Kamil Stoch ocenia sobotnie zawody w Rosji

 • 2018-12-01 22:00

Pierwszy konkurs w Niżnym Tagile zakończył się dla Kamila Stocha siódmym miejscem. Reprezentant Polski, który w sobotę skoczył 123,5 metra oraz 129 metrów, utrzymał drugą pozycję w klasyfikacji generalnej, a do liderującego Ryoyu Kobayashiego z Japonii traci aktualnie 94 punkty.

- Polskie podium dziś było, ale nie dla mnie <śmiech>... Siódme miejsce jest w porządku, jak na poziom aktualnych moich skoków. Mając na uwadze delikatną loterię wietrzną, która dziś była, można być usatysfakcjonowanym. Dużo emocji dostarczył dziś Piotrek. Te są zawsze, gdy czeka się na dole ze świadomością, iż któryś z kolegów jest wysoko po pierwszej serii. Życzy mu się jak najlepiej i w większości czekamy na tego ostatniego. Kiedy jest dobrze, jest radość.

- Co poczułem, gdy pojawiła się ostateczna różnica między Piotrkiem a Forfangiem? Oszukali go <śmiech>! Mówiąc poważnie, warunki nie były stuprocentowo miarodajne, ale tak jest zawsze na początku sezonu. Nie ma powodów do lamentowania. Drugie miejsce, choć było blisko wygranej, też jest super. Myślę, że bardzo cieszy się z przebiegu tego dnia.

Jak Kamil Stoch ocenia występ lidera Pucharu Świata, który nie utrzymał prowadzenia z półmetku zmagań? - Nie sądzę, aby Ryoyu szybko miał zapomnieć jak się skacze. Dziś, czy w piątek, skakał tutaj dobrze. Trzecia pozycja nie jest katastrofą, zadyszką czy bólem dla niego.

- Ja do kolejnych startów podchodzę ze spokojem, bo swoje już przeżyłem. To będzie długi sezon, co często będę powtarzał. Nie ma powodów, aby już teraz spinać się czy gorączkować. Siódme miejsce, na wstępie sezonu, nie jest niczym nadzwyczajnym. Przed nami jeszcze dużo konkursów i pewnie pojawią się jakieś kryzysy, choć mam nadzieję, że nie.

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7150) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • alm bywalec
  @pawel96 @pawel96

  Odwrotnie jak zawodnik nie czuje tremy to się powoli wypala

 • Stoszek profesor
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Myślę, że jak odda 2 skoki takie jak ten drugi wczoraj to ma szanse na podium, bo to był bardzo dobry skok.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Szkoda tego pierwszego skoku ale i tak jest dobrze .
  Jutro Kamil po podium ! ;)

 • pawel96 profesor

  Ten większy luz u Kamila może być spowodowany prostą okolicznością - Kamil już nic nie musi :) Wszystko wygrał, teraz tylko się cieszy się skokami. Patrząc na jego osiągnięcia trudno doszukiwać się jakiś motorów napędowych kariery, tylko cieszeni się skokami :)

 • wiola4697 weteran

  Dziękujemy Kamil za walkę do końca! :) spokojnie sobie pracuj ;) jesteśmy z Tobą!

 • koronex1989 doświadczony
  @madrek @madrek

  W przypadku Kamila kluczowy był chyba poprzedni sezon. Po sezonie 2016/2017 gdzie stracił szanse na KK , ku zaskoczeniu wszystkich wystrzelił z jeszcze wyższą formą w sezonie olimpijskim i zgarnął w zasadzie wszystko. To skoczek tak doświadczony i mający tyle trofeów, że w zasadzie czym on ma się przejmować? Że sezon będzie gorszy albo parę konkursów mu nie wyjdzie? Jestem przekonany, że Kamil ma mega motywacje ale nawet jak nie będzie mu wychodzić, to nic się nie stanie. I stąd ten luz

 • Dama_Karmelowa weteran
  @Ad1K @Ad1K

  Wyjątkowo dobrze słuchało mi się dzisiaj tego wywiadu, pytania były kapkę lepsze niż te do Piotrka to i odpowiedzi były bardziej wyczerpujące i ciekawe. A jak jeszcze rozmówca w dobrym humorze to tym lepiej.

  Kamil powiedział w jakimś wywiadzie, że nie ma co się martwić tym co będzie tylko cieszyć tym, co jest tu i teraz. I chyba praktykuje z tego co widać i słychać. A ja mu już tyle lat kibicuję i tyle rzeczy z jego udziałem widziałam, że też nie mam zamiaru się spinać, tylko cieszyć tym co jest. Będą gorsze chwile, na pewno. Ale będą i piękne i oby było ich jak najwięcej :)

 • madrek doświadczony

  Wydaje mi się, że tak wyluzowany w tych rozmowach jak w tym sezonie to Kami jeszcze nie był. Mnóstwo żarcików, ciętych ripost, zabawnych wtrąceń. W świetnym nastroju jest Kamil od początku tego sezonu. Poza tym chyba lubi rozmawiać z Tadziem.

 • wikidajlo doświadczony
  oszukali go

  fajny zart z glupich komentarzy :-)

 • Ad1K weteran

  Kamil niesamowicie wyważony w tych odpowiedziach, w dodatku bardzo fajnie się go słucha w przeciwieństwie do Piotrka i można się czegoś dowiedzieć, co sądzi o zawodach, Ryoyu itd. widać to doświadczenie i wie, że kryzysy zapewne będą i stawi im czoła.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).