Skład Polski na PK w Engelbergu i Klingenthal

 • 2018-12-21 10:09

Oprócz kadry Polski na 67. Turniej Czterech Skoczni, ogłoszony został również skład Biało-Czerwonych na najbliższe zawody Pucharu Kontynentalnego. Trener Maciej Maciusiak zabierze do Engelbergu i Klingenthal pięciu skoczków.

W poprzednich konkursach najlepiej spisującym się Polakiem w Pucharze Kontynentalnym był Aleksander Zniszczoł. Zawodnik WSS Wisła zajął drugie miejsce w klasyfikacji periodu i tym samym wywalczył dodatkowe miejsce dla naszej reprezentacji w Pucharze Świata. Tym samym wystąpi w 67. Turnieju Czterech Skoczni.

W cieniu niemiecko-austriackiej imprezy rozegrane zostaną konkursy Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (27-28 grudnia 2018) i Klingenthal (5-6 stycznia 2019). Trener Maciej Maciusiak postanowił, iż do Szwajcarii i Niemiec pojadą Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek.

Dla Przemysława Kantyki będą to pierwsze zawody Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2018/2019. Tej zimy wystąpił w konkursach FIS Cup w Notodden, w których zajął czternaste i siódme miejsce.

Skład Polski na PK w Engelbergu (HS140) i Klingenthal (HS140):

- Paweł Wąsek (11. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2018/2019);

- Andrzej Stękała (21. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2018/2019);

- Klemens Murańka (30. miejsce w klasyfikacji generalnej PK 2018/2019);

- Przemysław Kantyka;

- Tomasz Pilch.

PROGRAM ZAWODÓW:

ENGELBERG

Czwartek, 27.12.2018
10:30 - Odprawa techniczna
14:30 - Oficjalny trening
15:30 - Seria próbna
17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Piątek, 28.12.2018
12:00 - Seria próbna
13:00 - Pierwsza seria konkursowa

KLINGENTHAL

Piątek, 04.01.2019
19:00 - Odprawa techniczna

Sobota, 05.01.2019
15:00 - Oficjalny trening
17:00 - Pierwsza seria konkursowa

Niedziela, 06.01.2019
15:30 - Seria próbna
16:30 - Pierwsza seria konkursowa


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (7125) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • JulekZulek początkujący

  Można będzie obejrzeć gdzieś te konkursy?

 • Bernat__Sola profesor
  @pam98 @pam98

  Redakcjo, proszę zbanować tego bota za spam.

 • Bernat__Sola profesor
  @Xander1 @mc150193

  Czy ja wiem. Wąsek też ma potencjał.

 • Bernat__Sola profesor
  @jmc @jmc

  W CRL liczy się 50 zawodników, a tam mamy tylko piątkę, w związku z tym mamy też limit pięciu.

 • pam98 początkujący

  Młode panienki z Twojej okolicy szukają towarzystwa.

  www.romantica.1K.pl
  .,.,.,.,.,.,.,.,.,.,.
  Zupełna anonimowość
  Darmowy dostęp, Setki ofert z całego kraju.

 • Nowyskoczek5 profesor

  Oby teraz ktos z naszych zastąpił Olka i skakał na TOP10 PK.

 • mc150193 weteran
  @Xander1 @jmc

  Pewnie i to zarówno u Klemensa jak i u Olka, który jedzie na TCS widać gołym okiem. Oni na pewno poprawili skakanie a przecież to oni są naszą nadzieją po zakończeniu kariery przez Stocha i Hulę. Żyła powiedział, że będzie dalej skakał - nawet do 40-tki, a Kubacki i Kot to wiadomo. Ale myślę, że na te MŚ Klemens jeszcze nie pojedzie ale do Planicy na MŚwL w 2020 roku ma duże szanse pojechać jak będzie notował taki progres jak w tym sezonie. Ba pamiętajmy jeszcze o Wolnym - to jest rocznik 1995 i członek złotej drużyny MŚJ sprzed 4 lat. No ale jeżeli Klemens zrobi taki progres, że Maciek i Stefan będą gorzej od niego skakać, to może znajdzie się w składzie na te MŚ. A pamiętajmy że on ma na koncie medal z MŚ w drużynie. No i też pamiętajmy że Polska broni tytułu MŚ więc kwestia jest taka, by nasi zawodnicy byli w optymalnej formie na MŚ. Pierwszą odpowiedzią będzie start na Wielkiej Krokwi gdzie oprócz szóstki/siódemki etatowych zawodników jeszcze raz wystawimy (oby pełną) grupę krajową (bo raz już wykorzystaliśmy ten przywilej).

 • jmc doświadczony
  @Xander1 @mc150193

  Jednak trzeba go pochwalić, że nadal walczy. Ma jeszcze szansę wrócić na MŚ. Nawet nie wiem czy nie w tym sezonie. Maciej Kot i Stefan Hula nie za bardzo błyszczą formą jak tylko ktoś z PK zacznie lepiej od nich skakać to dostanie powołanie do PŚ. Kluczem jest dobre skakanie.

 • mc150193 weteran
  @Xander1 @Elvis

  Kwestii życia prywatnego kogokolwiek nie chcę poruszać. Wolę poruszyć kwestie zdrowotne i osobowościowe z mojego punktu widzenia. A w przypadku Klemensa to pierwsze i trzecie zrobiło swoje. Bo psychika mu zjechała po braku powołania na Olimpiadę w Soczi. A wzrok to wiadomo.

 • gosposia weteran
  nieobecni na MP

  Tak by można było zatytułować tego posta.
  I tytuł byłby chyba bardziej chwytliwy.

 • Elvis początkujący
  @Xander1 @mc150193

  Ze wzrokiem, ojcem i psychiką.

 • pawelf1 profesor
  @jmc @jmc

  """"Podobnie jak w ostatnim periodzie, limit Polski będzie wynosić 5 zawodników. Tylu skoczków będzie mógł powołać trener Maciej Maciusiak na nadchodzące zawody PK w Engelbergu i Klingenthal""""""

 • pawelf1 profesor
  @jmc @jmc

  W rankingu CRL liczy się tylko 50.........

 • mc150193 weteran
  @Xander1 @Xander1

  Największym jest Murańka. To był niegdyś wielki talent, niestety kłopoty ze wzrokiem spowodowały, że jest tam gdzie jest.

 • jmc doświadczony
  Dlaczego 5 a nie 6-czy?

  Dlaczego pięciu a nie sześciu? Z rankingu CRL wynika że sześciu skoczków jest wśród 55. Czy dlatego że nie ma szóstego na odpowiednim poziomie czy inne są zasady przyznawania limitów niż opisałem powyżej.

 • jma profesor
  @slawek49 @slawek49

  Jak co roku.

 • slawek49 bywalec
  PK w Engelbergu a mistrzostwa Polski w Zakopanem

  Z tej informacji wynika, że tych pięciu skoczków zabraknie raczej w mistrzostwach Polski w Zakopanem 26 grudnia - obsada tych mistrzostw będzie więc jeszcze bardziej skromna, ciekawe czy uzbiera się chociaż 30 skoczków.

 • Xander1 profesor

  Skład był oczywisty. Jestem ciekaw jak Przemek wygląda na tle Tomka.
  Oby teraz ktoś przejął pałeczkę po Olku i wskakiwał do czołówki zawodów. Chyba największymi kandydatami są Wąsek i Murańka.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).