Dawid Kubacki o triumfie w sylwestrowych kwalifikacjach

 • 2018-12-31 17:44

Dawid Kubacki zakończył 2018 rok mocnym uderzeniem. 28-latek wygrał sylwestrowe kwalifikacje w Garmisch-Partenkirchen, uzyskując w nich 135,5 metra. W noworocznych zawodach na skoczni HS142 jego rywalem w systemie KO będzie Jernej Damjan ze Słowenii. Jak mówi sam zawodnik, jednym z kluczy do coraz lepszych skoków jest cierpliwość.

- Myślę, że ważny był okres przygotowawczy pomiędzy Pucharem Świata w Engelbergu a Turniejem Czterech Skoczni. Choć nie od razu dało się to dostrzec, dużo dał mi ten obóz treningowy w Zakopanem. Ja jednak kontynuowałem swoją pracę i teraz pojawiają się jej efekty. To było coś, co trzeba było zrobić. Ostatnie skoki utwierdzają mnie w tym, że warto kontynuować ten kierunek. W Nowy Rok będę dalej robił swoje - zapewnia drużynowy mistrz świata z Lahti.

- Przydaje się też cierpliwość, bo sport niestety jest taki, że czasami można nad czymś długo pracować, a efekty nie są oczywistością. Chwilami trzeba mieć w sobie sporo cierpliwości, aby doczekać widocznego progresu. Ja na szczęście jestem cierpliwy i daję sobie z tym radę - kontynuuje Polak.

Który aspekt tak dobrych skoków daje najwięcej frajdy? - Aktualnie dużo cieszy mnie na skoczni. Udana próba, sama w sobie, niesie dużą dozę radości. Jeżeli skoki są powtarzalne, tym bardziej jest to pozytywne uczucie. Dodaje ono pewności siebie i pozwala z uśmiechem na twarzy ciężko pracować.

- Kończący się rok przyniósł dużo fajnych wydarzeń i skoków. Pojawiły się też niezłe wyniki. To było pozytywne dwanaście miesięcy. Najlepszym wspomnieniem są igrzyska olimpijskie w Pjongczangu. To wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć. Dla mnie ważny był też kurs szybowcowy, który zacząłem robić. To był krok, do którego bardzo długo się zbierałem i wreszcie się udało. Wszystko rozpoczęło się od otrzymania vouchera na szkolenie ze strony mojego miasta - dodaje Kubacki.

- Wymagającym czytelnikom Skijumping.pl życzę odrobinę więcej cierpliwości <śmiech>... A poza tym dużo radości, zdrowia, spokoju i wszystkiego, czego sobie zamarzą. Przede wszystkim czerpania radości z naszych występów. Czy dziś będzie szampan? Wszystko zależy od trenera... O taki dla dzieci też może być trudno, bo tam może być za dużo kalorii... Życie skoczka jest trudne, ale nie ma co narzekać. Wszystkiego dobrego w 2019!

Korespondencja z Garmisch-Partenkirchen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (5444) komentarze: (5)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Nobody doświadczony

  Czekałem aż Dawid powie o igrzyskach, ale jako negatywne wspomnienie :D Obyś w tym roku się odkuł na mś normalnej skoczni, za to co Ci zrobili na IO :)

 • mc150193 weteran

  Haha bąbelek nie dają... ale jakieś wyrzeczenia muszą dać wymierne efekty. Powodzenia w Nowym Roku.

 • Ad1K profesor

  Dawid Kubacki w wyśmienitym humorze, oby jego forma rosła, jeżeli na MŚ zrobiłby medal indywidualny, to może ta jego kariera nabierze jeszcze wyższego tempa?

 • krzysiek0092 początkujący
  grupa

  Witam,

  wraz z znajomymi założyliśmy grupę o skokach na której będzie pojawiać się wiele ciekawostek, jeżeli ktoś chciałby dołączyć to serdecznie zapraszam!

  https://www.facebook.com/groups/308461983329156/?multi_permalinks=328226114686076¬if_id=1546272134231737¬if_t=feedback_reaction_generic

 • haze23 doświadczony
  trudne życie skoczka...

  Nawet bąbelek dla dzieci im żałują... Same wyrzeczenia... Dawid, trzymam kciuki!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).