Polscy skoczkowie potrenują na Wielkiej Krokwi

 • 2018-12-07 15:21

W najbliższy weekend miały zostać rozegrane zawody Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Ostatecznie organizatorzy byli zmuszeni odwołać imprezę z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. W wyniku zmiany planów, polska kadra A będzie przez najbliższe dni trenowała na Wielkiej Krokwi w Zakopanem.

Tuż po odwołaniu pucharowych konkursów w Titisee-Neustadt, pojawiły się informacje o zmianie planów polskiej kadry narodowej. Trener Stefan Horngacher postanowił, iż w najbliższy weekend nasi skoczkowie spędzą na spokojnym treningu przed kolejnymi zawodami.

Jedyną niewiadomą była lokalizacja wspomnianych treningów. Mówiło się o Wiśle lub Zakopanem. Brana pod uwagę była również opcja zagraniczna. Ostatecznie Centralny Ośrodek Sportu zdążył przygotować Wielką Krokiew na czas i to właśnie tam polska kadra A będzie ćwiczyć przez najbliższe dni.

"Kadra Narodowa A od jutra rozpocznie zgrupowanie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. COS OPO Zakopane bardzo dziękujemy za wspaniałe przygotowanie obiektu do treningu naszych najlepszych zawodników", poinformował Polski Związek Narciarski za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w dniach 15-16 grudnia w Engelbergu (HS140), gdzie również są problemy ze śniegiem. Szwajcarscy organizatorzy zapewniają jednak, iż nie ma obaw o odwołanie konkursów, a obiekt będzie gotowy na czas.

Następnie najlepsi polscy skoczkowie mają wystąpić w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia w Mistrzostwach Polski na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Dzień później wyruszą do Niemiec na 67. Turniej Czterech Skoczni.


Adam Bucholz, źródło: PZN
oglądalność: (7107) komentarze: (20)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jmc doświadczony
  Wielka Krogotowakiew gotowa do zawodów.

  To dobra wiadomość. Gdyby w Engelbergu warunki nie dopisały konkurs można przenieść do Zakopanego :)

 • Robercik bywalec
  Skaczą

  Z kamery z Zębu widać,że trening na skoczni trwa

 • Calldiablo początkujący
  Trening

  Wiadomo o której godzinie maja odbyć się treningi?

 • GdzieOnWyladuje bywalec

  A jednak jest pan śnieg. Chyba na ten moment to polska jest jedynym krajem w środkowej europie gdzie są naśnieżone skocznie i to aż dwie duże, z jednej strony nie było chyba problemów z niekorzystnymi warunkami ale jednak mamy chyba najlepszą technologie sztucznego śniegu.

 • madrek doświadczony
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Ja uważam, że poza Kotem nikt z naszej kadry A treningu specjalnie nie potrzebuje, a już zwłaszcza nie potrzebują go Stoch i Żyła. I w tym kontekście trochę martwi mnie ta przerwa, nie tyle ze względu na naszych, co ze względu na uśpionych rywali, którzy mają okazję poprawić błędy. Myślę tu zwłaszcza o takich zawodnikach jak Wellinger, Kraft, Freitag, Johansson. Mam nadzieję, że ta przerwa nie sprawi, że wymienieni zawodnicy pójdą z formą do góry.

 • madrek doświadczony
  @butczan1 @pawelf1

  Skoro przygotowali skocznię na sobotę bez jakiegoś wielkiego przymusu, to dali by radę przygotować na piątek, gdyby nie mieli innego wyjścia. Po drugie FIS nie ma problemu z naginaniem własnego regulaminu, gdy wymaga tego sytuacja. Sądzę, że Hofer zgodziłby się np. na rozpoczęcie wszystkiego w sobotę, a nie w piątek. Po trzecie 999 kibiców to nadal więcej niż przychodzi w Kuusamo. Z tego co mówią organizatorzy z Zakopanego, wynika, że brak zawodów na Wielkiej Krokwi w ten weekend to tylko i wyłącznie skutek braku zgody polskich organizatorów. Gdyby Zakopane wyraziło zgodę, FIS nie tylko dałby zielone światło, ale wręcz wysłał list ze specjalnymi podziękowaniami.

 • ZKuba36 profesor
  Moim zdaniem.

  Przerwa w zawodach PŚ nastąpiła w momencie najbardziej korzystnym dla polskich skoczków. Zdecydowana większość kadry A wymaga kilku treningów na skoczni aby więcej nie było problemów z wejściem do 30.
  Żadne podmiany przez skoczka kadry nie mogą być dokonywane z przyczyn oczywistych:
  1. Kto jest najlepszym aktualnie skoczkiem kadry B dowiemy się dopiero w niedzielą po południu.
  2. Najlepszy skoczek kadry B powinien w dalszym ciągu skakać w zawodach PK aby na TCS było 7 Polaków.

 • mc150193 weteran
  @yyy @yyy

  No pewnie. Tak jak powiedział @Emil - Wielka Krokiew z 2016, a Wielka Krokiew z 2018 roku to są dwie zupełnie inne skocznie. I ta druga skocznia jest w zasadzie identyczna wraz z nowym Gross-Titlis Schanze jeśli chodzi o podstawowe parametry czyli punkt K czy HS.

 • pawelf1 profesor
  @butczan1 @butczan1

  Jest różnica przygotować skocznie na czwartek (wymóg PŚ), a sobotę . Po za tym była o wątpliwościach . Tak czy siak PŚ przy 999 widzach ? Fis na to by nie poszedł .

 • butczan1 doświadczony

  Dopiero co było zapowiadane, że nie przygotują skoczni na ten weekend,a teraz się okazuje, że Polacy będą na niej trenować.

 • pawelf1 profesor
  @yyy @yyy

  Ta , szczególnie w ubiegłym roku te przygotowania na zamkniętej dla innych Wielkiej Krokwi przyniosły skandaliczne efekty ,zwłaszcza dla Stocha.....

 • EmiI profesor
  @yyy @yyy

  A wiesz że Wielka Krokiew to jest zupełnie inna skocznia niż była do sezonu 2016/2017? I Engelberg tak samo?

 • yyy profesor

  Bzdura i skandal. Jeszcze nigdy nikt nie przygotował się solidnie na wielkiej Krokwi, tam można przegrać wszystko. Skocznia w Wiśle to prawie identyczna skocznia do Engelbergu i gdzie tu jest sens?

 • GdzieOnWyladuje bywalec
  @GdzieOnWyladuje @pawelf1

  Myślę że musieliby przygotować każdy element rozbiegu i zeskoku + oczywiście zaplecze techniczne, wyciąg itp, jeżeli jest śnieg to dobrze, ale nie wydaje mi się żebym napisał głupoty, bo nawet w lecie skocznie trzeba przygotowywać do skakania jeśli przez jakiś czas jest nieużywana.

 • AlanWake doświadczony
  @AlanWake @King

  Pytam, bo będę w Zakopcu w weekend i ciekawe czy będzie dało się wejść na skocznię. Ale pewnie zamkną.

 • pawelf1 profesor
  @GdzieOnWyladuje @GdzieOnWyladuje

  A myślisz ,że musieli by przygotowywać igielit ? :)

 • GdzieOnWyladuje bywalec

  Na śniegu czy na igelicie? Bo tory lodowe to wiadomo że są.

 • King profesor
  @AlanWake @AlanWake

  Pewnie to drugie. Teraz mają więcej czasu na testowanie sprzętu, a ktoś mówił (chyba Maciej Kot?), że jednak nie mieli wiele czasu na testowanie sprzętu.

 • AlanWake doświadczony

  Ciekawe czy treningi otwarte, czy się Stefan znowu zabarykaduje.

 • Domin10 profesor

  Dobra decyzja.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).