Marius Lindvik: Celem jest powrót do Pucharu Świata

 • 2018-12-08 17:03

Nadzieja norweskiej reprezentacji, Marius Lindvik, świetnie rozpoczęła rywalizację w Pucharze Kontynentalnym 2018/2019. Aktualny mistrz świata juniorów, który zdominował poprzednią edycję tego cyklu, nie miał sobie równych na obiekcie Lysgaardsbakken (HS140) w Lillehammer, gdzie w śnieżnej aurze zainaugurowana została tzw. druga liga skoków narciarskich.

- Na początku nowego sezonu zimowego czuję się bardzo dobrze. Naprawdę miło mi, że właśnie w taki sposób rozpoczynam międzynarodowe starty na śniegu. Poziom moich skoków jest już niezły i mam nadzieję, że teraz uda mi się to kontynuować - powiedział 20-latek naszemu serwisowi tuż po sobotnim konkursie.

- Pomimo intensywnych opadów śniegu, zeskok skoczni był należycie przygotowany. To unikalny obiekt w skali całego sezonu, ale muszę przyznać, że bardzo go lubię. Zresztą cała nasza reprezentacja lubi tutaj przyjeżdżać - kontynuuje sportowiec, który w sobotę uzyskał 129,5 oraz 131 metrów.

Czy Lindvik uważa, że żółty trykot lidera Pucharu Kontynentalnego przybliży go do powrotu Pucharu Świata, gdzie z dobrej strony pokazywał się już w sezonie olimpijskim? - Codziennie pracuję, aby osiągnąć ten cel, którym jest powrót do Pucharu Świata. Chciałbym notować tam dobre wyniki. W Norwegii trudno jednak o miejsce w kadrze na zawody najwyższej rangi, ponieważ wszyscy członkowie ekipy Alexandra Stoeckla latają bardzo daleko.

Korespondencja z Lillehammer, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2647) komentarze: (9)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Jerzy36 @Jerzy36

  Tą wypowiedzią tylko się skompromitowałeś. Lindvik nie mówi o MŚJ, bo od tego sezonu nie jest już juniorem. A Ty oczywiście na swoją teorię, którą powtarzasz z 3 kont, musisz znajdować dowody, więc napisałeś to, zanim się zorientowałeś.

 • zimowy_komentator profesor
  @Jerzy36 @Jerzy36

  Lindvik chyba już jest za stary na MŚJ dlatego o nich nie mówi...

 • Jerzy36 początkujący

  i takie powinny byc wypowiedzi u naszych Pilcha i iinnych a nie pie... o mistrzostwach juniorów, to jest wlasnie roznica miedzy juniorami polskimi a innych krajow tam mowia jasnio POWROT DO PUCHARU ŚWIATA a u nas od polskiego juniora takiej odpowiedzi nie doswiadczysz
  z reszta Pilch sie ladnie stoczyl i to na wlasne i wuja zyczenie

 • zimowy_komentator profesor
  Ilekroć słyszę/czytam "Marius Lindvik"

  to przed oczami stoi mi Anders Breivik, ktoś też tak ma ?

 • kkkk weteran

  Można powiedzieć, że Lindvik po wielkim sezonie się wreszcie pozbierał, bowiem lato wyglądało u niego bardzo przeciętnie. Stoeckl ma mocną pakę a do tego kolejny młody

 • Ravv weteran
  @Regulator1 @Regulator1

  Myślę, że do Engelbergu pojedzie ta sama ekipa co do Tagiłu, a Lindvik wejdzie po wywalczeniu siódmego miejsca.

 • ms_ bywalec
  Lindvik

  Pewnie się chłopak zdziwił że ktoś z Polski przeprowadza z nim wywiad na pucharze kontynentalnym w Norwegii.
  Chyba ekipa skijumping jest 2 raz na pucharze kontynentalnym, kilka lat temu pamiętam że byli w Kranju na inauguracji letniej edycji cyklu i to chyba tyle.

 • zimowy_komentator profesor
  Felix Hoffman / Constantin Schmid

  Czyli już wiemy kto z krajówki niemieckiej zyska rozstawienie w parze na TCS :)

 • Regulator1 bywalec
  Będzie pewnie niedługo wygrywać zawody najwyższej rangi.

  Trochę się chłopak marnuje w PK a w tym sezonie Norwegowi nie tacy mocni w PŚ, więc łatwo o podmianę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).