Puchar Świata w Titisee-Neustadt odwołany!

 • 2018-12-04 15:35

Zaplanowane na najbliższy weekend zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich nie dojdą do skutku! Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że wskutek wysokich temperatur i bardzo niekorzystnych prognoz meteorologicznych, które zawierają duże ilości opadów, konkursy w niemieckim Titisee-Neustadt zostały odwołane!

Choć jeszcze wczoraj komitet organizacyjny tych zawodów wydał pozytywny komunikat o zabezpieczeniu odpowiedniej ilości śniegu, włodarze FIS postanowili nie podejmować próby rozgrywania zmagań skoczków i skoczkiń narciarskich na Hochfirstschanze (HS142). Od piątku do niedzieli średnia siła wiatru ma wahać się od 5 do 7 m/s, temperatury mają być dodatnie, a w Titisee-Neustadt regularnie mają pojawiać się obfite opady deszczu, śniegu z deszczem oraz samego śniegu.

O listach zgłoszeniowych na te zawody informowaliśmy >>>TUTAJ<<<. W Niemczech miała wystąpić cała polska kadra A, prowadzona przez Stefana Horngachera. W sobotę miał się odbyć konkurs drużynowy mężczyzn, a w niedzielę indywidualnie miały walczyć najpierw kobiety, a następnie mężczyźni.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 15-16 grudnia. Panowie będą mierzyć się w Engelbergu, a panie o punkty powalczą we francuskiej miejscowości Premanon. Polski Związek Narciarski potwierdził, że w Szwajcarii zobaczymy tę samą szóstkę, która miała pokazać się w Badenii-Wirtembergii.


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (36769) komentarze: (242)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @monia866 @monia866

  Nie odwołali, rozegrali 1 serię. Titisee-Neustadt też wtedy nie odwołano.

 • Bernat__Sola profesor
  @porzadek @porzadek

  W sezonie 14/15 co uznajesz za przebłysk? Bo najwyższe jego miejsce w zawodach PŚ w tamtym sezonie to 24.

 • Bernat__Sola profesor
  @porzadek @King

  W 1. zawodach był przecież 47. Coś jest nie tak.

 • Bernat__Sola profesor
  @SebaSzczesny @Jannush

  A raczej Jannushom ;)

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @Domin10

  Stoch to nie celebryta. Żyła jak najbardziej. A Kasai powinien walczyć z Tursunżanowem właśnie.

 • Bernat__Sola profesor
  @porzadek @porzadek

  Troll powinien trzymać jakiś poziom, a nie mówić, że Ziobro to młody skoczek.

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Albo poczekać na ewentualne konkursy PŚ tam w sezonie 19/20.

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @jma

  Kubacki? Na co, po co? Wy chyba chcecie tak jak Tajner: 13 Polaków w pierwszej 10.

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Może dlatego, że to "portal Śląska Cieszyńskiego".

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  To w takim razie może lepiej w ogóle nie organizować zawodów, nie szkolić zawodników ani ich na żadne zawody nie wysyłać. To wszystko w geście protestu przeciwko złemu Walterowi, co to cały czas Polskę krzywdzi.

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @Skokowy123

  Połowa komentarzy zimowego to przecież sarkazm.

 • Bernat__Sola profesor
  @dervish @Skokowy123

  No i właśnie, oto jest pytanie. Każdy wyczekuje spadku formy Ryoyu, a prawie nikt nie mówi, że tak smao prawdopodobny jest spadek formy Stocha.

 • Bernat__Sola profesor
  @smiechu @wiola4697

  Ale łącznie 2 tygodnie przerwy

 • Bernat__Sola profesor
  @RyoyuKobayashiFAN @kolos

  Mimo deszczu nie roztopiłyby się naturalne tory? Acha.

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @kolos

  Tylko, że szejkowie na 100% nie zainwestują w skoki.

 • Bernat__Sola profesor
  @skokowy123 @Skokowy123

  Walter Hofer: "A może by tak dodatkowy indywidualny w Predazzo i drużynówka w Sapporo?"

 • Bernat__Sola profesor
  @mc150193 @mc150193

  Tak, ale napisałeś "jak nie miliardy to na pewno biliony", a chyba chciałeś odwrotnie.

 • Bernat__Sola profesor
  @Cejot @mc150193

  Z homologacją w miarę blisko jest jeszcze Baiersbronn, nie wiem, jak z kryteriami u nich.

 • mc150193 weteran
  @mc150193 @Bernat__Sola

  Akurat jednostki znam bardzo dobrze :P

 • Bernat__Sola profesor
  @mc150193 @mc150193

  Poza tym biliony to więcej niż miliardy.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).