PK w Engelbergu: Triumf Aschenwalda, słaby występ Polaków

 • 2018-12-28 14:42

Philipp Aschenwald został zwycięzcą piątkowego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (HS140). Reprezentant Austrii wygrał dzięki próbom na odległość 127 m i 135 m. Drugie miejsce zajął Anze Lanisek, a trzeci był Markus Schiffner. Do finału awansowało tylko dwóch Polaków. Klemens Murańka i Andrzej Stękała sklasyfikowani zostali pod koniec trzeciej dziesiątki.

Philipp Aschenwald prowadził już po pierwszej serii, w której uzyskał rezultat 127 metrów. W finale Austriak poszybował osiem metrów dalej i triumfował z przewagą 10,5 punktu nad Słoweńcem Anze Laniskiem (123,5 m i 131,5 m). Na najniższym stopniu podium stanął czwartkowy zwycięzca zawodów w Engelbergu, Markus Schiffner (132 m i 130 m). Czwarte miejsce zajęli ex aequo Japończyk Shohei Tochimoto (124 m i 131,5 m) oraz Fin Andreas Alamommo (127,5 m i 129 m).

W czołowej dziesiątce konkursu znalazło się również miejsce dla Roka Justina (127,5 m i 130 m), Manuela Fettnera (125,5 m i 131 m), Zaka Mogela (125 m i 133,5 m), Andreasa Schulera (123 m i 130 m) oraz Yukena Iwasy (123,5 m i 131,5 m).

Do finałowej serii awansowało tylko dwóch reprezentantów Polski. Klemens Murańka po skokach na odległość 118 m i 126 m zajął dwudziestą siódmą lokatę. Dwa "oczka" niżej uplasował się Andrzej Stękała (119 m i 114 m).

Na trzydziestej drugiej lokacie udział w zawodach zakończył Przemysław Kantyka (118 m). Trzydziesty piąty był Paweł Wąsek (118 m), a czterdziesty - Tomasz Pilch (113,5 m).

W pierwszej rundzie konkursowej upadek po locie na 140 metr zaliczył Dmitrij Wasiljew. Reprezentant Rosji został sklasyfikowany na 46. pozycji.

Konkurs rozegrano z 20. i 18. belki startowej.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi Norweg Robin Pedersen (275 pkt.) przed swoim rodakiem, Mariusem Lindvikiem (245 pkt.) oraz Markusem Schiffnerem (242 pkt.). Piąte miejsce zajmuje Aleksander Zniszczoł (199 pkt.).

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego odbędą się w następny weekend, 5-6 stycznia 2019 roku w Klingenthal (HS140).

WYNIKI I KLASYFIKACJE:
Zobacz wyniki I serii konkursu >>>
Zobacz końcowe wyniki konkursu >>>
Zobacz protokół FIS z wynikami konkursu >>>
Zobacz aktualną klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego >>>
Zobacz aktualny ranking CRL >>>
Zobacz aktualną klasyfikację 4. periodu Pucharu Kontynentalnego >>>


Adam Bucholz, źródło: Informacja własna
oglądalność: (16480) komentarze: (154)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @Raptor202

  Tzn. moim zdaniem Małysz przesadził z tym, że Kastelik celowo się dyskwalifikował i upadał, ale robienie z niego nie wiadomo jakiej straty to jak najbardziej śmiech na sali.

 • Bernat__Sola profesor
  @ZKuba36 @ZKuba36

  Maciusiak może się po prostu wypalił jak Mateja kiedyś. A jak niby Małysz wtrąca się do treningów, to nie wiem.

 • Bernat__Sola profesor
  @dar06 @mario0993

  Skakali bez Johanssona, bo Johansson słabo skoczył w kwalifikacjach.

 • Bernat__Sola profesor
  @Oreo @Oreo

  Ty, rzeczywiście :D

 • Bernat__Sola profesor
  @semion @stivus

  Za kadrę B nie odpowiada PZN. Odpowiada za nią Maciusiak.

 • Bernat__Sola profesor
  @semion @RyoyuKobayashiFAN

  Jak? W prosty sposób, skacząc na poziomie top10 PK.

 • Bernat__Sola profesor
  @semion @RyoyuKobayashiFAN

  Murańka i Zniszczoł skończą karierę w ciągu 3 lat jak tak dalej pójdzie. Gruszka i Juroszek pójdą zwykłą drogą "polskich talentów".

 • Bernat__Sola profesor
  @dar06 @dar06

  A na kogo miał zmieniać z tak beznadziejnie skaczącym zapleczem? Powoli przestaje mi się chcieć rozmawiać z trollami takimi jak Ty.

 • Bernat__Sola profesor
  @semion @semion

  Najstarsi są Koreańczycy ;) A Japończycy dzięki Kasaiemu też nas wyprzedzają.

 • Bernat__Sola profesor
  @anonim @shimustgo

  Alamommo i Kozisek limitu i tak nie powiększą dzięki nowym przepisom FIS (nie można powiększyć limitu, jeśli nie ma się 4 skoczków w top55 WRL).

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw @POLSKISPORT

  "dwóch startach" W tych startach zajął 32. i 36. miejsce. Za niego wszedł będący w niezłej formie Murańka. Wysłanie na Uniwersjadę było błędem, ale czy odstawienie go od PŚ też?

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw @POLSKISPORT

  Na siłę szukanie jakichś "znajomości" tylko po to, by skrytykować PZN. Jak chcesz, to możemy wysłać Jojkę czy innego Niżnika, żeby powalczył z Ukraińcami o ostatnie miejsce. Ale oni przynajmniej nie mają znajomości. Taki sam argument jak gościa, który chce Murańkę na PŚ za Hulę wysyłać ze względu na wiek. Wiem, że jest Juroszek, ale Pilch w tej chwili walczy o punkty w PK i skacze na poziomie Kantyki, który w FC był lepszy od Kacpra.

 • Bernat__Sola profesor
  @dervish @skortom76

  Po pierwsze, to on ma na imię Adam, nie Andrzej. Po drugie, to chyba kolejny legendarny wynik, jak rekord Lei w Szczyrku, zapisujący skoczków, którzy wcale nie byli poziomem lepsi od takiego Wąska, w pamięci polskich fanów skoków. Zerknij sobie na wyniki Rudy w PK i porównaj je z wynikami naszego zaplecza w tej chwili.

 • Bernat__Sola profesor
  @dejw @shimustgo

  Jak już miałby kogoś wygryźć, to prędzej Kantykę. Choć Pilch też skacze miernie.

 • Bernat__Sola profesor
  @dervish @dervish

  No akurat Kastelik zdobywając raz (RAZ) w karierze punkty PK rzeczywiście "decydował o sile polskiego zaplecza". Leja skakał w PK jeszcze gorzej, ale jest wśród polskiego internetu skokowego legendą na wieki za skok w Szczyrku, zwycięstwa w FIS Cupie i 6. miejsce w PK w Wiśle. Przecież zrównywanie ich z Biegunem, Ziobrą czy Kłuskiem to absurd. Poziom FC to obecnie prezentuje tylko Kantyka i można powiedzieć tak też o Pilchu, reszta punktuje.

 • Bernat__Sola profesor
  @skortom76 @skortom76

  Ktoś już tu pisał, że na portalach ogólnych też Tajner nie jest traktowany poważnie i stan zaplecza to nie tajemnica.

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @POLSKISPORT

  A jakież to Kastelik miał "jaja"? To nie o to chodzi, to są po prostu wyssane z palca zarzuty Wielce Zasłużonego Działacza Polskiego Związku Kadry A Skoczków Narciarskich.

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @mc150193

  A jakie zachowanie? Upadek? To tak, jakby Fijas zjechał Małysza po upadku w Zakopanem w 2011. DSQ innym Polakom też się zdarzyło, latem cała kadra B łapała je seryjnie i jakoś Małysz nie pisał o nich epopei.

 • Raptor202 weteran
  @Adrian36 @Bernat__Sola

  Cały ten płacz związany z Kastelikiem i robienie z tego typa kozła ofiarnego, to śmiech na sali.

 • Bernat__Sola profesor
  @Adrian36 @Adrian36

  Ten cały Kastelik punkty PK zdobył raz, na 23. miejscu. Aż tak bardzo Ci go brakuje?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).