Maciej Kot: Pierwszy skok dał mi satysfakcję

 • 2018-12-15 22:21

W Engelbergu zakopiańczykowi udało się przełamać złą passę startów bez zdobyczy punktowej. Konkurs na Gross-Titlis-Schanze zakończył na 26. pozycji (128,5 i 122,5 metra). Czy ambitny 27-latek był zadowolony z osiągnięcia takiego rezultatu?

Maciej KotMaciej Kot

- Punkty, które dziś zdobyłem, może nie są jakimś szczytem marzeń, ale przede wszystkim każdy awans do finałowej serii pozwala oddać kolejny skok w zawodach. Oddanie trzech jednego dnia przybliża do głównego celu. Dziś próby były niezłe, znów na stabilnym poziomie. Pierwsza była dobra, ostatnia nieco gorsza, ale czucie z tej pierwszej pozostanie. Na tej podstawie można dalej pracować.

- Dzisiejsze warunki były zupełnie inne, niż wczoraj. Nasze odczucie też jest odmienne. Po wyjściu z progu odczuwamy bardzo mocny wiatr w plecy. Zaraz po odbiciu brakowało oporu pod nartami. Zazwyczaj jest tak, że narty dosyć szybko "łapią" powietrze. Tutaj przelatywaliśmy, jak to mówimy, bez nart. Dopiero na dole istnieje możliwość, by odlecieć. To wymaga umiejętności od zawodników. Trzeba bardzo szybko przystosować się do takich warunków. One były dziś w miarę stabilne, wiatr nie zmieniał kierunku. Na dole chwilami robiła się cisza. Było to widać przy skokach kilku zawodników. Gdy na dole posiada się jeszcze odpowiednią prędkość, można odlecieć. Jutrzejszy konkurs będzie rozgrywany nieco wcześniej, więc warunki powinny być nieco lepsze. Z drugiej strony, w górach nigdy nie można być niczego pewnym. Aura zmienia się z godziny na godzinę.

- Mam jeszcze bardzo duże rezerwy. Pierwszy skok dał mi awans do finałowej serii, ale przede wszystkim satysfakcję z dobrze wykonanego zadania, które przed sobą dziś postawiłem. Wiadomo, pojawia się nieco radości, gdy próba jest dalsza i gdy lecę prosto. To dobry poziom, chociaż trzeba zrobić jeszcze wiele kroków naprzód.

- Myślę, że 90 procent kibiców na trybunach to Polacy. Organizatorzy powinni dziękować naszym rodakom, że tak tłumnie tutaj przybyli. My też im dziękujemy za to, że są z nami tutaj, nawet w odległej Szwajcarii. Miło jest widzieć polskie flagi tak daleko od domu.

- Cieszę się z dobrego wyniku Olka Zniszczoła w Finlandii, ale to, że zawodnicy z kadry B spisują się coraz lepiej, nie powoduje, że muszę się bardziej motywować do pracy. Już podczas przygotowań do sezonu mój poziom motywacji był maksymalny. Tego mi nie brakuje. Wiadomo jednak, iż takie wyniki w Pucharze Kontynentalnym są nam potrzebne. Po pierwsze – ze względu na kwoty startowe, zarówno te w Pucharze Świata, jak i w PK. Po drugie – to dobra informacja dla trenera, który ma możliwość rotacji składu i zamiany zawodników. Inni w ten sposób mogą dostać szansę. Ta sytuacja cieszy, ale nie odczuwam dodatkowej presji.

Wielu zawodników podczas weekendu w Engelbergu miało problem z utrzymaniem równowagi po opuszczeniu zeskoku ze względu na oblodzoną nawierzchnię. - Jest tutaj dosyć ślisko, więc trzeba uważać. Na szczęście nie przydarzył mi się żaden nieprzyjemny upadek. Każdy odczuwa mróz, który tutaj panuje. Każdy musi sobie z tym poradzić na swój sposób.

- Takich skoków, jak ten z pierwszej serii, należy oddać więcej, aby myśleć o podejmowaniu kolejnych kroków naprzód. Należy teraz tę próbę przeanalizować i jutro postarać się o powtórkę.

Korespondencja z Engelbergu, Piotr Bąk


Piotr Bąk, źródło: Informacja własna
oglądalność: (1904) komentarze: (1)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nowyskoczek5 profesor

  Mam nadzieję ze teraz forma Kota bedzie powoli rosła.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).