłaby za Twardosz.

 • anonim
  @dar06 @dar06

  To jak bez komentarza to po co komentujesz?

  Choć w sumie to twój mierny trolling może też lepiej by było zostawić bez komentarza ...

 • dar06 doświadczony

  prawie 25 metrów od najlepszej
  bez komentarza

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).