MP w Zakopanem: Kamil Stoch najlepszy w serii próbnej z wynikiem 143 m!

 • 2018-12-26 15:14

W zakończonej przed chwilą serii próbnej do dzisiejszych Mistrzostw Polski w Zakopanem (Konkurs Świąteczny) najdalej poszybował Kamil Stoch, który uzyskał aż 143 m. Drugi wynik odnotował Aleksander Zniszczoł, który lądował na 141 m. Trzeci był Dawid Kubacki z rezultatem 135,5 m.

Dobre skoki oddali także Maciej Kot (130,5 m) oraz obrońca tytułu Mistrza Polski - Stefan Hula (125 m).

Słabiej wypadł najlepszy Polak w tegorocznej edycji Pucharu Świata - Piotr Żyła - który lądował na 119,5 m.

O godzinie 14:45 rozpocznie się pierwsza seria konkursowa. Transmisję z zawodów przeprowadzą stacje TVP1 i TVP Sport (14:30).

Program zawodów:
GodzinaWydarzenieTransmisja
Środa, 26.12.2018
13:45 Seria próbna
14:45 Konkurs TVP1, TVP Sport

Korespondencja z Zakopanego, Ula Loch


Tadeusz Mieczyński, źródło: Informacja własna
oglądalność: (55883) komentarze: (158)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • jmc doświadczony

  Widać, że Kamil wraca do swojej idealnej formy. Brawo Zniszczoł.

 • Kaidou100bestii początkujący
  Leci bokiem a to nie drift. Kubacki od$@#bał

  Maciej El Testosteron Kot raczej w tym sezonie wiele nie ugra, skoro nawet w MP nie potrafi złapać się na pudło.

  Kubacki pokazał klasę :D

 • stivus profesor
  @yyy @TuPoprawnyOptymista

  Nie trzeba być psychologiem. Takie sytuacje zna się z życia.

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec
  @yyy @yyy

  A więc sę tu też psychologowie...

 • yyy profesor

  I tak przesadzili z tą 16 belką. Przypominam że skakał 2,3 skoczek generalki w PŚ do tego 5 skoczek ostatniego konkursu PS. Belka powinna być 13/14

 • zimowy_komentator profesor
  @yyy @yyy

  To jego pierwsze święta po rozstaniu z żoną. To czas rodzinny i rzeczywiście mógł wpaść w jakąś depresję. Ale ja myślę, że celowo odpuszcza MP, bo to dla niego żaden cel.

 • Tomeson profesor
  @alo @Alo

  Jak można po jednym skoku tak sądzić?! To tylko MP. Nie ma żadnej spiny. Może popełnił błąd w tym skoku, nie mniej wyciąganie pochopnych wniosków po tym skoku to błąd. Zaskoczyła mnie wysoka forma Kamila i to na luzie. Dobrze spisał się też Dawid. Na plus skok Jarosława Krzaka, jeśli powtórzy taki skok w drugiej serii, to warto zastanowić się nad zabieraniem tego skoczka na Fis Cup (w końcu następny w styczniu w Zakopanem).

 • RyoyuKobayashiFAN doświadczony
  podzielam zdanie że Piotrek sobie ulzyl

  I stąd zniżka lotow

 • yyy profesor

  Ktoś wie czy Żyła po rozstaniu z żoną mieszka teraz sam? Na dłuższa mete może to mieszkanie samemu pomogło, ale teraz podczas świta mógł wpaść w doła i mocno iść w tango.

 • Stoszek profesor

  Przecież były święta, Żyła na pewno widział się z żoną, na pewno rozmawiali tez. Przecież to już na zawsze będzie rodzina.

 • SebaSzczesny profesor

  Żyła za dużo najadł się w święta hehe. Jesli forme stracił to szkoda ale oby to samo spotkało Kobayashiego haha

  Stoch jest w formie i nie patrze wcale na odległość. Patrze tylko na to jak wychodzi z progu i jaką ma wysokość. Leci bardzo wysoko jak wtedy gdy ma najwyższą formę. Już zacieram rączki z myślą o TCS.

  A pamiętajmy że rok temu na turniej jechal wcale nie w jakiejs wielkiej formie. Na mistrzostwach rok temu był bardzo nie równy a teraz jest świetnie ale nie chce zapeszyć

 • Bernat__Sola profesor

  Może Żyła został 2 razy zjedzony. Ale jeśli nie, to pada wasza teoria, że jeśli Kobayashi ma dobry początek, to na pewno oklapnie, a jeśli Polak inny niż Stoch (Żyła) to już na pewno nie.

 • FeRu89 bywalec
  Kamil świetnie, Kubacki bardzo dobrze, Piotrek coś się zje...psuło

  Kamil wygląda na to że faktycznie złapał jak rok temu pierwszy szczyt formy, Dawid mimo że go po wyjściu zniosło mocno na prawo również bardzo dobrze, Kuba,Stfan i Maciek bardzo podobny poziom,Olek troszke słabiej niż się spodziewałem,ale Piotrek chyba ma jakiś dół formy, zresztą widać było po reakcji trenera,ze było w tym skoku coś mocno nie tak, ale taki jest właśnie Piotr Żyła, w ciągu kilku dni może z bardzo przeciętnego zawodnika złapać mistrzowską formę i odwrotnie. Nieprzewidywalny jest Piter, mam nadzieję,że uda się jeszcze przed TCS naprawić Piotrka.

 • sieko bywalec
  @Shoutaro @Shoutaro

  Pewnie belka byla stopniowo obniżana, tylko organizatorzy o niczym nie informowali, czolowka skakała chyba z 16tej belki, czyli to już taki poziom belki na Puchar Świata przy tych warunkach, a Ci z początku pewnie kilka belek wyżej mieli :)

 • Bernat__Sola profesor
  @Kolos @kolos

  "O mało nie przegrał" Przecież miał 11,9 pkt przewagi.

 • jma profesor
  @Elvis @Elvis

  Mi brakuje jeszcze:
  - Żyła się skończył
  - Stosel za Żyłę do Pucharu Świata
  - Żyła do kontynentala

  xD

 • Labrador_Retriever weteran
  @Shoutaro @Shoutaro

  Potężne obniżenie belki zapewne.

 • Kolos profesor
  @yyy @yyy

  Raczej podjadł za dużo w święta.....

 • Bernat__Sola profesor
  @Elvis @Elvis

  Poprawka: po DWÓCH tak samo słabych skokach Żyły.

 • Ravv weteran
  @Shoutaro @Shoutaro

  Punkty za obniżoną belkę.

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).