Kamil Stoch: Nie można mieć wszystkiego naraz

 • 2018-12-14 20:43

Skoczek pochodzący z Zębu zaprezentował się dziś w Engelbergu najlepiej spośród podopiecznych Stefana Horngachera. Trzykrotny mistrz olimpijski po próbie na 135 metrów zajął w kwalifikacjach do sobotniego konkursu indywidualnego na Gross-Titlis-Schanze 4. pozycję.

Kamil StochKamil Stoch

- Te trzy skoki były w porządku, a ostatni z nich zdecydowanie najlepszy. Był bardzo solidny. Pokazał również, w jakim miejscu mogę być, jeżeli wszystko się dla mnie dobrze poukłada. Nieco szkoda gorszego lądowania, ale nie można mieć wszystkiego naraz <śmiech>.

- Przerwa od konkursów PŚ spowodowana odwołaniem rywalizacji w Titisee-Neustadt wpłynęła na mnie bardzo pozytywnie. Takich momentów, gdy możemy posiedzieć dłużej w domu i spać we własnym łóżku nie ma zbyt wiele, zwłaszcza zimą. Przyjąłem to z bardzo szerokim uśmiechem na twarzy.

- Nie ma co teraz zbytnio przesadzać z treningami. Odpowiednią bazę mieliśmy wypracować latem i jesienią. Teraz trzeba bazować na tym, co się wytrenowało – prędzej szukać elementów, które można poprawić ze skoku na skok.

- Miło jest skakać w zimowej atmosferze, takiej, jak w Engelbergu. Zawsze jest przyjemnie, gdy dookoła jest biało, a śnieg lekko prószy. Mamy zimę – nie ma co się dziwić, że jest śnieg <śmiech>.

- Cele na jutro? Standardowo – zadaniowe. Wszyscy znają mój system, nie będę się zbytnio nad tym rozwodził. Póki działa, nie trzeba go zmieniać.

Korespondencja z Engelbergu, Piotr Bąk


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (4000) komentarze: (3)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor

  Licze jutro na podium Kamila.

 • Nobody doświadczony

  Panie Kamilu zdanie "No jest zima", jest błędne. Otóż jest jesień :D Tak samo ja się dałem nabrać, jak w 1 z 10 było pytanie, w jakiej porze roku jest mikołaj? :D Jak tak trzeba szybko odpowiadać, to łatwo się można pomylić i powiedzieć że w zimie :D

 • Ad1K profesor

  Kamil w bardzo dobrym humorze, jutro ponownie powalczy o podium, jednak najważniejsze konkursy dalej przed nami, Kamil doskonale zdaje sobie z tego sprawę i wydawać się może, że przede wszystkim mentalnie, ale też na pewno fizycznie jest gotowy do sięgania w tym sezonie po najwyższe laury.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).