Kamil Stoch komentuje premierę 67. TCS

 • 2018-12-30 21:03

Kamil Stoch nie wygrał szóstego z rzędu konkursu w ramach Turnieju Czterech Skoczni. 31-latek niedzielne zawody w Oberstdorfie zakończył na 8. pozycji, a do zwycięskiego dziś Ryoyu Kobayashiego stracił niespełna 15 punktów. Jak dwukrotny triumfator tej imprezy ocenił swój występ na Schattenbergschanze?

- Nie wszystkie petardy dziś wypaliły… Było trochę niewypałów, gdyż zamókł mi lont <śmiech>… Cóż, coś jeszcze nie chce zaskoczyć tak, aby wszystko działało należycie. Generalnie te skoki nie są złe, bo choć moim zdaniem są kiepskie, udaje mi się wchodzić do "10". Wydaje mi się, że w chwili, gdy dobrze poukładam się na najeździe, dzięki czemu odbicie będzie czyste, wówczas będzie więcej energii w locie - podkreśla trzykrotny mistrz olimpijski.

- W końcówce lotu brakuje mi trochę prędkości, przez co nie mogę ładnie podejść do lądowania. Narty mi opadają i muszę awaryjnie wysuwać podwozie. To nie był łatwy czy trudny dzień. Normalny, jak co dzień w tej robocie - dodaje mistrz świata z 2013 roku.

Jak podopieczny trenera Stefana Horngachera ocenia swoją pozycję po pierwszym z czterech konkursów? – Jest w porządku, ale nie chcę zapowiadać potężnego ataku jutro czy pojutrze, bo to nie ma sensu. Na tym etapie, na którym teraz jestem, wystarczy robić wszystko normalnie i zobaczymy, co to przyniesie. Ja już swoje wygrałem <śmiech>…

Dla Stocha jest to już 14. edycja Turnieju Czterech Skoczni w karierze. Jakie emocje odczuwał w dniu jej premiery? – Zawsze będą emocje. Nawet idąc na górę rozbiegu, na pierwszą serię, myślałem o przeżytych wzlotach i upadkach. Czułem się, jakbym przyjechał tutaj po raz pierwszy. Od tego się nie ucieknie, to jest, ale jestem już na innym poziomie i umiem sobie z tym poradzić. Czasami zależy to od dnia. Chwilami radzę sobie z tym lepiej, a chwilami gorzej.

Korespondencja z Oberstdorfu, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (6526) komentarze: (10)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • wiola4697 profesor

  No dokładnie

 • Wojtasek12 bywalec

  Jak dla kogoś z waz 8 miejsce jest złe to sie walnijcie w główkę :D Nie wiecie co to byc sportowcem i zająć 8 miejsce wśród najlepszych xd

 • PGr weteran
  @koronex1989 @mario0993

  Dla Ciebie wyczerpał ;) Tylko Kamil nie może sobie pozwolić na takie myślenie o wyniku końcowym T4S i punktach. On cały czas jest na etapie, że jeśli coś zagra, to ze skoku na skok może być coraz lepiej, a jeden pozytywny bodziec pociągnie za sobą następne. Ze spokojem obserwuję dalsze poczynania.

 • mario0993 doświadczony
  @koronex1989 @Ad1K

  Wątpię, by pozycję wyjściową Stoch miał niezłą. Jest ona raczej niedobra, stawiająca pod ścianą przed Ga-Pa. Na pewno nic nie zostało stracone i przegrane. Jednakże limit błędów Stoch już wyczerpał w tym turnieju. Stoch lubi Innsbruck, więc jeśli w Ga-Pa będą skoki bardzo dobre, a wcale żadnej gwarancji nie ma, to szansa jest. Wiele teraz zależy od rywali. Jak takiemu Ryoyu się noga nie powinie, to odrabianie strat łatwe nie będzie.

 • wiola4697 profesor

  U to, że jeden sezon Adam wygrał 22/27 konkursów to nie znaczy, że Kamil nie może tego dokonać. Oczywiście nie umniejszajac niczego Adamowi. Kamil ma też szansę dosięgnąć Adama pod względem liczy zwycięstw, bo Adam miał ich 39, a Kamil już ma 31 także no ;) ale obaj Adam i Kamil ma rację wielcy i wybitni sportowcy w polskiej historii

 • wiola4697 profesor

  Kondzio porównywanie Adama i Kamila jest bez sensu. Nie dwaj inni zawodnicy, którzy skakali( Kamil jeszcze skacze) w innych dekadach, a to mówi samo za siebie. Innym sprzęt, inni rywale, inny poziom i inne technologie

 • wiola4697 profesor

  Kamil głowa do góry! Rób spokojnie swoje, a wszystko wypali :) jesteśmy z Tobą! :*

 • Ad1K profesor
  @koronex1989 @koronex1989

  Co do pocieszania, że Stoch będzie miał rewelacyjną formę na MŚ się z Tobą zgodzę, zgodzę się, że Kamil to nie robot, ale ja osobiście w 3 zwycięstwo wciąż wierzę, Kamil nie przegrał dziś Turnieju, przegrał go dziś Wellinger, Forfang, ale nie Kamil, Kamil ma niezłą pozycję przed następnymi zawodami, a co więcej widać było, że to nie były skoki najlepsze, co sam Nasz Mistrz przyznał.

 • przemek32143 profesor

  Na tak zepsute skoki jakie w seriach konkursowych pokazał dziś Stoch(szczególnie drugi) to 8 miejsce i TYLKO niecałe 15 punktów straty to jest mały cud.Jeżeli ktoś mimo to jest niezadowolony to proszę sobie przypomnieć lata 2011-2013 gdzie Kamil zawalał sobie całkowicie turniej mimo że forma którą prezentował pozwala mu myśleć o podium turnieju.Jeżeli polak poprawi pozycję najazdową i prędkość na progu to może jeszcze wygrać ten turniej.Warunkiem jest tylko wyeliminowanie błędów i przez które traci co skok od 3 do 5 metrów.

 • koronex1989 doświadczony

  I po robocie ale to dobrze bo już od tego ględzenia o rewelacyjnej formie Stocha po MP, 3 zwycięstwie z rzędu w turnieju czy o tym że Japończyk na TCS spuchnie sie rzygać chciało. Zrozumcie w końcu że Kamil to nie robot i nie będzie zaprogramowany na wieczne dominowanie w każdym sezonie.

  Zaraz się zacznie pocieszanie że tam na TCS może być słabo a Stoch będzie miał mega formę na MŚ :D

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).