Dodatkowe konkursy PK w styczniu i lutym

 • 2019-01-07 13:21

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję o dokooptowaniu do kalendarza Pucharu Kontynentalnego 2018/19 dwóch dodatkowych konkursów, które zastąpią odwołane zmagania w Erzurum. Tureckie zawody zostały przydzielone Japończykom oraz Amerykanom.

Przypomnijmy, iż zawody na odbudowanym kompleksie Kiremitliktepe miały odbyć się w dniach 1-2 lutego. Oficjalnym powodem ich odwołania, który podano opinii publicznej, były niespodziewane problemy finansowe komitetu organizacyjnego. Do skutku nie dojdą również konkursy rangi FIS Cup (30-31 stycznia).

Dziś FIS poinformowała, że dodatkowe zawody odbędą się w Sapporo (18 stycznia) oraz Iron Mountain (8 lutego). Takie ruchy nie wpłyną na plany logistyczne poszczególnych reprezentacji, a konkursy odbędą się tuż po piątkowych treningach, które były w planie weekendów w Azji oraz Ameryce Północnej.

Dodajmy, iż odwołanie zawodów w Erzurum może utrudnić Turkom drogę do debiutu w roli organizatorów Pucharu Świata. O woli umieszczenia tej lokalizacji w kalendarzu najważniejszego cyklu w sezonie 2019/20 mówił nam dyrektor PŚ, Walter Hofer. Pełną rozmowę znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Dominik Formela, źródło: FIS

oglądalność: (4430) komentarze: (17)

Komentowanie jest możliwe tylko po zalogowaniu

Zaloguj się

wątki wyłączone

Komentarze

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec
  @tupoprawnyoptymista @wiatrhula111

  Buhaha, byłeś ty kiedys obieżyświacie w Erzurum? To by taka głupota ci nawet do głowy nie przyszła, a co dopiero pisac. Wypowiadaj się może na tematu, o których masz chociaż minimalne pojęcie:).

 • wiatrhula111 doświadczony
  @tupoprawnyoptymista @TuPoprawnyOptymista

  Ale głupoty piszesz ,lepiej jechać do Turcji niż do USA,więcej do zwiedzania,ładniejsze widoki i bliżej

 • wiatrhula111 doświadczony
  @DanielBlanco @antytalent

  Nie mógłby,musiałby zbierać punkty od nowa,tak jak Sandell ,który zdobył prawo do startu w PŚ jako Norweg ,a po zmianie barw na szwedzkie utracił je,przez to.

 • dar06 doświadczony
  @DanielBlanco @unnameduser

  jednego miałeś jak cały świat z eddiego orła śmiał

 • jma weteran
  @tupoprawnyoptymista @TuPoprawnyOptymista

  Niestety nie, a nawet wprost przeciwnie, bo okazji do zwiedzania będzie... mniej. Pierwotnie po piątkowym treningu zawodnicy mieliby wolne, a w nowej wersji trzeba będzie usiąść na belce i oddać chociaż jeden skok do nowego konkursu. Także tego... nie tym razem.

 • DanielBlanco bywalec
  @DanielBlanco @unnameduser

  Widziałem już takich dwóch...
  Jeden z nich (G.Pedersen) podczas kwalifikacji TCS potrafił czasami pokonać niektórych naszych "orłów" (T.Tajner, W.Skupien).

 • unnameduser stały bywalec
  @DanielBlanco @jma

  To by było coś, zobaczyć reprezentanta GBR w PŚ.

 • KazakhstanPower bywalec
  @DanielBlanco @jma

  Torok jak najbardziej takie prawo ma, ja odnioslem sie jednak do wypowiedzi, w ktorej nie zostal on wspomniany :)

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec
  @tupoprawnyoptymista @jma

  Zawsze jeden dzień dłużej, to sobie pozwiedzają. Być może nowe buloklepy pojadą, którzy jeszcze nie byli:).

 • jma weteran
  @DanielBlanco @antytalent

  Ale Torok ma prawo :) i to wieczyste. A że ma dopiero 21 lat to nigdy nie wiadomo kiedy wróci na skocznię. Gdyby Wielka Brytania miała nieco lepszą (prężniejszą) federację to mógłby ją zasilić, bo właśnie tam obecnie studiuje.

 • jma weteran
  @tupoprawnyoptymista @TuPoprawnyOptymista

  Nasze nieloty i buloklepy i tak by tam pojechały, że nie wspomnę, nie raz już tam byli i już zwiedzili co mieli zwiedzić.. Natomiast upchanie konkursów w piątek nawet nie zwiększy ilości noclegów w hotelach, a zatem i kosztów. Można rzec, że FIS zrobił promocję - 6 konkursów na 2 wyjazdach zamiast na 3. Dzięki temu zaoszczędziliśmy koszty całego wyjazdu do Erzurum za co Zarząd PZN z pewnością zasłużył na sowite nagrody :)

 • KazakhstanPower bywalec
  @DanielBlanco @neqt

  kalinichenko stracil prawo startu w ps (ostatnie punkty pk 2 lata temu), tian z tego co mi wiadomo nie nalezy do tej grupy chinczykow ktorzy wznowili kariere z mysla o io , zreszta prawa startu w ps rowniez nie ma, nigdy nie zdobyl punktow ps/lgp , ostatnie w pk bodajze w poprzedniej dekadzie

 • Fansabirzhanam bywalec
  @DanielBlanco @neqt

  Tian Zhadong skończył karierę, a Kaliniczenko nie ma prawa startu w PŚ.

 • tupoprawnyoptymista stały bywalec

  No, to świetna wiadomość. Nasze nieloty i buloklepy zamiast lecieć gdzieś na zaścianek do Turcji, to sobie zwiedzą Japonię i USA. Dobra decyzja FIS.

 • DanielBlanco bywalec
  @DanielBlanco @neqt

  ignor

 • neqt początkujący
  @DanielBlanco @DanielBlanco

  Z wymienionych przez Ciebie państw to prawo startu w PŚ ma Ukraina (Witalij Kaliniczenko), Chiny również (np. Tian Zhandong)

 • DanielBlanco bywalec

  Może ktoś ze słabeuszy wybierze się na te konkursy i wykorzysta szansę na zdobycie prawa uczestnictwa w PŚ? Trzy szanse to zawsze więcej niż dwie. Ponadto ten dodatkowy konkurs jest bez udziału grupy krajowej gospodarzy.
  Spośród państw uprawnionych do 2-ligowych występów, pięć z nich nie ma w tej chwili prawa występu w PŚ: Ukraina, Rumunia, Chiny, Węgry, W.Brytania

Regulamin komentowania na łamach Skijumping.pl

 1. Zanim zadasz pytanie na forum - zobacz czy poniżej ktoś już nie dał na nie odpowiedzi.
 2. Redakcja serwisu Skijumping.pl zastrzega sobie prawo do usuwania oraz modyfikowania komentarzy łamiących regulamin - nie związanych z tematem newsa, zawierających obraźliwe treści, atakujących osoby publiczne (a w szczególności zawodników, trenerów, działaczy, polityków), napisanych wulgarnym językiem, spamu, powielania treści newsa itp.
 3. Zabrania się reklamowania innych stron, blogów itp.
 4. Forum to miejsce na przemyślane wypowiedzi i opinie. Do komentowania bieżących wydarzeń na skoczni oraz luźnych pogaduszek służy nasz czat. Komentarze o zerowej wartości merytorycznej typu "Ammann Słabo, Stoch - 125m, co tu tak cicho, czemu nie skaczą" - również będą usuwane.
 5. Komentarze powinny być rzeczowe, napisane poprawnie językowo i bez rażących błędów ortograficznych.
 6. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do redaktorów serwisu Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres email. Nasi redaktorzy nie czytają wszystkich komentarzy, często mogą więc wcale nie odpowiedzieć. Zapytania, opinie i uwagi skierowane do moderatorów forum Skijumping.pl, prosimy przesyłać na nasz adres admin@skijumping.pl.
 7. Wszystkich użytkowników forum, prosimy o kulturalną dyskusję. Do rozwiązywania wszelkich sporów i kłótni służy email, gadu-gadu lub inne środki komunikacji.
 8. Aby uniknąć bałaganu i nieporozumień, zabrania się tworzenia i korzystania użytkownikom z więcej niż jednego konta/nicka oraz podszywania się pod innych użytkowników, poprzez tworzenie bardzo podobnych nazw/nicków. W przypadku wykrycia takiego działania, konta będą kasowane, a w skrajnym przypadku (nagminne tworzenie kolejnych kont), użytkownik banowany.
 9. Wszelkie komentarze, atakujące bezpośrednio poszczególnych użytkowników (w tym także oskarżenia o pisanie pod wieloma nickami), moderatorów lub redaktorów, będą bezzwłocznie usuwane, podobnie jak spory między użytkownikami, nie mające nic wspólnego z tematem artykułu. Konta użytkowników, którzy obrażają moderatorów, administratorów, bądź atakują Redakcję Skijumping.pl, mogą być blokowane.
 10. Wszelkie narzekania na to, że komentarze są "bezpodstawnie" usuwane, będą również kasowane. Jeśli ktoś uważa, że jego komentarz był zgodny z regulaminem, a mimo to został usunięty, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 11. Jeśli uważasz, że dany użytkownik nagminne łamie regulamin, wywołuje kłótnie i utrudnia dyskusję w komentarzach, prosimy o kontakt emailowy na adres admin@skijumping.pl.
 12. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania wpisów bądź blokowania użytkowników, którzy używają niecenzuralnego języka, nagminnie wywołują konflikty, spory oraz prowokują innych uczestników forum do kłótni.
 13. Redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania użytkowników, których nazwy (ksywki) zawierają wulgaryzmy lub brzmią podobnie do niecenzuralnych słów.
 14. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności, w przypadku, gdy adres IP zablokowanej osoby, jest adresem całej sieci lokalnej. Ewentualne cofnięcie blokady może nastąpić jedynie w przypadku, gdy winny użytkownik zaprzestanie szkodliwych działań na forum.
 15. Redakcja nie odpowiada za treści i opinie prezentowane przez użytkowników forum. Jeśli wypowiedzi naruszają prawo, ich autorzy mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 16. W przypadku "bana" użytkownika, zabronione jest tworzenie nowego konta, przez 7 dni od momentu blokady konta.
 17. W przypadku nagminnego łamania regulaminu forum oraz ogólnych zasad dobrego wychowania, Redakcja zastrzega sobie prawo do powiadomienia odpowiednich służb, wraz ze wszystkimi posiadanymi danymi użytkownika (adres IP, logi, dane kontaktowe).