Tylko trzech austriackich pewniaków na 67. TCS

 • 2018-12-19 20:00

Pożar w reprezentacji Austrii. Na kilkanaście dni przed inauguracją 67. Turnieju Czterech Skoczni większość zawodników Andreasa Feldera nie jest w najwyższej formie, co spotyka się z niezadowoleniem w mediach współgospodarza imprezy. Obecnie tylko trzech skoczków jest pewnych występu w tym prestiżowym cyklu.

Trener Andreas Felder ogłosił, iż na 67. Turniej Czterech Skoczni z pewnością pojadą Stefan Kraft, Michael Hayboeck oraz Daniel Huber.

Pozostali zawodnicy mają rywalizować o przepustki podczas zaplanowanych na 27-28 grudnia zawodów Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (HS140). Do Szwajcarii udadzą się zawodnicy Andreasa Feldera, którzy początku zimy nie mogą zapisać do udanych: Manuel Fettner, Clemens Aigner, Philipp Aschenwald oraz Markus Schiffner. Wraz z nimi do Szwajcarii polecą Ulrich Wohlgenannt oraz Thomas Hofer.

Ubiegłotygodniowe konkursy Pucharu Świata udowodniły, iż austriaccy skoczkowie nie prezentują ustabilizowanej formy. - Ten weekend pokazał, iż jednego dnia możemy być w walce o wygraną, a następnego być na dalekich miejscach. To wyraźnie obrazuje, niż zawodnicy nie mają stabilnej formy - mówi Andreas Felder.

Słowa trenera szczególnie nawiązują do występu Daniela Hubera. Austriak w sobotnich zawodach w Engelbergu po raz pierwszy w karierze stanął na podium, aby dzień później nie zakwalifikować się do konkursu.

W trakcie 67. Turnieju Czterech Skoczni Austriakom będzie przysługiwał sześcioosobowy limit startowy. Ponadto podczas zawodów w Innsbrucku i Bischofshofen będą mogli skorzystać z kwoty krajowej.

W żadnej z kadr na TCS oraz PK w Engelbergu nie znalazł się Gregor Schlierenzauer. 53-krotny triumfator zawodów Pucharu Świata w ubiegłym tygodniu postawił na spokojne treningi w rodzimym Tyrolu.

- Codziennie badamy aktualną sytuację Gregora - mówi Florian Liegl, asystent Andreasa Feldera w rozmowie z lokalnymi mediami. Szkoleniowiec, a w przeszłości reprezentant Austrii, sugeruje jednocześnie, iż Schlierenzauer prawdopodobnie może nie wziąć udziału w Turnieju Czterech Skoczni: - To nie byłby łatwy powrót do rywalizacji z uwagi na niezwykłą medialność tej imprezy.

Ostatnie wielkie sukcesy Austrii w Turnieju Czterech Skoczni przypadają na lata 2009-2015, kiedy to reprezentanci współgospodarzy tej imprezy zostawali triumfatorami rok po roku (2009 - Wolfgang Loitzl; 2010 - Andreas Kofler; 2011 - Thomas Morgenstern; 2012 i 2013 - Gregor Schlierenzauer; 2014 - Thomas Diethart; 2015 - Stefan Kraft). W ostatniej edycji najwyżej sklasyfikowanym Austriakiem w klasyfikacji generalnej był czternasty Michael Hayboeck.

Skład Austrii na 67. Turniej Czterech Skoczni:

- Stefan Kraft (13. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Daniel Huber (17. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- Michael Hayboeck (31. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ 2018/2019);

- ?

- ?

- ?

Skład Austrii na PK w Engelbergu (HS140):

- Ulrich Wohlgenannt (8. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2018/2019);

- Markus Schiffner (11. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2018/2019);

- Thomas Hofer (14. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2018/2019);

- Clemens Aigner;

- Philipp Aschenwald;

- Manuel Fettner.


Adam Bucholz, źródło: laola1.at + Tiroler Tageszeitung
oglądalność: (6508) komentarze: (21)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Tomeson @Tomeson

  Kofler skacze na 2. dziesiątkę PK, raczej na krajówkę tylko.

 • Bernat__Sola profesor
  @gosposia @gosposia

  Tak, gosposiu, Hofer upadł w sobotę. I dostał za tamten skok noty po 3. Więc nie jest to żadne zdziwienie.

 • Bernat__Sola profesor
  @jma @cocok

  Na drodze może mu stanąć Felder.

 • Bernat__Sola profesor
  @skokowy123 @Skokowy123

  Przepadał w Q pechowo, raz upadek, raz DSQ.

 • Bernat__Sola profesor
  @HAZARD @HAZARD

  Jest jeszcze Hörl. Może Altenburger z Hörlem zamiast Schlieriego. Wątpię, żeby Haagena wystawili. Wszystko okaże się w Engelbergu.

 • Bernat__Sola profesor

  Myślałem, że jednym z nich jest Fettner, ale jak tak spojrzałem na jego wyniki, to wcale nie są jakieś lepsze od tych Hubera, a i Hayböck był od niego lepszy w Engelbergu. Raczej OK decyzja.

 • szocik96 początkujący
  Kofi ;)

  Kofler skacze przecież w PK, wraca chłop powoli do formy i mógłby stanąć w szranki z młodzieżą i Fettnerem o miejsce w TCS

 • Ad1K profesor

  Smutno to mówić, ale Gregor prawdopodobnie następny sezon będzie miał bardzo nieudany, kto wie czy cała reprezentacja Austrii nie będzie mieć takiego sezonu. Przebłyski ma Kraft, wymieniałbym go nawet wśród faworytów TCS, ale ta sytuacja może szybko zostać zweryfikowana w Oberstdorfie.

 • papa_s weteran
  @Tomeson @Tomeson

  A może Horngacher zapnie narty i skoczy?;)

 • gosposia weteran
  @gosposia @dejw

  Nawet dla ciebie powinno być jasne, że skoro piszę tak jak piszę, to znam tylko suche wyniki zawodów bez wiedzy o przyczynach.
  Co zresztą zostało w drugiej części mojej wypowiedzi zaznaczone wyraźnie, a prawdziwa przyczyna, jak się od ciebie dowiaduję, odgadnięta.
  No to o co się drzesz?
  Przecież mając wiedzę na temat wywrotki nikt by chyba nie pisał tego, skoro to pewne, w formie sugestii. No chyba, że ty, na ten przykład, tak robisz. To przepraszam.

 • dejw profesor
  @gosposia @gosposia

  Tak, rzeczywiście obecność Hofera, który na Ruce mógłby próbować walczyć o limit jest dziwna i strasznie trudno było się domyślić, że rozwalił się w pierwszym konkursie na Ruce - potwierdzają to tylko noty za lądowanie na 60 metrze, oficjalny pdf z zawodów i informacja w artykule na sj.

  Pozytywne jest to, że nie okazał się być poważny w skutkach i jest w stanie już skakać, bo z reguły takie upadki kończą się nieciekawie.

 • Tomeson profesor

  A może Kofler? Jakoś nie słychać o nim za wiele od początku sezonu. Niech dadzą teraz tych Fiscupowców z czołówki ostatniego konkursu w Notodden do PK, ciekawe jak będą sobie radzić.

 • gosposia weteran
  no to mamy minikwalifikacje przed Oberstdorfem

  Dziwi tylko obecność w gronie współzawodniczących o miejsce w składzie Hofera.
  Przynajmniej w kontekście wyników uzyskanych przezeń w Kuusamo.
  Ale, być może, upadł w sobotę i dlatego zajął tak słabe miejsce, a w konsekwencji jeszcze nie wystartował w niedzielę.

 • cocok stały bywalec
  @jma @jma

  Mimo wszystko uważam, że sponsorzy i kwestie marketingowe też mają wpływ na wybór. Akurat Schlierenzauer najmocniej promuje Seefeld, jeszcze od momentu aż się starali o organizację. Dlatego też nie wierzę, że go nie wezmą. Mogą go nie puścić na TCS, ale Seefeld już tak.

 • pi0ter bywalec

  Mam wrażenie, że skoki w Austrii są w jakimś (małym) kryzysie. Praktycznie to od odejścia Pointnera jedynie Kraft i Hayboeck, ewentualnie Fettner skakali naprawdę dobrze. Poprzedni sezon był raczej mocno przeciętny. Felder dostał w spadku po Kuttinie trochę posypany skład, ale nie jest w stanie w jakikolwiek sposób go poprawić, a w sumie wyniki są na równi pochyłej.
  Trzech skoczków pewnych startu w TCS to nieciekawy wynik, ponadto pojawia się pytanie - kim wypełnić pozostałe 9 miejsc na Innsbruck i B-hofen?
  No i jeszcze MŚ niedługo. Obawiam się, że AUstriacy przed własną publicznością mogą nie wypaść zbyt okazale.

 • skokowy123 profesor

  Dziwne rozwiązania Feldera. Narazie w jego kadrze jedynym stabilnym jest Kraft.
  Huber przeplata lepsze starty ze słabszymi lub fatalnymi, Hayboeck po złym początku
  teraz niby odżył po mitycznych treningach, ale nie do końca bo w 2 konkursie już nie punktował.
  Fettner w tym wszystkim wygląda nadspodziewanie porządnie. Choć to i tak są skoki w kratkę.
  W dużą kratkę bo w ostatnich 4 startach- 2 razy w 30, raz po za 30, raz odpadł w Q.
  Ale wszystkich przebija Aigner. Po solidnym początku w Wiśle (24) zaliczył 4 beznadziejne
  konkursy i tylko w sobotę punktował. Schlierenzauer po za loterią w Ruce gdzie był 12 też
  słabiutko zaczynał. Aschenwald jest porównywalnie żenujący jak Aigner. W 7 startach raz
  zapunktował, 2 razy przepadał w Q. Od Schiffnera nie powinno się wymagać odrazu punktów.
  Jest pozakadrowiczem, ale w Lillehammer niespodziewanie był 3 na PK.
  W związku z tą nieciekawą sytuacją jest szansa dla Hofera i Wohlgenantta.
  W pojedynku bezpośrednim z kadrowiczami Feldera mogą pokazać się lepiej od nich.

 • mario0993 doświadczony
  @jma @jma

  Wydaje się, że masz całkowitą rację spekulując, iż nie ma chemii między Gregorem oraz Felderem. Trudno zauważyć jakikolwiek postęp u Gregora w tym sezonie. Nie wiem czemu miałby służyć jego brak w TCS, zwłaszcza w części austriackiej. Co, ma nie skakać u siebie na Bergisel w Innsbruku, de facto, w próbie przed MŚ?

  A czy świat się skończy widząc Gregora, być może, lądujacego na buli w austriackiej krajówce? Tym którzy pamiętają jego wielkie chwile i triumfy, i nie mają nic do niego, pewnie trudno będzie w to uwierzyć. Jego hejterzy, których pewnie wciąż niemało, bedą mieli chwilę satysfakcji, a życie toczyć się będzie dalej.

  Ja myślę, że nie powinno być tak, iz ktoś skacze tylko za zasługi i nazwisko. Jak Schlieri będzie słabszy to musi skakać w kontynentalu. Nie sądzę jednak, by przy obecnym kryzysie austriackich skoków nie znalazło się dla niego miejsce choć w krajówce. Niech trenuje z myślą o Seefeld, wystąpi w austriackiej części TCS, a następnie się zobaczy.

 • jma profesor
  Gregor?

  Niedawno zżymałem się tutaj na tytuł, że Schlierenzauer odsunięty od składu, a z tekstu to zupełnie nie wynikało. Chyba jednak coś jest na rzeczy i to nie był chytry zabieg redakcji tylko przebicie z tłumaczenia. Brak chemii między Gregorem i Felderem jest widoczny gołym okiem. Ciekawe czy w ogóle jest brany pod uwagę nie tylko na TCS ale i na Seefeld, bo nie wyobrażam sobie, żeby nie... No i ciekawe czy wystąpi chociaż w krajówce. Ale, że Gregor i krajówka? Świat się kończy...

 • zimowy_komentator profesor
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Aigner powinien w trybie pilnym trafić do PK, tam gdzie mu się skakało najlepiej. Fettner od biedy może być, w końcu regularnie punktuje. Schiffner niestety jest kompletnie bez formy. Więc kto ? Według mnie swoich sił mógłby spróbować Schlienzauer - wiem, brakuje mu formy, ale zawodnik tej klasy może się przebudzić w każdym momencie, zwłaszcza na wielkiej imprezie. No ale w jego przypadku trener ma najmniej chyba do gadania...
  Tak naprawdę trener nie ma w kim wybierać... Może Ulrich Wolgennant w nagrodę za przyzwoite starty w PK ?

 • Nowyskoczek5 profesor

  Do tej 3 według mnie dołączą :
  Aigner
  Fettner
  Schiffner

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).