Limity startowe na 4. period PŚ i PK 2018/2019

 • 2018-12-21 09:41

Konkursy FIS Cup rozgrywane w Park City zakończyły trzeci period sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w czwartym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić siedmiu zawodników w Pucharze Świata oraz pięciu w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na czwarty period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 3. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Norwegii (Robin Pedersen), Polsce (Aleksander Zniszczoł) i Niemcom (Felix Hoffmann). Tym samym trenerzy Alexander Stoeckl, Stefan Horngacher i Werner Schuster będą mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas 67. Turnieju Czterech Skoczni.

Limity na IV period Pucharu Świata 2018/2019
(Oberstdorf, Ga-Pa, Innsbruck, Bischofshofen)
KrajLimit
Niemcy 7
Norwegia 7
Polska 7
Austria 6
Japonia 6
Słowenia 6
Czechy 4
Rosja 4
Szwajcaria 4
Bułgaria 3
Finlandia 3
Kanada 3
Stany Zjednoczone 3
Włochy 3
Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu pierwszego zimowego okresu Pucharu Kontynentalnego 2018/2019, limit 6 miejsc na czwarty period uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii.

Dodatkowe miejsca na podstawie wyników trzeciego periodu cyklu FIS Cup (na który złożyły się konkursy w Notodden i Park City) wywalczyły drużyny Szwajcarii (Luca Egloff), Austrii (Stefan Rainer) i Japonii (Hiroaki Watanabe). Tym samym Austriacy będą mogli wystawić siedmiu sportowców w najbliższych konkursach 4. periodu PK 2018/2019.

Podobnie jak w ostatnim periodzie, limit Polski będzie wynosić 5 zawodników. Tylu skoczków będzie mógł powołać trener Maciej Maciusiak na nadchodzące zawody PK w Engelbergu i Klingenthal.

Limity na IV period Pucharu Kontynentalnego 2018/2019
(Engelberg, Klingenthal)
KrajLimit
Austria 7
Niemcy 6
Norwegia 6
Słowenia 6
Polska 5
Japonia 4
Szwajcaria 4
Pozostałe kraje 3

Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5325) komentarze: (16)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Z top55 WRL wypadli Poppinger i Schmid, a zastąpili ich Aalto i Lanisek. Dodatkowe miejsca dali wcześniej Aschenwald dla Austrii, Mogel dla Słowenii i Siegel dla Niemiec, a teraz Pedersen dla Norwegii, Zniszczoł dla Polski i Hoffmann dla Niemiec (pominięto Lindvika, który był 2. w klasyfikacji periodu). Dlatego kwota startowa Austriaków zmniejszyła się z 7 do 6 skoczków, kwota startowa Finów zwiększyła się z 2 do 3 skoczków, kwota startowa Norwegów zwiększyła się z 6 do 7 skoczków, kwota startowa Polaków zwiększyła się z 6 do 7 skoczków, a kwota startowa Słoweńców zmniejszyła się z 7 do 6 skoczków.
  Z top50 CRL wypadli Jelar, Kozisek, Tepes i Zupancic, a zastąpili ich Justin, Lisso i Markeng (wcześniej było 2 zawodników ex aequo na 50.). Dodatkowe miejsca dali wcześniej Nikaido dla Japonii, Schubert dla Niemiec i Hoerl dla Austrii (pominięto Raimunda i D. Maylaendera, którzy byli odpowiednio 3. i 4. w klasyfikacji periodu), a teraz Egloff dla Szwajcarii, Rainer dla Austrii i Watanabe dla Japonii. Dlatego kwota startowa Niemców zmniejszyła się z 7 do 6 skoczków, a kwota startowa Szwajcarów zwiększyła się z 3 do 4 skoczków.

 • Bernat__Sola profesor

  Z WRL wypadli Descombes Sevoie (na zawsze), Nousiainen, Rhoads (pewnie na zawsze) i Stursa, a wpisali się na nią Aigro, Freund, Maatta, Mogel i Trofimow. Mamy już więc 105 zawodników, o 1 więcej.
  Z CRL wypadli Asikainen (pewnie na zawsze), Kytosaho, Maylaender (Dominik jak coś), Ojala i Torok (na zawsze), a wpisali się na nią Bickner, Haare, Pohjola, Siergiejew i Takeuchi. Mamy więc wciąż 164 zawodników.

 • Bernat__Sola profesor
  @pam98 @pam98

  Czemu tego jeszcze nikt nie skssował? Spam ewidentny.

 • Luk profesor
  @Matthias88

  Podczas TCS 2003/2004 osiągnęliśmy szczyt beznadziei - wtedy polska reprezentacja mogła wystawić tylko maks. 3 skoczków.

 • pam98 początkujący

  Młode panienki z Twojej okolicy szukają towarzystwa.

  www.romantica.1K.pl
  .,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
  Zupełna anonimowość
  Darmowy dostęp, Setki ofert z całego kraju.

 • EmiI profesor
  @dervish @yyy

  MŚJ to klęska Słowenii. Przed MŚJ mówiło się mogą wystawić trzy drużyny i zająć trzy miejsca na podium.

 • yyy profesor
  @dervish @kibicsportu

  ooo, tak? Pokarz mi skąd masz swoja wiedzę? Bo wyniki np MŚJ tych ostatnich, pokazują że raczej jesteśmy na remis. Znalazłem pierwszy lepszy skok Pilcha. To że mamy swoje wielkie pokolenia nie znaczy ze Słoweńcy nie mogą mieć też takiego, inna sprawa że albo te ich pokolenie dopiero do chodzi do wielkich wyników w seniorach albo się porostu marnuje.

 • kibicsportu profesor
  @dervish @yyy

  Ja bym bardzie powiedział, że szkolenie jest w Polsce słabe. Porównajmy sobie juniorów słoweńskich, a polskich technika u naszych drewniana, a w Słowenii już ładnie skaczą.

 • skokowy123 profesor
  @dervish @yyy

  Ostarnim zdaniem mnie poruszyłeś. Przemyślałem to. Teraz cieszmy się tym co jest i mamy teraz.
  Niewiadomo jak to może być później.

 • yyy profesor
  @dervish @dervish

  Jak oderwać dzieci od komputerów, jednocześnie jak zachęcić do uprawiania tak niebezpiecznego sportu, w dobie zwolnień z WFu ( bo mi się dziecko spoci)? Dodajmy jeszcze kompletny brak zim w Polsce. Jakie widzisz szanse na przetrwanie tego sportu w Polsce? Bo ja żadnych. mamy porostu doczynienia z złotym pokoleniem, począwszy do Małysza kończąc prawdopodobnie na najmłodszym Wolnym. Ile z tych czasów wydrzemy tyle będzie nasze.

 • yyy profesor
  @Matthias88 @matthias88

  Panie, my tak juz z 10 lat mamy, a ty się teraz obudziłeś?

 • Oreo profesor

  To by wyjaśniało po co Egloff i Watanabe pojechali do Park City. Wydawało mi się to bardzo dziwne, ale jednak ma sens. W PK u siebie Szwajcarzy wystawią większą grupę? :P

 • dervish profesor
  5 na PK

  Pokazuje jak kiepska jest kondycja polskich skoków. Super kadra A i zaplecze w rozsypce.

 • DanielBlanco bywalec

  Zasady przyznawania dodatkowych miejsc z zawodów niższej ligi róznią sie w PŚ i PK.
  Japonia i Szwajcaria otrzymają po 1 dodatkowym miejscu i mogą wystawić po 4 zawodników w PK. Już we wlasnie zakończonym periodzie Japończycy skorzystali z tej opcji. Miejsce z PF zdobyl Nikaido. W przeszłosci skorzystali w ten sposób np. Koreańczycy.

 • Matthias88 doświadczony
  Hehe

  A kiedyś za epoki Tajnera było max 4 osoby. Pamiętam jak zazdrościłem innym krajom, że mogą wystawić aż 7. A teraz, proszę!

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  Kadra B zaczyna powoli doganiać kadrę A

  Ale między kadrami C, a B jest przepaść.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).