Limity startowe na 5. period PŚ i PK 2018/2019

 • 2019-01-07 13:00

Niedzielne konkursy Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen i Pucharu Kontynentalnego w Klingenthal zakończyły czwarty period sezonu 2018/2019 w skokach narciarskich. Tym samym poznaliśmy ostateczny podział miejsc dla ekip w piątym okresie startowym. Reprezentacja Polski będzie mogła wystawić sześciu zawodników w Pucharze Świata oraz pięciu w Pucharze Kontynentalnym.

Puchar Świata:

Zgodnie z klasyfikacją rankingu WRL, liczbę sześciu zawodników na piąty period Pucharu Świata otrzymały reprezentacje Austrii, Japonii, Niemiec, Norwegii, Polski i Słowenii.

Dodatkowe miejsca za wyniki z 4. periodu Pucharu Kontynentalnego przypadły z kolei Norwegii (Marius Lindvik), Austrii (Markus Schiffner) i Japonii (Shohei Tochimoto). Tym samym trenerzy Alexander Stoeckl, Andreas Felder i Hideharu Miyahira będą mogli wystawić aż siedmiu swoich podopiecznych podczas zawodów w Predazzo, Zakopanem i Sapporo.

Limity na V period Pucharu Świata 2018/2019
(Predazzo, Zakopane, Sapporo)
KrajLimit
Austria 7
Japonia 7
Norwegia 7
Niemcy 6
Polska 6
Słowenia 6
Rosja 4
Szwajcaria 4
Bułgaria 3
Czechy 3
Finlandia 3
Kanada 3
Stany Zjednoczone 3
Włochy 3
Pozostałe kraje 2

Puchar Kontynentalny:

Zgodnie z najnowszym rankingiem CRL po zakończeniu drugiego zimowego okresu Pucharu Kontynentalnego 2018/2019, limit 6 miejsc na piąty period uzyskały reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii.

W trakcie czwartego periodu startowego nie rozgrywano zawodów zaliczanych do cyklu FIS Cup. Tym samym żadna z drużyn nie skorzysta z dodatkowych miejsc za wyniki uzyskiwane przez zawodników w "III lidze".

Podobnie jak w ostatnim periodzie, limit Polski będzie wynosić 5 zawodników. Tylu skoczków będzie mógł powołać trener Maciej Maciusiak na nadchodzące zawody PK w Bischofshofen, Sapporo i Planicy.

Limity na V period Pucharu Kontynentalnego 2018/2019
(Bischofshofen, Sapporo, Planica)
KrajLimit
Austria 6
Niemcy 6
Norwegia 6
Słowenia 6
Polska 5
Pozostałe kraje 3
Adam Bucholz, źródło: Informacja własna

oglądalność: (8895) komentarze: (38)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • dejw profesor
  @dejw @Wojciechowski

  W ogóle w tym sezonie w PK jest urodzaj takich ciekawych postaci i powrotów po latach - Takeuchi, Ammann, Freund, teraz Schlirenzauer. Ciekawe jaki to da efekt, Taku po tym powrocie wypadł tak marnie, że w ogóle wyleciał z ekipy drugoligowej i teraz zakopuje się na końcu trzeciej dziesiątki w kraju; Freund w Klingenthal wypadł tak, że uczciwie powinien być na granicy wypadnięcia ze składu na Bischo; ale za to Simi po solidnych występach u siebie pojechał na Turniej i odżył zajmując miejsca w drugiej dziesiątce.

 • Wojciechowski profesor
  @dejw @dejw

  Gdy myślę o Schlierenzauerze i jego powrocie do Pucharu Kontynentalnego, to aż pozwoliłem sobie sprawdzić, kiedy on w ogóle w takowym skakał, skoro przecież tak wcześnie rzucono go na głęboką wodę.

  I faktycznie - "Schlieri" wystąpił w zimowym PK tylko... dwukrotnie, 5 i 6 stycznia 2006 roku. Pierwszy z tych konkursów wygrał... Primož Roglič, w drugim triumfował Anders Bardal (późniejszy zwycięzca PK 2005/2006), na podium znalazł się też m.in. Rafał Śliż (!). A gdzie w tym wszystkim Schlierenzauer? Ano 28. i 32. miejsce...

  Czymś niesłychanym będzie ten powrót Schlierenzauera do zimowego PK po bitych 13 latach.

 • dejw profesor

  Jedyny kraj, którym teraz ten maksymalny limit bardzo by się przydał akurat go nie ma. Niemcy muszą odstawić z PŚ Siegela albo Schmida, ale jeszcze cięższy orzech do zgryzienia mają w PK. Może się okazać, że kończący zawody w Obersdorfie i GaPa na przełomie czwartej i piątej dziesiątki Hoffman, oraz spokojnie przechodzący kwalifikacje Hamann wylądują w najbliższym weekendzie na FC. Raczej żadnej nadziei na uniknięcie spadku do III ligi nie ma przed Wankiem. Dobra wiadomość dla niego jest taka, że do Sapporo, gdzie zwykle skakało mu się dobrze pewnie juniorów nie wyślą, a więc wtedy robiłoby się miejsce dla niego.

  Zupełnie innego rodzaju problem mają Austriacy. Wobec zapowiadanego powrotu Gregora do PK, to pojawia się pytanie, kim zapełnić maksymalną kwotę. Wychodziłoby, że ciężko będzie im pominąć przyzwoicie wyglądającego w Insbrucku i Bischo Hoerla.

 • skokowy123 profesor
  Kilka informacji składowych

  Finowie w Predazzo bez zmian- Aalto, Alamommo, Nousiainen. W PK startują Vanska i Tahkavuori.
  Na FC do Zakopanego przyjadą juniorzy walczący o miejsce na MŚJ- Heikkinen, Kytoesaho, Kavilo, Pohjola, Vetelainen i Mico Ahonen ;)

  U Norwegów oczywiście Lindvik za Tandego.

  Japończycy potwierdzili dołączenie Tochimoto do składu na PŚ, skaczą w 7.

  Japonia na MŚJ- Iwasa, Nikaido, Fujita, Nishimori i Tatsuano KOBAYASHI. Tak tak jest to 3 z braci ;)

  Schlierenzauer będzie na COC w Bischofshofen.

 • Major_Kuprich profesor
  @Pavel @Major_Kuprich

  Update:

  Słowa skierowane do użytkownika MS_ad wybacz Pavel.

 • Major_Kuprich profesor
  @Pavel @pavel

  Chcesz to mogę do Ciebie przyjechać.

  Pomogę Ci.

 • wiatrhula111 doświadczony
  @Pavel @MS_ad

  Ten komentarz mnie nawet rozśmieszył

 • wiatrhula111 doświadczony
  @Adrian36 @Adrian36

  Zwłaszcza,że najbardziej przereklamowani trenerzy na świecie to właśnie Polacy(Polo i Kruczek),prześcignęli Żupana,dzięki jego wynikom z Zografskim

 • Raptor202 doświadczony
  @Raptor202 @pawel96

  Świetnie. To już druga pozytywna informacja od Japończyków w trakcie tego sezonu. Trzecią może być pożegnanie się z Kasaim, ale tu trzeba poczekać, czy to ma sens tj. czy jest go kim zastąpić, by wyszło to na plus dla poziomu kadry.

 • pawel96 profesor
  @Raptor202 @Raptor202

  Tochimoto został dołączony na cały period do japońskiej kadry.

 • Joannna bywalec
  @pawel96 @pawel96

  Mieli idealną sytuację, trzeba być zdolnym, żeby ją zmarnować. Justin i Dezman przejechali się jeden po drugim na Turniej i efekt jest taki, że d... zobaczyli, a nie siódmego zawodnika :)

 • Lizakowaty bywalec
  @gosposia @walik

  Warto dodać, że na tych zawodach na Miyanomori Tomofumi Naito upadł na odległości 104,5m mimo tego, że zaczął hamować skok koło 50 metra.

 • walik początkujący
  @gosposia @Raptor202

  W Japońskich mediach pojawiają się wyniki kobiet, ale mężczyzn nie znalazłem. jest tylko fotka Reruhi na podium

  https://www.instagram.com /p/BsSqcjHgtv1/

 • Raptor202 doświadczony
  @gosposia @walik

  Jakiś link do wyników?

 • equest weteran
  W 5 periodzie

  wystawiamy krajówkę w Zakopanem.

 • walik początkujący
  @gosposia @gosposia

  Apropo Shizmizu to wygrał ostatnio lokalne zawody w Sapporo więc pewnie na krajówkę w Sapporo jest gotowy i zostanie powołany.

 • Sigur17 doświadczony
  @Nowyskoczek5 @Nowyskoczek5

  Powinni jednak wystawić wszystkich możliwych, czyli 5, bo... to jednak zawody u nim, trochę głupio

 • Pavel profesor
  @MS_ad

  :) :) :) Normalnie ludzkie dramaty na naszych oczach :) :) :)

 • MS_ad bywalec
  @Pavel @pavel

  @MS_ad

  A ziemia jest płaska do tego szczepionki wywołują autyzm, tak wiemy, wiemy, :)


  Dobrze ,że mnie uswiadomiłes ze ziemia jest płaska a ja zawsze myslałem ze to cos w rodzaju kuli.
  Dzieki profesorze. No człowiek cale zycie sie uczy.
  A szczepionkach nie wiem nie wiem.

 • MS_ad bywalec
  @Pavel @pavel

  Kot to juz jest stracony po co go wlec po PS. Do PK nauczyc sie skakac. Tak debilnego łba u skoczka to jeszcze nie widziałem jaki ma Kot. Nawet na 4 łapy nie potrafi skakać.
  Jak powiedzialem i przypominam .To ostatni sezon Stocha Żyły i Huli.(wiadomość pewna) Koniec polskich skoków bo zaplecze jest totalnie cienkie. Po Małszu nastąpił Stoch a po Stochu sachara.
  Kto będzie skakał w innych ekipach to mnie guzik obchodzi a inni to przeżywaja jakby juz dochodzili ....

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).