Mistrzostwa Polski bez pięciu kadrowiczów

 • 2018-12-25 15:17

Już w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, 26 grudnia, na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędzie się Konkurs Świąteczny o tytuł zimowego mistrza Polski w skokach narciarskich. Niestety, kibice nie będą mieli okazji przyjrzeć się dyspozycji wszystkich kadrowiczów, bowiem część z nich będzie już w drodze na Puchar Kontynentalny w Engelbergu.

Klemens MurańkaKlemens Murańka

Mowa o piątce prowadzonej na co dzień przez trenera Macieja Maciusiaka. Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała i Paweł Wąsek już w środę rozpoczną podróż do kantonu Obwalden w Szwajcarii, gdzie w dniach 27-28 grudnia powalczą o punkty do drugoligowej klasyfikacji generalnej.

Ta sytuacja oznacza, iż na starcie krajowych zawodów zobaczymy siódemkę, która 29 grudnia rozpocznie rywalizację w 67. Turnieju Czterech Skoczni, juniorów, a także zawodników trenujących poza kadrami Polskiego Związku Narciarskiego.

Kolejną złą informacją są niekorzystne prognozy pogody. W środę u podnóży polskich Tatr średnia siła wiatru ma wahać się od 4 do 5 m/s. Termometry będą wskazywać kilka stopni poniżej zera.

Początek tegorocznych Mistrzostw Polski w środę o 14:45. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. Tytułu będzie bronić Stefan Hula. W 2017 roku srebro zdobył Piotr Żyła, a brąz Kamil Stoch. W ostatnich dniach Biało-Czerwoni trenowali w Zakopanem, o czym pisaliśmy >>>TUTAJ<<<.

Program Mistrzostw Polski Seniorów - Konkurs Świąteczny:

11:00 - trening wolny (jedna seria)

12:15 - weryfikacja zgłoszeń

12:30 - odprawa techniczna kierowników drużyn (pawilon przy skoczni)

13:45 - seria próbna

14:45 - pierwsza seria konkursowa


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (25976) komentarze: (88)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @kolos

  +jest jeszcze kontuzjowany Pękala, no to 42.

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @kolos

  41. Lasota to Czech.

 • Bernat__Sola profesor
  @kibicsportu @kolos

  2 Ukraińców było i 3 Czechów (no dobra, z Lasotą to różnie jest).

 • Bernat__Sola profesor
  @Stoszek @Stoszek

  Trening to raczej im. Dawida Kubackiego :D

 • Bernat__Sola profesor
  @gosposia @kolos

  Zmieniliby to, że juniorzy nie zajęliby niezasłużenie miejsc w top10 MP.

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @Adrian36

  Oj, Adrian, Adrian, przeczytaj ty lepiej artykuł.

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @TuPoprawnyOptymista

  Powiedział informatyk, który sam tego typu rzeczy opowiada.

 • Bernat__Sola profesor
  @Major_Kuprich @bxi

  Nie będzie drugiego przypadku. Spadniemy na poziom Szwedów bardzo szybko, a Apollo straci cały szacunek, jaki ma w TVP.

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @kolos

  Życiowa szansa dla wszystkich z miejsc poniżej 7. :P

 • Bernat__Sola profesor
  @Major_Kuprich @Major_Kuprich

  4 brązy na MŚ - 2x drużyna, 1x Małysz, 1x Żyła. A zwycięstw 76 - licząc drużynówki oczywiście.

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @Adrian36

  Tak, tak, Leja dobrze skakał. Słynny rekord ze Szczyrku i 6. w PK w Wiśle - i to by było na tyle. Ten 1 skok dał mu reputację wyższą od Małysza na wszelakich portalach o skokach. Byli tacy, co mieli więcej dobrych wyników, a mówi się o nich 10 razy mniej niż o Lei.

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @Adrian36

  Polski Leyhe został wypromowany przez polskich kibiców skoków na nie wiadomo kogo. Tonio Tajner osiągnął więcej, ale to na niego spada krytyka, a Leyhe z Zakopanego jest zbawcą polskich skoków (a teraz już kombinacji).

 • Bernat__Sola profesor
  @Petter @Petter

  Zimowy komentator wprowadza w błąd. Mateusz nie startował w MP od 11 lat.

 • Bernat__Sola profesor
  @sato33 @zimowy_komentator

  Łukasz, nie Mateusz. Mateusz ostatni raz na MP był w 2007.

 • MS_ad bywalec
  @bxi @bxi

  pokarzą -piszemy przez " ż" a poza tym ze Stochem dzis i na T4S nikt nie ma szans. Jak wspomniałem: "Poloneza czas zacząć" a najlepiej tego chodzonego potrafi Stoch.
  PS.
  Na stałe chyba zagnieździła się głupota w móżdżku u tego @ Majora_Kupricha

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec
  @Kolos @kolos

  37 a nie 38.

 • Ravv weteran
  @Kolos @Ravv

  Znaczy nie uważam, że ze szkoleniem w Polsce jest dobrze, wręcz przeciwnie. Tylko mnie śmieszą te wszystkie narzekania na frekwencję.

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec
  @dar06 @dar06

  Czym lub kim jest ten tajemniczy "tyś"?

  Nie no, państwo może ma ci zasponsorować sportowe zachcianki rodzica dla dziecka? Ty jeszcze w epoce komuny i socjalizmu funkcjonujesz, czy po prostu jesteś całkowicie oderwany od świata? Nie masz też zielonego pojęcia o kosztach wynajęcia skoczni, (robią to kluby), dostępnosci sprzętu itd. Za darmo człowieku to dzisiaj nawet po pysku ciężko dostać i widzę, że świat cię "trochę" przerasta.

 • dar06 doświadczony

  Leja i Stursa mogą pomieszać krzyki a reszta skoki dla przyjemności

 • Ravv weteran
  @Kolos @kolos

  Tacy znakomici we frekwencji Słoweńcy mieli na mistrzostwach bodajże 49... :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).