LGP 2020 z konkursem na obiekcie mamucim?

 • 2018-12-25 19:22

Wielce prawdopodobne, iż historia związana z renowacją areny znajdującej się w amerykańskim Ironwood znajdzie niedługo szczęśliwe zakończenie. Włodarze szóstej pod względem wielkości skoczni na świecie są już o krok od przystąpienia do jej przebudowy. Ich plany są bardzo ambitne – możliwe, że najlepsi skoczkowie świata pojawią się na Copper Peak już za niecałe dwa lata.

IronwoodIronwood
Skocznia w Iron MountainSkocznia w Iron Mountain

Władze stanu Michigan rozpatrzyły pozytywnie wniosek o dofinansowanie dla Copper Peak oraz nieopodal położonego kompleksu Pine Mountain Jump. Łączna kwota wsparcia finansowego to 10 milionów dolarów. Koordynator ds. funduszy projektu Copper Peak, Bob Jacquart, nie ukrywa zadowolenia z tej decyzji. – To wsparcie da nam ogromny impuls do działania. Do realizacji całego projektu niezbędne jest około 15-18 milionów dolarów. Naszym celem jest zorganizowanie Letniego Grand Prix w 2020 roku – zapowiedział szumnie Amerykanin. Plany sprzed kilku lat zakładały, iż letni cykl powróci do Stanów Zjednoczonych już w 2017 roku, o czym przypominaliśmy >>TUTAJ<<.

W styczniu 2017 roku próba uzyskania dofinansowania nie powiodła się. Uchwalona została jednak wówczas ustawa senatu, dzięki której powstała komisja nadzorująca finansowanie inwestycji związanych ze sportem i rekreacją. Właśnie ona odpowiedzialna jest za podział funduszy pomiędzy projekty w Iron Mountain i Ironwood. Modernizacja kompleksu Pine Mountain ma pochłonąć około 2 miliony dolarów, dlatego większość rządowych środków zostanie przeznaczona na przebudowę Copper Peak. Niezbędne jest jednak pozyskanie dodatkowych funduszy.

– Aby wygenerować odpowiedni budżet, konieczne są rozmowy ze sponsorami odnośnie sprzedaży praw do nazwy obiektu oraz innych możliwych dróg wsparcia. Pomaga nam w tym firma, która pracowała nad wydarzeniami takimi, jak chociażby Super Bowl. Nie wykluczamy pozyskiwania środków finansowych dzięki sprzedaży niewielkich pakietów. Drobni sponsorzy będą mogli nas wesprzeć, fundując jedną z 20 000 mat igelitowych, które zostaną wyłożone na powierzchni zeskoku – wyjaśnił Jacquart.


Piotr Bąk, źródło: berkutschi.com/yourdailyglobe.com
oglądalność: (9438) komentarze: (41)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @Domin10

  Masz rację co do skoczni, ale system jest OK, raz już próbowali na którymś LGP go zmieniać i od tego czasu zaprzestali.

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @feniks212

  Na IO to przesada - przecież jest tylko 6 mamutów na świecie (nawet licząc Ironwood).

 • Bernat__Sola profesor
  @zimowy_komentator @zimowy_komentator

  Daniela Iraschko na mamucie sobie poradziła. Dla mnie nie ma problemu z kobietami na nich.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Hagen @Zguba

  To był cytat i aluzja do pewnych osób na forum "o nie spójnym mózgu" którzy komentują w ten sposób.
  Wiem iż nie było to mądre, no, ale czasami człowiek nie wytrzymuje czytając co raz to lepsze głupoty.

 • alm bywalec
  @Nobody @Nobody

  Dobry pomysł ! Mam nawet listę skoczni gdzie miałoby to być:
  -Dragon Hill w Yabuli k 125 Chiny
  -Okurayama w Sapporo k 120 /skocznia olimpijska w Hakubie k 120 Japonia
  -Whistler Olympic park ski jump w Whistler k 125 Kanada
  -Gornyj Gigant w Ałmatach k 125 Kazachstan
  -Alpensia jumping park w Pjongczangu k 125 Korea Południowa
  -Russkije Gorki w Krasnaja Polana k 125 Rosja
  -Copper Peak w Ironwood k 145 USA JEŚLI ją odbudują
  -Utah Olympic park jumps w Salt Lake City k 120 USA

 • Lestek profesor

  "Plany sprzed kilku lat zakładały, iż letni cykl powróci do Stanów Zjednoczonych już w 2017"

  Żeby letni cykl powrócił, musiałby najpierw kiedykolwiek tam zagościć...

 • Oreo profesor

  Dragons. They're coming

 • pi0ter bywalec

  Tak a propos ewentualnych nowinek:

  W TdS jest taka zasada że w pojedynczych konkursach zawodnicy dostają punkty mniej więcej o połowię mniejsze (50,46,43,....,1), zaś na zakończenie dodawane są punkty mnożone razy 4 (400,320,240,...,4) według końcowej klasyfikacji imprezy. Dzięki temu po jego zakończeniu w "generalce" jest trochę roszad, widowisko jest ciekawsze a koniec końców i tak walka toczy się o identyczną ilość "oczek". Może by tak spróbować zrobić tak w TCS/RA?

 • Zguba początkujący
  @Hagen @zxcvbnm_9999

  Nawet jesli to ironia, to chcec wywolania tym oburzenia tez gornolotna nie jest, a jesli ironia to nie jest, to juz w ogole, nie mam pytan, slodkiego milego zycia życzę, a gdyby nie zakaz uzywania brzydkich słów, to teraz nastapila by soczysta tyrrado po takich "interesujacych" ludziach jak Ty

 • Zguba początkujący
  @Hagen @zxcvbnm_9999

  No nie. ...urwa nie. Patrzysz czasem w lustro i widzisz szmate? Sie nie zdziwie, powiesz ze nie...

 • Jannush profesor
  @Hagen @zxcvbnm_9999

  Wykazał się mądrością, bo w końcu zniszczyłby sobie kolana do cna i zostałby kaleką. Miałeś kiedyś więzadła? Już jednokrotne zerwanie to poważna kontuzja, a co dopiero cztery razy.

 • ZXCVBNM_9999 profesor
  @Hagen @Hagen

  E tam... Wykazał się brakiem woli walki.

 • jmc doświadczony
  Skoki na mamutach

  Skoki na mamutach to chyba najbardziej widowiskowa dyscyplina i pokazuje, że człowiek też potrafi latać tylko, że bardzo trudno się tego nauczyć :)

 • Hagen bywalec

  Oficjalne info:

  https://www.skiforbundet.no/hopp/nyhetsarkiv/2018/12/hopp-gangnes-legger-opp/

 • KazakhstanPower bywalec
  @zimowy_komentator @shimustgo

  myślałem o tym żeby odliczać kilka najsłabszych not każdego zawodnika, na razie policzylem na szybko, żeby zobaczyć jak to wygląda

 • Hagen bywalec
  6u

  Info sprzed chwili. Gangnes zakończył karierę ze względu na cały czas powtarzające się kontuzje.

 • Kolos profesor
  @zimowy_komentator @kolos

  Zresztą ten żółty kolor, żółtej koszulki lidera PŚ coraz trudniej dostrzec z pod tych wszystkich reklam umieszczonych na plastronie....

 • Kolos profesor
  @Kolos @feniks212

  Jak warunki wietrznie nie przeszkadzają i konkurs się nie przeciąga to nie ma większe różnicy czy skacze 50 czy 70 skoczków w konkursie (czy raczej częściej nie więcej niż 65). A jak wieje to nawet 20 skoków przeprowadzić trudno i się ciągnie.

 • anonim
  @zimowy_komentator @antytalent

  Ale lepiej byłoby odliczyć, np. jak ktoś lądował hen za HS-em bądź upadł. Ryoyu miał dwa skoki (ostatnie w Ruce i Engelbergu) które nie były za bardzo do wylądowania telemarkiem, no i podpórkę/upadek z Wisły. Stracił na tym jak nic półtora punktu, jeśli nie dwa od średniej.

 • Kolos profesor
  @zimowy_komentator @feniks212

  Przecież są prowadzone oficjalne klasyfikację TCS i RAW Air, w zeszłym sezonie także klasyfikację Wilingen five i Planica seven, wszystko to prezentowano na ekranie.

  Koszulek dla liderów tych klasyfikacji nie ma sensu wprowadzać bo i tak prawie nikt ich by nie zauważał. Żółtej koszulki lidera PŚ też się w sumie nie zauważa.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).