Marius Lindvik: Perfekcyjny początek sezonu

 • 2018-12-09 18:08

Triumfator poprzedniego sezonu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, Marius Lindvik, nie miał sobie równych także podczas premiery nowej edycji tego cyklu. Norweg wygrał oba konkursy rozgrywane w ten weekend na terenie swojego kraju, inkasując w Lillehammer 200 punktów.

Marius LindvikMarius Lindvik

- Te zwycięstwa smakują świetnie. Określiłbym to mianem perfekcyjnego startu sezonu. Mam nadzieję, że w kolejnych tygodniach dalej będą podążał wytyczoną tutaj drogą - powiedział aktualny mistrz świata juniorów.

- Niedzielne zawody były nieco trudniejsze od sobotnich. Wiatr chwilami wiał naprawdę mocno, więc pojawiały się długie przerwy w oczekiwaniu na kontynuację konkursu, szczególnie w rundzie finałowej. Na szczęście dało się bezpiecznie rywalizować - dodaje Lindvik, który w drugim konkursie tzw. drugiej ligi latał na 137. i 140. metr.

Dzisiejsze zawody przyniosły dwa upadki reprezentantów Polski. Czy Norweg również napotkał na jakieś problemy na zeskoku? - Nie, nic takiego nie miało miejsca. Lądowało się miękko i gładko, bez żadnych kłopotów.

- Teraz czekają mnie kolejne drugoligowej występy w Ruce, ale już wkrótce mam zamiar pojawić się pośród elity - zapowiedział 20-latek, dla którego był to szósty triumf na tym szczeblu zmagań organizowanych pod egidą FIS.

Przypomnijmy, że Lindvik ma za sobą występy w siedmiu konkursach z cyklu Pucharu Świata. Debiutował w 2015 roku, w Lillehammer, ale pierwsze punkty zdobył w styczniu tego roku w Zakopanem, gdzie najpierw stanął na podium zawodów drużynowych, a indywidualnie finiszował na 8. pozycji. Łącznie w sezonie olimpijskim zebrał on 49 "oczek", co dało mu 41. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Podczas tegorocznych Mistrzostw Świata Juniorów, ostatnich w jego karierze, zgarnął aż trzy medale. Złote - indywidualnie i w mikście, a także brąz zespołowy. W 2016 roku Norweg, też w Lillehammer, został dwukrotnym srebrnym medalistą zimowych igrzysk olimpijskich młodzieży. Jego rekord życiowy to 222 metry. Taki wynik osiągnął on w marcu na słoweńskiej Letalnicy.

Korespondencja z Lillehammer, Tadeusz Mieczyński i Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (2203) komentarze: (2)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Ad1K profesor

  Wysoce prawdopodobne, że zarówno Zniszczoł jak i Lindvik pojawią się na T4S, ciekawe jak wypadną? Ciężko oczywiście porównywać PK i PŚ, ale wg mnie mają potencjał na punktowane pozycje, a przy świetnych skokach i pomocy warunków mogą walczyć o zdecydowanie więcej.

 • jmc doświadczony
  Tak, ale ...

  Olek Zniszczoł ma potencjał, aby z nim rywalizować. Gdyby nie dołek po ratraku, który spowodował upadek może to właśnie Olek stałby na najwyższym stopniu podium.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).