PŚ Pań w Premanon z Polkami na starcie

 • 2018-12-11 13:20

Sztab szkoleniowy polskiej kadry narodowej kobiet podjął decyzję o ponownym wysłaniu trzech naszych rodaczek na zawody najwyższej rangi. Te odbędą się już w najbliższy weekend we francuskiej miejscowości Premanon, gdzie po raz pierwszy w historii rozegrane zostaną zawody z cyklu Pucharu Świata Pań.

Na zmodernizowanej skoczni o rozmiarze 90 metrów, położonej tuż przy granicy francusko-szwajcarskiej, pokażą się trzy Polki, które przed niespełna dwoma tygodniami próbowały swoich sił w elicie przy okazji inauguracji sezonu w Lillehammer. W Norwegii żadna z Polek nie zdobyła punktu, a po razie do konkursu głównego wskakiwały Kamila Karpiel i Anna Twardosz. Oprócz tej dwójki do Francji uda się również Kinga Rajda, dwukrotnie dyskwalifikowana w Skandynawii.

Polski Związek Narciarski poinformował też, że w rozgrywanym równolegle Pucharze Kontynentalnym Pań w Notodden nie pojawi się żadna z reprezentantek naszego kraju.

Po mini-cyklu Lillehammer Triple, otwierającym ósmy sezon PŚ Pań, liderką klasyfikacji generalnej jest Katharina Althaus. Niemka ma na swoim koncie 200 punktów i o 23 "oczka" wyprzedza swoją rodaczkę - Juliane Seyfarth. Czołową trójkę uzupełnia sensacyjna triumfatorka jednego z konkursów w Norwegii - Lidija Jakowlewa z Rosji (172 punkty).

Skład Polski na PŚ Pań w Premanon (HS90):

- Kamila Karpiel;

- Kinga Rajda;

- Anna Twardosz.

Program PŚ Pań w Premanon (HS90):

Piątek, 14.12.2018

10:30 - Odprawa techniczna

12:00 - Oficjalny trening

14:00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.12.2018

10:00 - Seria próbna

11:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 16.12.2018

9:45 - Kwalifikacje

11:00 - Pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: PZN
oglądalność: (3175) komentarze: (8)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Domin10 @kibicsportu

  Dla urozmaicenia. FIS już i tak dąży do ujednolicenia wszystkich obiektów, to niech chociaż jakieś normalne obiekty będą.

 • kibicsportu profesor
  @Domin10 @Domin10

  Oby nie. Ja nie rozumiem po co wy chcecie zawody na skoczni normalnej? Checie widziec jak wszyscy skaczą w jedną dziure? Wole oglądac zawody na dużych skoczniach.

 • Bernat__Sola profesor
  @Domin10 @Domin10

  Niestety Hofer tego nie zrobi, bo to skocznie normalne.

 • Domin10 profesor

  Pś znaczy sie

 • Domin10 profesor

  Chciałbym aby konkurs w Premannon odbywał sie także w męskim P$

 • Nowyskoczek5 profesor
  @radkovskyy @radkovskyy

  Skacze.

 • radkovskyy bywalec
  Magda

  Czy Magda Palasz jeszcze skacze czy już koniec kariery? ;c

 • iwo1333 bywalec
  Transmisja

  Będzie na Eurosport Player, czy na ORF-ie trzeba będzie szukać?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).