Peter Prevc znów w kadrze Słowenii, Niemcy bez zmian - składy na Engelberg

 • 2018-12-12 18:13

Przed nami ostatni weekend zmagań w Pucharze Świata przed świętami Bożego Narodzenia. Tradycyjnie w tym terminie rozegrane zostaną zawody w Engelbergu (HS140). Swoje składy na konkursy w Szwajcarii ogłosili Niemcy i Słoweńcy.

Znacząca zmiana nastąpiła w składzie Słowenii. Do Pucharu Świata powraca Peter Prevc, o czym informowaliśmy już w ostatnich dniach na naszych łamach. Trener Gorazd Bertoncelj postanowił, iż zdobywca Kryształowej Kuli zastąpi w jego ekipie Bora Pavlovcica.

Konsekwentnie swojego składu trzyma się reprezentacja Niemiec. Trener Werner Schuster postanowił, iż do Engelbergu pojedzie dokładnie ta sama siódemka skoczków, która wystąpiła wcześniej w Ruce i Niżnym Tagile. Dotychczas jedyną roszadą u naszych zachodnich sąsiadów było dołączenie Severina Freunda przed zawodami w Finlandii.

W rozegranych do tej pory zawodach Pucharu Świata zdecydowanie lepiej spisywali się reprezentanci Niemiec. Drugie miejsce w Wiśle zajął Stephan Leyhe. Taką samą lokatę wywalczył w Ruce Andreas Wellinger. W czołowej dziesiątce cyklu sklasyfikowanych jest trzech skoczków Wernera Schustera (piąty Leyhe, szósty Karl Geiger i siódmy Wellinger). U Słoweńców dwukrotnie czwartą pozycję w Finlandii uzyskał Domen Prevc, który w klasyfikacji PŚ jest jedenasty, tuż za Timim Zajcem.

Skład Niemiec na PŚ w Engelbergu (HS140):

- Stephan Leyhe (5. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Karl Geiger (6. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Andreas Wellinger (7. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Markus Eisenbichler (16. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Richard Freitag (26. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- David Siegel (27. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Severin Freund (39. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019).

Skład Słowenii na PŚ w Engelbergu (HS140):

- Timi Zajc (10. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Domen Prevc (11. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Anze Lanisek (20. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Jernej Damjan (32. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Zak Mogel (33. miejsce w klasyfikacji PŚ 2018/2019);

- Tomaz Naglic;

- Peter Prevc.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 14.12.2018
10:30 - Odprawa techniczna
16:00 - Oficjalny trening
18:00 - Kwalifikacje

Sobota, 15.12.2018
15:00 - Seria próbna
16:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 16.12.2018
12:45 - Kwalifikacje
14:15 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Siol.net + DSV
oglądalność: (5627) komentarze: (6)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @gosposia @gosposia

  No właśnie. Poza tym w Rosji równie słabo jak Pavlovcic spisał się Mogel, ale u niego może skocznia nie pasowała, nie wiemy. Wracając do Naglicia, za niego wystawiony powinien zostać... Justin (skoczek znienawidzony w społeczności skoków tylko za to, że osiągnął więcej niż bohater Tkaczenko), chyba, że Bartol będzie wskakiwał od razu do PŚ.

 • Bernat__Sola profesor

  To nie było dołączenie, tylko zamiana Paschke na Freunda.

 • gosposia weteran
  trenera Słoweńców nie rozumiem

  Trudno było się spodziewać, że Niemcy zmienią skład.
  Zaskoczył trener Sloweńców wystawiając wyjątkowo żałosnego w Rosji Naglica. Przy takim wachlarzu zawodników, jakim dysponuje...

 • zimowy_komentator profesor
  @Pito94 @cavalierjan19

  Nie no, Słoweńcy na pewno lepiej przygotowali swego czołowego zawodnika, niż Niemcy czy Norwegowie, którzy mają ich nadmiar. Skoro sam Prevc twierdzi, że ma formę na TOP20 to trzeba mu wierzyć, bo chyba wie co mówi.

 • cavalierjan19 profesor
  @Pito94 @Pito94

  Zapewne oscyluje koło formy Tande czy Freunda. Tym niemniej fajnie, iż po raz pierwszy od prawie dwóch lat zobaczymy Stocha, Freunda i Prevca razem na skoczni.

 • Pito94 bywalec
  Prevc

  Fajnie że tak dobry skoczek jak Peter Prevc wraca do pucharu świata. Forma pewnie wybitna nie będzie, ale życzę mu żeby zaczął od razu punktować

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).