Dawid Kubacki i Stefan Hula na temat sobotniego występu

 • 2018-12-02 01:40

Sobotnie zawody PŚ w Niżnym Tagile Dawid Kubacki i Stefan Hula zakończyli na odpowiednio 20. oraz 21. miejscu. Podopieczni Stefana Horngachera w dobrych nastrojach opuszczali skocznię i oczekują, że przy dobrych skokach w niedzielę uda im poprawić lokaty z pierwszego konkursu.

Stefan HulaStefan Hula


Z konkursowych skoków nie był zadowolony Dawid Kubacki. - Nie wszystko poszło dziś po mojej myśli, przede wszystkim odległości nie były takie, jak oczekiwałem. Chociaż nie wyszło tak, jakbym chciał to myślę, że już jutro będzie dużo lepiej.

Skoczek nie uważa, żeby warunki wietrzne, które panowały dziś na skoczni miały decydujący wpływ na jego rezultaty - Przy tych skokach jakie oddałem dzisiaj, nie wypada zwalać winy na warunki.

Kubacki komplementuje wyniki osiągane przez Piotra Żyłę w pierwszych konkursach 40. edycji PŚ - Na razie mamy początek sezonu i Piotrek rzeczywiście radzi sobie bardzo dobrze. Nie ma w tym nic dziwnego, bo wszyscy dużo pracowaliśmy, a jemu to dobrze "zaskoczyło". Myślę, że jest kwestią czasu kiedy pozostała część grupy dołączy do tego poziomu.Stefan Hula po pierwszej serii zajmował 15. miejsce, ale krótszy finałowy skok nie pozwolił mu utrzymać się w drugiej dziesiątce klasyfikacji - To był dobry dzień dla mnie. Skoki nie były wybitne, ale dające pewność siebie i poczucie, że były to solidne próby i choć może być lepiej to trzeba podejść do tego na spokojnie i na luzie.

Zawodnik uważa, że stać go na więcej i liczy, że stopniowo uda mu się wyeliminować błędy - Koncentrowałem się na swoich zadaniach, na tym, co mam zrobić. Pierwszy skok był bardzo pozytywny. W drugim skoku już czegoś zabrakło. Jutro jest kolejny dzień i szansa na kolejny krok do przodu.

Hula przyznaje, że zaczyna odzyskiwać równowagę po niezbyt dobrym wejściu w sezon zimowy - Sezon dziwnie się rozpoczął dla mnie, nie spodziewałem się tego. Przed pierwszymi zawodami skakało się dobrze, a w Wiśle miałem dziwnie emocje i odczucia. W Kuusamo zaczęło to już grać mimo pecha w drugim konkursie. Wczoraj skakałem w kratkę, ale dzisiaj znowu było w porządku i myślę, że jutro będzie podobnie.


Cel na niedzielę? Dobre skoki, jak zawsze! - zakończył z uśmiechem Stefan Hula.

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Tadeusz Mieczyński


Paweł Guzik, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2116) komentarze: (0)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).