Ema Klinec zakończyła sezon

 • 2018-12-25 14:34

Potwierdziły się doniesienia słoweńskich mediów, które w niedzielę informowały o podejrzeniu zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie przez najlepszą słoweńską skoczkinię - Emę Klinec. 20-latka, która urazu nabawiła się przy okazji przedświątecznych mistrzostw kraju, potwierdziła te wieści za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Ema KlinecEma Klinec

Skoczkini z klubu SSK Alpina Žiri ze spokojem przyjęła taki stan rzeczy. - Rezonans magnetyczny wykazał, iż zerwałam więzadła krzyżowe i uszkodziłam chrząstkę w lewym kolanie. Po nowym roku będę miała operację kontuzjowanej nogi, a następnie czeka mnie od 6 do 8 miesięcy rehabilitacji.

- Moje krótkoterminowe cele uległy zmianie, ale te długoterminowo pozostają takie same - dodaje olimpijka z Pjongczangu.

Druga zawodniczka Letniego Grand Prix Pań 2018 kontuzji doznała podczas niedzielnego konkursu o tytuł mistrzyni Słowenii na dużej skoczni w Planicy. Klinec, która pewnie prowadziła na półmetku zmagań, w finale upadła przy lądowaniu na 131. metrze. Zeskok Bloudkovej Velikanki opuszczała na noszach w asyście medyków, a ostatecznie zdobyła srebrny medal. Wygrała Ursa Bogataj. Pełne wyniki znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

W tegorocznej edycji PŚ Pań Słowenka dwukrotnie stawała na podium. Raz na dużej skoczni w Lillehammer i raz na przebudowanym obiekcie we francuskiej miejscowości Premanon. W pięciu występach zgromadziła 214 punktów, co daje jej szóstą lokatę w klasyfikacji generalnej.

Dodajmy, że dla Klinec nie jest to pierwszy tego typu uraz. W 2014 roku również zerwała więzadła krzyżowe w kolanie, jednak wówczas chodziło o prawą nogę. Tamta sytuacja wykluczyła jej możliwość startu w Soczi.

Kilka dni temu podobny los spotkał inną sportsmenkę urodzoną w 1998 roku. Mowa o Gianinie Ernst, o której pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.


Dominik Formela, źródło: facebook.com/KlinecEma
oglądalność: (2496) komentarze: (4)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor

  Czarna seria kobiecych skoków. Najpierw Ernst, teraz Klinec. I jeszcze, oczywiście o wiele poważniejsza, sytuacja Thei Sofie Kleven :(. Emie życzę powrotu do zdrowia i dalekich lotów w sezonie 2019/20.

 • jmc doświadczony

  Szkoda zawodniczki. Zmiana planów zawsze boli, bardziej niż uraz kolana. Jednak trzeba zaznaczyć, że skoki są o wiele bezpieczniejsze w dzisiejszych czasach niż dawniej. Różne nowe przepisy ostatnio wprowadzane i np. pomiar wiatru zapewne mocno się do tego stanu rzeczy przyczyniły. No i zapewne coraz lepszy sprzęt nie pozwalający odpinaniu się nart w trakcie lotu czy przy lądowaniu. Widać, że rozwój techniczny sprzyja bezpieczeństwu i pozwala na bardziej widowiskowe zawody.

 • gosposia weteran
  drugi Gangnes

  Talent ma ogromny. Może największy w historii kobiecych skoków słoweńskich.
  Pecha ma, niestety, jeszcze większego.

 • mc150193 weteran

  To jest najgorsza kontuzja jaka może spotkać zarówno skoczka narciarskiego jak i również alpejczyka - chodzi mi o dyscypliny które są pod egidą FIS. Bo w kombinacji norweskiej to chodzi głównie o skoki, więc mniej więcej na to samo wychodzi. Natomiast życzę Emmie powrotu do zdrowia i przy okazji do czołówki :)

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).