Dawid Kubacki podsumowuje weekend w Rosji

 • 2018-12-03 14:17

Piotr Żyła nie był jedynym polskim skoczkiem, który zanotował duży awans w trakcie niedzielnych zawodów. Podobnie było w przypadku Dawida Kubackiego. Choć 28-latek po pierwszej próbie plasował się na 22. lokacie, jego ostateczny rezultat to 11. pozycja.

- Niedziela była jakimś kroczkiem do przodu. Zdecydowanie nie jest to stan, który mnie satysfakcjonuje, ale cieszę się, że ten ciężki weekend kończę progresem i pozytywnym akcentem. Wierzę, iż systematyczna praca pozwoli mi dojść do zamierzonego celu.

Czy zbyt wysoka parabola lotu ponownie jest bolączką Kubackiego? - W skrócie można tak to nazwać - odpowiada skoczek.

- Wysokie wyjście z progu w tym przypadku nie oznacza dalekiego lotu, a właśnie to tutaj występowało. Czeka mnie jeszcze trochę pracy nad skorygowaniem tego, ale kroczek zrobiony w Niżnym Tagile znacznie przybliża mnie do optimum. Nie trzeba dużo. Wystarczy kilka fajnych skoków, po czym powinno wrócić to do normy - dodaje drużynowy mistrz świata z Lahti.

- Dziennikarzom i kibicom pozostaje czekać aż dołączę do Kamila i Piotrka, którzy plasują się w ścisłej czołówce, a mi pozostaje pracować, żeby tego dokonać. Wyczekiwanie nie pozwoli mi się tam znaleźć, ale wierzę, że stanie się to już niedługo.

Jak bardzo niekomfortowa jest kilkuetapowa podróż do Polski bez przespanej nocy po zawodach? - Ile się będzie dało, tyle trzeba odsypiać po drodze. Sen w autokarze, samolocie czy samochodzie nie jest jednak zbyt wartościowy. Taki mamy jednak moment sezonu i musimy dać sobie radę. Regeneracja w domu musi być na wysokim poziomie, żeby szybko wrócić do pełni sił i dobrego samopoczucia, żeby od razu myśleć o kolejnych startach, a nie odpoczynku. Nie ukrywam, że Rosję opuszczam z mieszanymi uczuciami, ale ostatni dzień pozytywnie wpłynął na moje nastawienie.

Korespondencja z Niżnego Tagiłu, Tadeusz Mieczyński


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2889) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Kolos profesor

  No nie wiem, to 11 miejsce Dawida było jednak lekko fartowne. Ogólne to był on daleki od swojej dyspozycji z Wisły, nawet w Kuusamo/Ruce miał jeszcze przebłyski, hak to on w trenigach czy kwalifikacjach, a tu w Niznym Tagile bylo już przeciętnie,

  Fajnie że problem jest niewielki i parę dobrych skoków wystarczy źeby wszystko "kliknęlo" sęk w tym że są małe szanse że wszystko pójdzie tak dobrze, że tę parę dobrych skokow będzie.

 • cavalierjan19 profesor

  Na pewno cieszy fakt, iż 11 miejsce i takie skoki Dawida nie zadowalają. Jest zdrowa ambicja i to jest ważne. Rok temu Kubacki też latał za wysoko w Niżnym Tagile, później już wyglądało to lepiej.

 • ZKuba36 profesor
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  A może tak top 6 ?

 • Nowyskoczek5 profesor

  Jest dobrze Dawid .
  W poprzednim sezonie byla 11 lokata w Titisee wiec tym razem moze TOP10 ? ;)

 • papa_s weteran
  Regeneracja:;)

  Zwłaszcza przy/na Marcie nastąpi szybka regeneracja;)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).