Zainaugurowano Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej

 • 2019-01-07 01:38

W niedzielę, 6 stycznia 2019 roku w Szczyrku na kompleksie skoczni Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków rozegrane zostały pierwsze tej zimy zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej. Najlepsi na obiekcie HS-44 okazali się zawodnicy z Beskidów. Wśród Juniorek zwycięstwo odniosła Sara Tajner z klubu SSR LZS Sokół Szczyrk, natomiast w kategorii Junior E triumfował Kacper Tomasiak z LKS Klimczok Bystra.

W prawdziwie zimowych warunkach zainaugurowano zawody Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej w sezonie 2018/2019. Niestety zbyt intensywne opady śniegu i mocniejszy wiatr sprawiły, że tego dnia rywalizacja odbyła się tylko na najmniejszej skoczni. Starsi zawodnicy na inaugurację sezonu muszą poczekać do poniedziałkowego konkursu.

W najmłodszych kategoriach wiekowych bezkonkurencyjni byli – Sara Tajner oraz Kacper Tomasiak, którzy pewnie wygrali zmagania na HS-44. Reprezentanta szczyrkowskiego klubu, po skoku na odległość 39,5 metra, o prawie sześć punktów pokonała Polę Bełtowską (38 m) z zakopiańskiego AZS-u. Podium uzupełniła Amelia Polanowska (34,5 m), która również reprezentuje barwy AZS Zakopane. – Wydaję mi się że moje dzisiejsze skoki były udane – mówi z uśmiechem na twarzy Sara Tajner. – Miałam jednak problem z warunkami panującymi na skoczni, czyli z padającym śniegiem, przez który lekko przytrzymywało po wylądowaniu. Ale ogólnie te zawody oceniam bardzo pozytywnie, bo moje skoki były dobre i dalekie – podkreśla złota medalistka niedzielnego konkursu

>>> Wyniki Juniorki <<<

Kacper Tomasiak w jednoseryjnym konkursie wylądował na 41 metrze i swojego klubowego kolegę – Tymoteusza Dyducha (39,5 m) wyprzedził o 6,8 punktu. Na najniższym stopniu podium stanął Mikołaj Wantulok z klubu WSS Wisła, który uzyskał 37,5 metra.

>>> Wyniki Junior E <<<

W poniedziałek na kompleksie skoczni Skalite w Szczyrku rozegrane zostaną dwa konkursy na obiektach HS-106 oraz HS-77, a także zawody na HS-44. Początek rywalizacji zaplanowano na godzinę 9:00.


Anna Karczewska, źródło: Komunikat prasowy PZN
oglądalność: (2779) komentarze: (18)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • Wojciechowski profesor

  Nie no, ze sponsorowania tych zawodów Lotos nie wycofał się na pewno. Pozostaje kwestia, czy jest nadal sponsorem tytularnym.

 • wiatrhula111 profesor

  Jakub Kot mówił wczoraj,że w najbliższym czasie będzie podglądał występy młodych skoczków podczas Lotos Cupu w Szczyrku,więc chyba nie wycofali się ze sponsorowania

 • Henning stały bywalec

  Lotos nadal jest sponsorem tego cyklu, na twitterze macie informacje na ten temat

 • Lestek profesor
  @tupoprawnyoptymista @Domin10

  Małysz przestał być patronem i ambasadorem programu Szukamy Następców Mistrza w 2011. Jego miejsce - po podpisaniu stosownych dokumentów z LOTOSem - zajął wtedy Stoch.

 • Sweet bywalec

  Kolejny ruch Lotos wycofal sie z wspierania mlodziezy heh

 • W_S profesor
  @Oreo @Oreo

  Tonia. Boski Apollo ze swoją młodą panienką z tego co wiem jeszcze dzieci nie mają xd

 • unnameduser doświadczony
  @Wojciechowski @Wojciechowski

  Jak już to chyba "Szukamy Następców Mistrzów :) "

 • gosposia weteran
  ciekawe czy to coś da

  Żeby tylko nie była to pożywka dla paru kolejnych nierobów.
  Sam pomysł na pewno ok, tylko, zeby odseparować od tego programu dwuleworękich

 • Adrian36 stały bywalec
  @Pavel @pavel

  To mogła by też redakcja o tym wspomnieć.

  No to teraz zawody NPRSKiN trzeba będzie zapamiętać nazwę.

 • Domin10 profesor
  @tupoprawnyoptymista @TuPoprawnyOptymista

  A ja proponuje
  Krajowy narodowy program rozwoju i progresu i budowania Sportu narodowego zwanego skokami narciarskimi oraz sportu łączącego biegi i skoki narciarskie zwanego kombinacją norweską pod opieką i patronarem legendarnego świętego Adama Henryka Malysza wybitnego i genialnego czterokrotnego zdobywcy Pucharu Świata i Mistrzostw Świata w skokach narciarskich, czterokrotnego medalisty olimpijskiego sponsorowany przez najlepszą na świecie stacje paliw oferującą najtańsze i najsmaczniejsze hot dogi i najlepszej jakosci paliwa-Lotos

 • Domin10 profesor

  No to Cieciała dziś nawet nie był najlepszyn Tymoteuszem z 2008.

 • Wojciechowski profesor

  Widocznie Lotos wycofał się nagle, skoro jeszcze w aktualnym kalendarzu PZN mamy "Lotos Cup". Albo ktoś zapomniał zmienić.

  Dziwi mnie tylko, że promują tę kuriozalnie długą nazwę zamiast "Szukamy Następców Mistrza".

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec

  W sumie to można tą nazwę rozszerzyć, bo jest za krótka:

  Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich i Kombinacji Norweskiej Pod Opieką Świętego Adama Małysza Wybitnego Skoczka Sponsorowany Przez Lotos

 • Cejot stały bywalec

  Po fiksie program jak skakać tak na serio nie ma gdzie. Owszem, jest to Skalite. A inne skocznie gdzie?
  Nie piszę tu o 20/40/60 metrowych, które też są ważne, ale przede wszystkim o drugim szczeblu rozwoju jaką jest skocznia normalna - na ten moment w Polsce do skakania nadaje się tylko jedna. Tego gniota w Lubawce nie liczę.

 • Pavel profesor
  @Adrian36

  Kwestia sponsora.

 • Adrian36 stały bywalec

  Ten kraj jest dziwny, teraz będzie pisać tą długą nazwę przy każdej okazji?? Może skrótem NPRSKiN za każdym razem?? Każdy wie od lat że to Lotos Cup.
  Tak samo ja system czterobrygadowy, teraz się to nie nazywa system czterobrygadowy tylko inaczej, mimo ze zasady cały czas te same. Ale na za każdym razem geniusz jeden z drugim powtatarza że to się już "nie nazywa system 4 brygadowy" Po prostu lubimy sobie utrudniać życie.

 • Oreo profesor

  Sara Tajner to córka Pola czy Tonia? :U

 • Wojciechowski profesor

  To Lotos Cup nie nazywa się już Lotos Cup?

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).