Kamil Stoch: Ten rok to już historia, trzeba patrzeć w przyszłość

 • 2018-12-31 19:15

Kamil Stoch kończący się rok zwieńczył pozytywnym akcentem w postaci trzeciego miejsca w sylwestrowych kwalifikacjach w Garmisch-Partenkirchen. Najlepszy zawodnik minionych dwunastu miesięcy poszybował na odległość 135,5 metra. Jak 31-latek podsumował ulewny poniedziałek w Niemczech?

- Tory najazdowe były dziś w porządku. Wiadomo, pod wpływem deszczu tworzą się pewne rynienki, którymi płynie woda, ale dało się jechać i skakać, więc nie ma większego problemu - uważa dwukrotny zdobywca Kryształowej Kuli.

Czy niskie prędkości na progu są powodem do zmartwień? - Bywa <śmiech>... Na razie nic na to nie poradzę, bo skupiam się na trochę innych elementach. Z dnia na dzień nie poprawię prędkości. Skoro przez tyle lat kiepsko jeżdżę, nagle się to nie odwróci w stronę bicia rekordów.

Występ w kwalifikacjach to satysfakcjonujące zakończenie roku? - Ostatni skok był w porządku. To była solidna próba, która dała mi dużo satysfakcji i pewności siebie. Za mną udany rok. Szczęśliwy, obfitujący w sukcesy, ale staje się już historią. Trzeba patrzeć w przyszłość i na nowe cele, które chce się osiągnąć.

- Wszystkim czytelnikom Skijumping.pl w 2019 roku życzę spokoju i... nie patrzenia na prędkości najazdowe <śmiech>. Życzę też dużo radości, pozytywnych emocji, a przede wszystkim tego, czego sami sobie życzycie!

Korespondencja z Garmisch-Partenkirchen, Dominik Formela


Dominik Formela, źródło: Informacja własna
oglądalność: (3264) komentarze: (13)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Zlotousty bywalec
  Kamilu

  Ty już nic nie musisz. Ty możesz! Ciesz się każdym oddanym skokiem, tak jak zawsze, a wyniki będą przychodzić same. Powodzenia. :)

 • dar06 doświadczony
  @dar06 @Raptor202

  Komentarz jest uznany za najlepszy i jeszcze zawiera Prawdę

 • Raptor202 weteran
  @dar06 @dar06

  Czy ty napisałeś tutaj chociaż jeden komentarz, który nie był idiotyczny?

 • kibicsportu profesor
  @wiola4697 @wiola4697

  Zawsze z Kamilem i Team Poland :*

 • wiola4697 profesor

  Kamil wzajemnie dka Ciebie! Zdrowia, szczęścia, pomyślności i dużo sukcesów i prywatnie i na skoczni :) dlatego reszty chłopaków też ????

 • wiola4697 profesor
  @pawel96 @MK888

  Za niedługo, ale dokładnie nie wiadomo kiedy ;)

 • MK888 bywalec
  @pawel96 @xzcvvy

  Z grubsza to chodzi o to ,że Kamil powiedział,że być może za niedługo Sylwestra będzie spędzał w domu a nie w Ga-Pa, zależy to od tego jak mu się to wszystko ułoży.
  Wydawać się może, że Kamil pomału przymierza się do zakończenia kariery . Oby do tego czasu nie raz uradował nas swoimi skokami.

 • przemek32143 profesor

  Jeżeli Stoch skończy ten sezon w top 3 pucharu świata to awansuje na 3 miejsce w historii za Ahonena(8) i Feldera(6).Na ten moment wygląda na to że Kamil ma duże szansę na to mimo że jeszcze nie skacze na swoim najwyższym poziomie.Realnie patrząc to tylko Kraft i Fofrang powinni być zagrożeniem na dłuższą metę mimo że są bardzo nierówni.Johansson to nie jest zawodnik żeby regularnie kończyć konkursy na podium a Wellinger ma najprawdopodobniej sezon przejściowy jak już pisałem na początku sezonu.Groźny mimo straty ponad 200 pkt może być Eisenbichler ale to tylko wtedy gdy zacznie być powtarzalny.

 • xzcvvy profesor
  @pawel96 @pawel96

  O co chodzi?
  Średnio rozumiem

 • jmc doświadczony
  @dar06 @dar06

  dar06 grubo przesadziłeś. Na szczęście jest jutro Nowy Rok więc możesz się poprawić pisząc jakiś fajny komentarz. Pewnie jutro Kamil zajmie bardzo dobrą lokatę i sam będziesz się dziwił jak mogłeś dzisiaj pisać takie dziwne rzeczy :)

 • dar06 doświadczony

  Kamilu twoja nadzieja umiera ostatnia
  bo nie jesteś wstanie tego pojąć co się dzieję
  pozostał już tylko odruch mistrza a umiejętności coraz słabsze

 • pawel96 profesor

  W wywiadzie dla TVP mówiąc o Sylwestrze, Kamil zasiał jednak ziarno niepewności. Oby najwcześniej była mowa o 2021, po MŚwL w lotach w Planicy, które wydają się najrealniejszym terminem...

  No cóż, na razie pozostaje realizować się tym, co sobie założyłem - cieszyć się skokami Kamila, bez oczekiwań, póki można się cieszyć :D

 • Ad1K profesor

  Aaa nie będę się rozpisywał, bo po co stwarzać jakieś oczekiwania. Spełnienia marzeń Kamilu!

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).